Skocz do zawartości
hirosh

Nowy użytkownik ERA G1

Rekomendowane odpowiedzi

baggus
    Polećcie jakąs dobrą aplikacjędo ustawiania dzownków połączeń, sms, alarmów itp. Patrzyłem na market ale jest tego trochę.

Aplikacja jest do tego niepotrzebna. Zobacz dzial Tutoriale, tam jest napisane jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Baggus...Przeczytałem, dzięki za linka, zrobiłem tak jak tam napisano. Czyli, stworzyłem na karcie sd folder media--->audio---->i tu trzy foldery alarms, notifications oraz ringtones. Powrzucałem tam pliki i restart fona, żeby załapało zmiany na karcie. Następnie wchodzę do ustawień, chcę ustawić swój dzwonek a tu?...Nic, standardowe jak były. Dopiero kiedy...Przez Astro, wszedłem do folderu na sd karcie, uruchomiłem mp3, i w ustawieniach, wybrałem "ustaw jako domyślny dzwonek tel" zadziałało. Niestety to samo nie tyczy się ani alarmów, ani powiadomień (czytaj: wiadomości). Po chwili pomyślałem, że to moze wina tego, że soft mam w wersji 1.5 a więc jest po polsku. Szybko wszedłem więc na Astro i przemianowałem foldery na: alarmy, dzwonki i powiadomienia. Niestety i tu nic nie wskurałem...Więc ponawiam pytanie, jak np ustawić swój dźwięk wiadomości. Czy jest jakąs aplikacja do tego? Zaznaczam że RingDroid i RingTone, nie mają takiej opcji. Ściągnąłem i mam na fonie. Jak ktoś wie, to proszę o posta. Respect All

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drako

hirosh, ja na karcie (zaraz bezpośrednio bez jakiś dodatkowych typu media/audio itp) zrobiłem folder notifications i normalnie w telefonie w ustawieniach mam swój dzwonek do SMS.... może coś nie tak robisz, albojakieś nieobsługiwane formaty masz tych utworków.. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Format plików- mp3- trudno o bardziej typowy dla telefonów. Nie wiem czy coś robię nie tak, ale działam po myśli linka który tu ktoś podesłał. Spróbuję zrobić to w sposób o jakim ty mówisz. Zobaczymy, może zadziała. Może ten patent z folderami działał na sofcie 1.1, a na 1.5 już trzeba bezpośrednio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nomos

Witam nie moge odnalesc kart pamieci w telefonie nie wiem gdzie toi jest, zainstalowalem gierke i za ... nie moge jej znalesc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drako

hirosh, a sprawdź, może popełniasz wręcz banalny błąd - jakaś pomyłka literowa w nazwie np. notifications... Może tego nie widzisz, a przez to nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Niee no, może i jestem laikiem jeśli chodzi o ERA G1 (choć po dwóch dniach zauważyłem że już śmigam po nim jak po windzie:-)- czytaj prosty, przyjazny system ten Android), ale nie aż tak. Błędu żadnego nie ma. Notofications działa. Ale faktycznie musiałem wyprowadzić notification z jakiś dupnych folderów i bezpośrednio na kartę sd wrzucić. Z Ringtones i alarms nadal nie działa. Żeby jakiś dzwonek z karty SD był widoczny w ustawieniach dzwonka w systemie, należy go najpierw z poziomu aplikacji np. ASTER (zarżadzanie plikami) ustawić jako dzwonek domyślny. Dopiero wtedy jest widoczny z poziomu systemu, kiedy wchodzimy w ustawienia- dzwonki itp. Przez chwilę myślałem że to wina softu, ponieważ tutorial mi tu polecony dotyczył wersji 1.1 (czyli angielskiej), natomiast ja mam już 1.5 (polską). Wiec zmieniłem ścieżki na nazwy polskie typu alarmy, dzwonki, ale i tak niestety lipa. Jak ktoś ma solucję to chętnie poznam. Jak na razie radze sobie sposobem opisanym na początku (to samo dotyczy dzwonków wybieranych pod konkretną osobę). Aplikacje RingTones i RingDroid nie rozwiązują problemu. Szacunek all.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drako

Hmm to ja bym powiedział, że masz coś z fonem i oddał go do serwisu xd Ja też mam normalnie 1.5 po polsku i wrzucam do notifications (czy jak to tam się pisze :P) i od razu jak wejde w ustawienia sms i dzwonek to tam od razu są moje posrod tych systemowych... Co do dzwonka zwyklego telefonu, to wrzucam utworki do music po prostu jako playlista i z odtwarzacza muzyki wbudowanego jak dluzej przytrzymam utworek to mam opcje ustaw jako dzwonek telefonu i juz....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Nie skumałeś...Zadziałało z notifications i tak jak pisałem wyżej, dzwonek też się da ustawić. Zresztą, pobawiłem się właśnie troszkę Ring Droidem i też (tu muszę zmienić zdanie) daje radę.

Nawet zmiana dzwonka w tym telefonie to wyzwanie i zabawa:-D.Cudo!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    y_

Na początku się przywitam, jako że nowy tutaj :) Wiec Witam!

Chce zmienić moją Toshibe G900 na coś innego i wpadł mi w oko G1. W związku z powyższym, mam kilka pytań do użytkowników.

Czy da się używać telefonu ze skrzynką pocztową NIE W GMAILu? Potrzebuje maila do pracy i niestety nie jest to gmail.

Czy telefon sam w tle potrafi sprawdzać i ew. pobierać nowe maile z serwera? Jeśli tak, to czy stosownie o tym fakcie informuje?

Czy można ustawić jakiś sensowny interwał sprawdzania, powiedzmy 30 minut?

<baggus>Dołączono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi