Skocz do zawartości
hirosh

Nowy użytkownik ERA G1

Rekomendowane odpowiedzi

hirosh

Panowie i panie( jeśli jakieś gadżeciary tu są;-)), od jakiegoś czasu przeglądam to forum. Jest bardzo pojemne i bogate w informacje, ale , co za tym idzie łatwo się pogubić. Za parę dni, odbiorę swoje maleństwo, czyli ERA G1. Będę miał go w z pakietem 500MB (naczytałem się już czy starcza czy nie). Chciałbym prosić was, posiadaczy i speców od tego telefonu, o precyzyjne rady, co zrobić z softem i telefonem ogólnie, po wyjęciu go z pudełka. Jak rozumiem, najpierw następuje rejestracja na GMailu (bo nie posiadam tam konta), potem ewentualny update softu. Potem Android Market ...no i właśnie;-). Nie mam w domu wifi, więc muszę ściągnąć APNDroida (pytanie czy to wystarczy?Czy synchronizację maila, również można wyłączyć z poziomu ustawień?- Po co ma mi ściągąc na tel. spam?). To wiem. Ale jakie jeszcze aplikacje, przydadzą mi się w konfiguracji telefonu? Głównie chodzi mi o te oszczędzające energię, itp. Czy do wyłączania WiFi, służy jakaś aplikacja, czy też mogę to zrobić z poziomu ustawień? Czy to samo dotyczy GPS?

Mimo intensywnej lektury tego forum, nadal jestem laikiem, i podejrzewam, że po tygodniu z tym tel, nadal nim będe. Jako że to będzie mój pierwszy smartfon;-) (zawsze jest ten pierwszy raz, a ja akurat się cieszę, że zostanę "rozdziewiczony" przez G1;-))

Prosiłbym o skondensowanie informacji na temat pierwszych kroków z tym telefonem, tak aby był sprawną, dobrze skonfigurowaną i wygodną w użyciu maszynką.

Z góry dziękuję, początkujący użytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli chodzi o g1 to nic nie powiem bo nie mam :P ale jesli chodzi o:

Czy synchronizację maila, również można wyłączyć z poziomu ustawień?- Po co ma mi ściągąc na tel. spam?
    to jaki spam?? To ktos w GMailu dostaje spam?? bo ja nie pamietam zebym jakikolwiek dostal :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Dziękuję za "wyczerpującą" odpowiedź. Ale poważnie, w poście nie chodzi o to żeby zachwalać gmail'a ale o skondensowanie pierwszych kroków z telefonem. Czyli jeszcze raz: jakie aplikacje w pierwszej kolejności (niezbędne do sprawnego korzystania z g1) i konfiguracja telefonu. Miałem nadzieję na wiele odpwiedzic od speców, ale jakoś cisza;-] Ale i tak dzięki, bo widzę że ze 45 osób oglądało posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Panowie:-)!!!

Dzisiaj odebrałem swój egzemplarz ERA G1. Oczywiście w abonamencie dedykowanym z 500 MB:-) Szkoda tylko że dzisiaj się nim nie pobawię, ponieważ facet mi powiedział, że dopiero od 12 w nocy uruchamia mi się nowy abonament, a co za tym idzie, paczka danych:-(. Jutro podejmę pierwsze kroki, czyli naładuję, zarejestruje gmaila, no i przystąpię do ściągania niezbędnych aplikacji:-). Na początek APN Droida, bo w końcu nie wyszło czy starcza pakiet czy nie. Szczególnie, że okres rozliczeniowy mam do 9 września. Więc na razie, z tego co facet z ERY mówił, mam zaledwie około 70 MB do wykorzystania na te 5 dni...Mam nadzieję że na download aplikacji z marketu starczy:-D [nie mam wi-fi w domu]. Pozdrawiam serdecznie resztę G1-owiczów. Jakby co to będę krzyczał o pomoc;-D

[doklejone]

OK. Nie wytrzymałem i bez wkładania karty SIM, włożyłem baterię (w instrukcji napisane jest że akumulator w chwili wyjęcia z pudełka nie jest naładowany) i podpiąłem ładowarkę. Powiedzcie mi (wiem że może troszkę panikuję) czy można tak ładować telefon, bez karty SIM w środku? Nie zaszkodzi to urządzeniu ani nic? Głupie pytanie, bo na logikę nic takiego nie powinno mieć miejsca, ale wolę zapytać:-D

[Alus]Z racji twojego laictwa po prostu przykleiłem twoje posty pod postem, ale na następny raz proszę o użycie opcji Edytuj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko
    OK. Nie wytrzymałem i bez wkładania karty SIM, włożyłem baterię (w instrukcji napisane jest że akumulator w chwili wyjęcia z pudełka nie jest naładowany) i podpiąłem ładowarkę. Powiedzcie mi (wiem że może troszkę panikuję) czy można tak ładować telefon, bez karty SIM w środku? Nie zaszkodzi to urządzeniu ani nic? Głupie pytanie, bo na logikę nic takiego nie powinno mieć miejsca, ale wolę zapytać:-D

NIe martw się, karta Sim nie ma nic do gadania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Jeszcze jedno pytanie. Do telefonu załączona była krótka instrukcja obsługi do telefonu, po polsku. Jets tam akapit dotyczący połączeń z internetem. Napisane jest cytuję:

" KORZYSTAJ Z INTERNETU DZIĘKI FUNKCJI BLUECONNECT"-

I Dalej: "Korzystaj z funkcji blueconnect jako punktu startowego podczas korzystania z Internetu. Aby dowiedzieć się o wszystkich usługach sieci ERA odwiedź strone pod adresem http://www.era.pl. Interesujący jest jednak diagram który opisze poniżej [towarzyszą mu obrazki ale skupię się na opisach] -

"1. Na ekranie głównym wybierz opcję blueconnect [faktycznie jest pokazany ekran główny G1 z ikoną blueconnect]

2. Nastąpi automatyczne przeniesienie do strony ERA. Aby wyświetlić inne części strony, przesuwaj palec w górę i w dół ekranu.

3. Przejdź do innej strony internetowej wpisując w polu URL (adres URL) i dotykając Go (przejdź).

Teraz mam takie pytanko. Czy chcąc wejść do sieci, zawsze będę musiał wchodzić przez tą ikonkę blueconnect? Czy też normalnie przez browser'a zainstalowanego w firmowym sofcie? Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko
    Jeszcze jedno pytanie. Do telefonu załączona była krótka instrukcja obsługi do telefonu, po polsku. Jets tam akapit dotyczący połączeń z internetem. Napisane jest cytuję:

" KORZYSTAJ Z INTERNETU DZIĘKI FUNKCJI BLUECONNECT"-

I Dalej: "Korzystaj z funkcji blueconnect jako punktu startowego podczas korzystania z Internetu. Aby dowiedzieć się o wszystkich usługach sieci ERA odwiedź strone pod adresem http://www.era.pl. Interesujący jest jednak diagram który opisze poniżej [towarzyszą mu obrazki ale skupię się na opisach] -

"1. Na ekranie głównym wybierz opcję blueconnect [faktycznie jest pokazany ekran główny G1 z ikoną blueconnect]

2. Nastąpi automatyczne przeniesienie do strony ERA. Aby wyświetlić inne części strony, przesuwaj palec w górę i w dół ekranu.

3. Przejdź do innej strony internetowej wpisując w polu URL (adres URL) i dotykając Go (przejdź).

Teraz mam takie pytanko. Czy chcąc wejść do sieci, zawsze będę musiał wchodzić przez tą ikonkę blueconnect? Czy też normalnie przez browser'a zainstalowanego w firmowym sofcie? Jak to jest?

nie mam G1 z ery, ale uważam, że to jakaś ściema. Jak masz w telefonie skonfigurowany punkt dostępu (APN) to działa Ci odrazu.

Jest to w końcu telefon internetowy, także wielkim nieporozumieniem byłoby, gdyby przy każdej ochoty korzystania z internetu, trzeba byłoby się łączyć osobno z netem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

No tak, to jasne, w końcu ludzie tu instalują APN Droida, wręcz po to żeby się odciąć od sieci. Może inaczej, czy ta ikona blueconnect niby ma przeglądarkę zastępować? Czy to taki badziewny widżet, zrobiony po to, aby przy wejściu na sieć, mieć przed oczami stronkę ERY? Byłaby lipa, jeśli za każdym razem będę musiał klikać w tą ikonkę blueconnect...Wolałbym normalnego softowego browsera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko
    No tak, to jasne, w końcu ludzie tu instalują APN Droida, wręcz po to żeby się odciąć od sieci. Może inaczej, czy ta ikona blueconnect niby ma przeglądarkę zastępować? Czy to taki badziewny widżet, zrobiony po to, aby przy wejściu na sieć, mieć przed oczami stronkę ERY? Byłaby lipa, jeśli za każdym razem będę musiał klikać w tą ikonkę blueconnect...Wolałbym normalnego softowego browsera.

Popytaj user'ów którzy kupili w erze, ale na moje oko, to skrót do strony internetowej tylko:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi