Skocz do zawartości
hirosh

Nowy użytkownik ERA G1

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz zabic swoja baterie to dobrze ci idzie. poczytaj troche o roznych bateriach i o technologiach wykonania roznych z nich. to nie stara poczciwa litowojonowa bateryja niestety i jak bedziesz ja dusil do konca zbyt czesto to w koncu uducisz.

ehh o tym piszę właśnie :P Nie duszę jej broń Boże do końca:P Nie zdażyło się by telefon padł kiedykolwiek z braku energii :)

Ale dobrze, że zwracasz na to uwagę, bo właśnie wiele osób powtarza wytarte schematy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sprawdzę bateryjkę oryginalną na ładowarce modelarskiej, jestem ciekaw ile wycisnę z niej. Kupię też jakąś podróbę o większej pojemności i tych samych gabarytach (znacie jakoweś ?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drako

Czyli co? Lepiej jest doładowywać baterię, gdy ma nawet połowę, aniżeli rozładowywać ją do końca....?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli co? Lepiej jest doładowywać baterię, gdy ma nawet połowę, aniżeli rozładowywać ją do końca....?

oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

No to z innej beczki. Problem (chyba) z aplikacją Weather Channel. Pogode pokazuje, ale nie wiem czy odpowiednio działa zakłądka- mapa. Chyba że ja nie wiem jak to dokładnie działa. Ustawiam sobie "map layer" na przykład na pozycję "current temperature" czy też opady, ale na mapie nic nie pokazuje. Znaczy u góry jest skala z kolorami, która ukazuje w zależności od koloru natężenie opadów, temperaturę, chmury i takie tam. Tyle że balonik z miejscem, zawsze ma taki sam kolor. Pytanie, uchnięta aplikacja? Czy tez na terenie polski usługa jest nieaktywna? Jeśli uchnięta aplikacja, to czy jest jakaś lepsza od pogody od Weather Channela?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę szukałem i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Czy ktoś wie dlaczego G1 ma taki mały zasięg wi-fi? Mój traci po 10m od ruterka. Słabizna, jak miałem Mio to zasięg wiele większy. A jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    glab

Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale nowicjusze chyba w tym temacie tego będą szukać.

Można dać do wiki.

Wyciąg z instrukcji Era G1 (użytkowanego w Sieci ERA).

10.5 Aktualizacja oprogramowania

Firma Google może od czasu od czasu opracowywać zaktualizowane wersje

programów zainstalowanych w telefonie. W takim przypadku firma Google

zapewni bezprzewodową aktualizację oprogramowania, które zostanie

automatycznie pobrane do telefonu. Do pobrania nowego oprogramowania

nie będą konieczne żadne inne czynności, telefon automatycznie połączy

się z Internetem, aby pobrać aktualizacje.

W Polsce pobranie aktualizacji jest bezpłatne. W przypadku pobytu za

granicą, aktualizacja zostanie odłożona w czasie do powrotu i ponownego

połączenia z Twoją siecią w Polsce. Dzięki temu unikniesz wysokich opłat za

roaming danych, ponieważ rozmiar aktualizacji może sięgać do 64 MB.

Myślę, że mogę to potwierdzić.

Przy pierwszym uruchomieniu i G1 połączył się z siecią.

Później kiedy już byłem połączony przez WLAN (WIFI) sprawdziłem przez IBOA co naliczyła mi Era.

W spisie połączeń było pozycja o 27MB za darmo. Fakt, że tyle się nie ściągnęło, bo tylko zalogowałem się do konta Google i pierwszą rzeczą, którą zrobiłem było wyłączenie sieci 3g i 2g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hirosh

To teraz z innej beczki. Pytanie- ile ma wewnętrznej pamięci ERA G1? Forumowicze narzekają że mało, ale konkretnie? Powiem może w czym rzecz. Otóż, po pierwszym uruchomieniu telefonu, następuje faza szału zakupów na markecie. Ok. Ja byłem wstrzemięźliwy i zainstalowałem kilka tylko aplikacji. Teraz mam na telefonie- power managera, apndroida, advanced task killera, bonsai blast (najwięcej waży bo ponad 6 mb), gps status, weather bug'a, coin flip'a, aknotepad'a, oldschool clock widget, papi jump, snap photo. Nie liczę googlemaps, ani aplikacji internet, bo to już było i sięprzyda oczywiście. Właściwie to wszystkie aplikacje jakie mam na fonie, było więcej ale pousuwałem. Tymczasem w ustawieniach w zakładce karta SD i pamięć wewnętrzna pokazuje mi wolnej przestrzeni pamięci zewnętrznej zaledwie 42 mb...Zgadzałoby się to? Czy też jakiś wadliwy model telefonu. A może jest gdzieś jakiś kosz, do którego wrzuca usunięte aplikacje, zamiast je permanentnie usunąć. Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości?

I jeszcze jedno pytanko na koniec, czy takie aplikacje jak "blueconnect", która po wyjęciu ERA G1 jest na pulpicie, jest konieczna czy można wywalić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi