Skocz do zawartości
hirosh

Nowy użytkownik ERA G1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i mam pytanko. 2 dni temu mój starszy brał w erze G1 ale dał go mi. Ja mam inną taryfę i mam wyłączonego neta (przez I-boa). Czy informacja o aktualizacji przyjdzie na mój numer czy telefon musiałby mieć włożoną kartę starszego przez jakiś czas? Oraz czy przy wyłączonym necie przyjdzie wiadomość o aktualizacji czy musi być non stop net włączony?

Może małe sprostowanie odnośnie aktualizacji.

Aktualizacje NIE SĄ wysyłane na numer telefonu, lub na system, czy na IMEI czy cokolwiek innego. Aktualizacje są POBIERANE z repozytoriów PRZEZ system. Android sprawdza na serwerze, czy wyszła nowa wersja oprogramowania, z którego korzysta. Jeśli tak, to pobiera i pyta czy zainstalować DOPIERO jak ściągnie już paczkę. Także jak naciśniecie info o aktualizacji → później, żeby oszczędzić dane pobierane z netu, to już jest za późno, bo 40MB już się ściągnęło.

Reasumując, do aktualizacji możesz mieć kartę SIM z sieci jakiejkolwiek, byle byś mial dostęp do internetu po 2G/3G/WiFi whatever. a8)

ps. A dlaczego jedym sprawdza i pobiera aktualizacje po pół godzinie, a innym po 14 dniach jest dla mnie zagadką. To samo jest też na desktopowym linuksie. Nie raz ja miałem aktualizację jądra u siebie, czy Firefoxa, a kumplowi pojawiała się 2 dni później na tej samej dystrybucji a:o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pewnie nie w zipie a tylko na komputerze pokazuje Ci ikonke od archiwum. Włącz pokazywanie rozszerzeń plików. Jeżeli to *apk to: http://wiki.android.com.pl/FAQ#Jak_si.C4.99_instaluje_programy_.2A.apk_w_telefonie

Pokazuje mi nazwę przykładowo tak: xxx.apk.zip lub xxx.apk.jar. I jeszcze jedna sprawa, mianowicie kiedy chcę coś skopiować na kartę wyskakuje mi błąd na kompie i telefonie. Tak jakby coś nie łączyło. Mam zainstalowane sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Nie wiem skąd bierzesz takie pliki. Podaj przykładowy link. Możliwe, że poprostu uploaderzy tego linku dodają .zip na końcu, aby format pliku był akceptowany przez dane forum/stronę. Usuń .zip, aby zostało .apk na końcu i zainstaluj wedlug tutoriala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy ktoś się zastanawiał nad wymianą baterii w tym telefonie na bardziej pojemną, istnieją takie opcje??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są bardziej pojemne baterie, wątek poruszany już na forum. Jednak trzeba się liczyć z tym, że te baterie mają większy rozmiar fizyczny, czyli G1 "puchnie". W zestawie oprócz baterii jest odpowiednia tylna klapka, która to wszystko pomieści.

Ja osobiście jak siedzę w domu to tel pod ładowarką jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Są bardziej pojemne baterie, wątek poruszany już na forum. Jednak trzeba się liczyć z tym, że te baterie mają większy rozmiar fizyczny, czyli G1 "puchnie". W zestawie oprócz baterii jest odpowiednia tylna klapka, która to wszystko pomieści. .

hmm, nasunely mi sie 2 pytania :P

Są baterie tylko troche bardziej pojemniejsze o tym samym rozmiarze co oryginalna?

Czy takie doladowywanie bateri gdy ma np 40-60% nie skraca jej zywotnosci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Są bardziej pojemne baterie, wątek poruszany już na forum. Jednak trzeba się liczyć z tym, że te baterie mają większy rozmiar fizyczny, czyli G1 "puchnie". W zestawie oprócz baterii jest odpowiednia tylna klapka, która to wszystko pomieści. .

hmm, nasunely mi sie 2 pytania :P

Są baterie tylko troche bardziej pojemniejsze o tym samym rozmiarze co oryginalna?

nie

Czy takie doladowywanie bateri gdy ma np 40-60% nie skraca jej zywotnosci?

na pewno bateria nie lubi całego rozładowania, więc myślę że nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są troche bardziej pojemne bez zmiany rozmiaru, ale są firm noname, więc wcale bym się nie zdziwił gdyby rzeczywista pojemność byłą jeszcze mniejsza od oryginalnej baterii, a nawet jeżeli jest troszkę większa na prawde to hmm wydaje mi się, że różnicy się nie odczuje.

Co do baterii oczywiscie co kilka dni robie jej prawie pelne rozladowanie i pelne naladowanie, zwlaszcza przed dniem gdzie bede caly czas w ruchu.

Krąży bardzo wiele fałszywych opini na temat baterii :), które są przekazywane wręcz z ojca na syna :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Są troche bardziej pojemne bez zmiany rozmiaru, ale są firm noname, więc wcale bym się nie zdziwił gdyby rzeczywista pojemność byłą jeszcze mniejsza od oryginalnej baterii, a nawet jeżeli jest troszkę większa na prawde to hmm wydaje mi się, że różnicy się nie odczuje.

Co do baterii oczywiscie co kilka dni robie jej prawie pelne rozladowanie i pelne naladowanie, zwlaszcza przed dniem gdzie bede caly czas w ruchu.

Krąży bardzo wiele fałszywych opini na temat baterii :), które są przekazywane wręcz z ojca na syna :P

jak chcesz zabic swoja baterie to dobrze ci idzie. poczytaj troche o roznych bateriach i o technologiach wykonania roznych z nich. to nie stara poczciwa litowojonowa bateryja niestety i jak bedziesz ja dusil do konca zbyt czesto to w koncu uducisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi