Skocz do zawartości
s7pro

Zakup sgs3 pytania i odpowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

s7pro

Witam.

Wczoraj z pełną świadomością zaryzykowałem i wpłaciłem gościowi 50zł za nadanie przesyłki Samsung s3 za 1399 zł - wg ogloszenia nowego bez simlocka.

Oto ogłoszenie Samsung Galaxy S3 III I9300 S3 GWAR.24 NOWY POLECAM!

Nie wiem na ile to realne bo cena wydaje mi się dość Niska, w każdym razie przez tel człowiek informował mnie ze padł mu interes i mial 60 rożnych telefonów. Twierdzi ze do tel. będzie dołączony paragon gwarancja i .. wszystko w kompleciei jest extra i sprawne.

Reszte mam zapłacic kurierowi

Moje pytanie brzmi ! :)

Jesli rzeczywiście ten telefon dojdzie . to na co powinienem zwrócić uwagę otwierając go w obecności kuriera ? Oczywiście poza rysami itd ?

Czy jest możliwa podróbka ? czym sie rózni ? Widziałem juz na YouTube chińskie klony , posiadają one inny napis samsung z tylu na klapce i z przodu .. chyba nie srebrny .. itd

Czy odpalę telefon bez włożonej karty ? Ponieważ nie posiadam jeszcze micro sim

Czy dam rade sprawdzić tam IMEI - z tym z pudelka ? i w jaki sposób to zrobić ?

Uprzejmie prosze o cenne uwagi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Odpalisz.

IMEI jest na naklejce pod baterią oraz po wybraniu kodu *#06#

Na mój gust to albo nie dostaniesz nic albo będzie kradziony albo zepsuty. Ludzie nie są aż takimi idiotami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djmalag

Ja bym sie juz bal, cena za mala. Popatrz na to tak, jezeli twierdzi ze wpadl mu interes to chyba chce na nim zarobic. Na jaki ciul sprzedawac tel wart na allegro okolo 2100zl za 1400 strata jest okolo 700zl. (Ale to moje mysli tylko)

Jak sprawdzic, jedna z opcji to pod bateria masz dane o telefonie wraz z imei, powinien sie uruchomic bez problemu bez sim a wtedy kodem go potraktowac. Wejsc w ustawienia-o telefonie tam sa dane itp

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s7pro

Wiem otym wiec mowie ze swiadomie zaryzykowalem 50 zł. Teraz pytanie jak mam sprawdzic czy nie jest zepsuty - tudziez kradziony ? O ile dojdzie

50zł moge zaryzykowac - 1400 juz nie - wiec jak sprawdzic przy kurierze czy telefon jest OK :)- nim mu dam kasiorke

Jakim Kodem potraktowac ?

Poza tym jesli bedzie paragon i gwarancja ( na gwarancji tez pisze imei ? czy tylko na pudelku ) .. to tak chyba nikomu nie da sie ukrasc telefonu

ps. mam dwa numery telefonu od goscia , mam jego email , konto bankowe - chyba nawet jesli ( bo nie chec go narazie obrazac moze uczciwy ) to mozna namierzyc takiego delikwenta gdyby okazal sie oszustem ? Adres imie i nazwisko tez mi podal :)

Edytowane przez s7pro
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Różne dokumenty można podrobić.

A jeśli go "kupisz" i potem okaże się kradziony, to zarzut paserstwa jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s7pro

To akurat bez sensu - dlaczego mialbym miec zarzut paserstwa za to ze kupilem telefon taniej . A jesli kupisz kradziony za 1900 - to juz nie bedziesz mogl byc posadzony o paserstwo ? Zawsze mozesz kupic kradziony. NIe czulbym sie ani troche winny. ani grama.

Czy ja moge jakos sparwdzic czy on jest kradziony ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Zarzut będzie jak najbardziej zasadny, bo kupno przedmiotu za 70% wartości powinno wzbudzić podejrzenia. Tyle w kwestiach prawnych.

Co do sprawdzenia, to teoretycznie możesz z telefonem iść na policję. Ale z tym różnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s7pro

Cala mase towarow ludzie kupuja za 70 a nawet 50% wartosci , ja mam do sprzedania sluchawki za 160 zl - za ktore zaplacilem 240 i tyle sa warte - maja 2 dni - nikt ich nie chce kupic narazie - tak ze ja nie widze powiazania -ale odlozmy ta kwestie.

Ja chce telefon nie kradziony i sprawny

Meritum sprawny - jak mam to posprawdzac - czy ktos wie :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Ja jeszcze dopiszę - w 5 minut nie sprawdzisz wszystkiego.

Jeśli się uruchamia, działa WiFi, a papiery wydają się być OK, to możesz ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djmalag

zrob tak. Jesli juz go kupisz bedzie ok, idziesz na policje i sprawdzasz. Wtedy o nic nie jestes oskarzony. Ja kupilem sgs 2 bez papierow po fajnej cenie. Przyszedl, poszedlem na policje sprawdzili i jest cacy. Jezeli by byl kradziony ty jestes poszkodowany, i dajesz jego namiary a oni dzialaja.

Najlepiej wejdz na dzial sgs 3 tam masz instrukcje i inne przydatne info o tel takie jak kody serwisowe itp

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez djmalag

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi