Skocz do zawartości
hirosh

Nowy użytkownik ERA G1

Rekomendowane odpowiedzi

Cacor
    Czy da się używać telefonu ze skrzynką pocztową NIE W GMAILu? Potrzebuje maila do pracy i niestety nie jest to gmail.

Tak jest "wbudowany" klient poczty innej niż Gmail.

co do reszty nie sprawdzałem ale za pewne tak gdyż większość aplikacji działa "w tle"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak, chyba będę idealną osobą do udzielenia odpowiedzi bo... hehehe ... sprawdź jakie telefony posiadam :P

Więc tak uważam, że G1 Cię zachwyci bo...działa o niebo syzbciej i ...funkcji ma więcej ;)

Da się używać z dowolną skrzynką. Może pobierać sam działając w tle informując Cię o tym komunikatem w górnym panelu, dowolnym dźwiękiem i radosnym zamruganiem diodką :) Może pobierać co 5,10,15 itd.itp lub forma push mail (http://www.seven.com) i wtedy zapewne jak się orientujesz w czasie rzeczywistym Twoja skrzynka jest kontrolowana. W razie pytań z chęcią pomogę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    y_
    Więc tak uważam, że G1 Cię zachwyci bo...działa o niebo syzbciej i ...funkcji ma więcej ;)
    Z tymi funkcjami się nie zgodzę, ale wolniejszego "telefonu" od G900 chyba nie ma ;)

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Da się zaznaczać tekst przy użyciu Shift + "strzalki"? Może i głupie pytanie, ale niestety Toshiba jest upośledzona i ta jakże zaawansowana funkcja jest niedostępna.

Czy przy odpowiadaniu na maile, automatycznie dołączana jest treść maila na którego odpowiadamy z właściwymi znaczkami przed każdą linijką?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm co do funkcji ... jeżeli jakiejś Ci jeszcze brakuje w G1 to myślę, że to kwestia czasu, wiadomo WM jest troszkę dłużej na rynku niż Android:)

W Tosi z tego co pamiętam to sie paluchem/rysikiem zaznaczało tekst jaki się chciało bez potrzeby trzymania czegokolwiek, natomiast w Androidzie to troszkę zależy od aplikacji. Bo np w przeglądarce wchodzisz w tryb kopiowania i zaznaczasz co chcesz, ale w sumie taki myk jest w 99% aplikacji, więc z tym raczej nie ma problemu ;) jak by co zawsze da się szybko obejść.

Tak jest quote z odpowiednimi znaczkami by się potem program pocztowy nie głubił choć to wszystko na pewno jest uzależnione też od aplikacji jaką wybierzesz ja polecam K-9(miła i czytelna oraz działa jak powinna, chyba że push mail to tylko seven.com). Sam wykorzystuje g1 do firmowej poczty i to czego mi brakuje i utrudnia kontakt z klientami(koledzy z firmy pomarudzili ale odpuścili;) ) to fakt, że nasza odpowiedź jest nad cytowanym tekstem, a nie pod :)

edit:

a pro po kopiowania tak z ciekawości wszedłem w przeglądarke na g1 i choćby strzałka w góre długo przytrzymana (ta od dużych liter) i pojawia nam się kursor. Klik kulką i zaczynamy zaznaczać tekst, drugi klik koniec zaznaczania i już tekst skopiowany. Oczywiście takich porad a pro po takich ułatwień znajdziesz pełno :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cacor
    a pro po kopiowania tak z ciekawości wszedłem w przeglądarke na g1 i choćby strzałka w góre długo przytrzymana (ta od dużych liter) i pojawia nam się kursor. Klik kulką i zaczynamy zaznaczać tekst, drugi klik koniec zaznaczania i już tekst skopiowany. Oczywiście takich porad a pro po takich ułatwień znajdziesz pełno

O tej funkcji nie wiedziałem, ale działa, dobry sposób na przetestowanie trackball'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc jak widać Android kryje wiele tajemnic :D jak by dobrze przysiąść i zebrać wszystko w jedną pigułę to można by FAQ bardzo ładnie uzupełnić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Ja wam powiem tak: mam ten telefon od 3 dni i nadal nie mogę wyjść z podziwu dla jego konstruktorów:-) Android jako OS sprawdza się znakomicie, wszystko chodzi jak się patrzy. Ważne jest jednak by dbać o ten system. Ja założyłem tak: nie używam czegoś to wypieprzam, żeby sobie nie śmiecić fona. Mam wtedy pewność że zamułek nie będzie itp. Zresztą, wszystko jest na markecie:-) A ja mam paczkę 500 mb ( nawiasem mówiąc- od trzech dni- testowanie sprzętu, ściąganie z marketu aplikacji, mapy- zeżarło mi 12 mb- tyle że APNdroid w ruchu i powyłączałem synchro i dane w tle z racji oszczędności baterii). Tak wiec jak coś nagle potrzeba zawsze można ściągnąć:-)

Ogólnie nie zamieniłbym się na żaden inny fon:-)Codziennie mnie zaskakuje czymś nowym:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Panowie kilka pytań dotyczących obsługi maila w ERA G1. A właściwie dwa.

Pierwsze: Jeśli w gmailu, wybrałem import maili z innego konta (podpiąłem inne konto mailowe) to jak to wyłączyć? (odpiąc to konto mailowe)- wystarczy usunąć label na gmailu?

Drugie: Jak usunąć z telefonu skonfigurowane konto pocztowe- wszaedłem w zakładkę poczta i podpiąłem pod telefon inną skrzynkę z o2. Jak teraz ją usunąć? Tak żeby "odpiąć" skrzynkę od telefonu? Z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad 1: Musisz wejść w ustawienia Gmaila potem konta i importowanie i usunąć to konto.

Ad 2: Z jakiego programu pocztowego korzystasz? Zwykłego wbudowanego czy jakiegoś innego? Najszybciej zmienić ustawienia by nie pobierało samo tylko na żądanie,więc jak będziesz chciał wrócić do tego nie będziesz musiał ponownie ustawiać, chyba że chcesz faktycznie całkowicie wykasować to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

Korzystam z aplikacji poczta, wbudowanej w firmowy soft. Tam podpiąłem pod telefon swoją starą skrzynkę na o2. Jak będziesz miał solucję, jak ją odpiąć na stałe to będę bardzo wdzięczny. Niby nic mi nie szkodzi, ale mam tam folderów porobionych z czasów kiedy żona była przez rok w Niemczech...W ciul maili, ważących ze 200 mega. Jak mi zacznie je ściągać to będzie gorzej...Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi