Skocz do zawartości
s7pro

Zakup sgs3 pytania i odpowiedzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że przy zakupie używanego SGS 3 ( ja teraz tak patrze na allegro.pl bo mam zamiar zakupić na dniach używke)

to trzeba zwracać uwage na :

Czy pudełko od telefonu ma zgodny numer imei z tym co jest na telefonie

Czy telefon ma gwarancje ( jak tak to do kiedy )

Czy dołączany jest rachunek za telefon (bo bez tego gwarancja przecież nie jest ważna :P )

PS. Wie ktoś czemu nie mozna nic pisać w giełdzie? Chciałem wystawić ogłoszenie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam!

Przejrzałem troszkę dział forum dotyczący i9300.

Jak przed wejściem do niego byłem zdecydowany na zastąpienie RAZR, Samsungiem Galaxy S3, tak jestem już niezbyt przekonany:

1. Problemy z pękająca obudową

2. Telefon potrafi wyzionąć ducha po nocnym ładowaniu ;/

3. Podobno, głośnik jest cichy - wie ktoś czy gra ciszej od RAZR? Z Motki jestem zadowolony.

4. Problemy z AMOLEDEM tzn. czarne plamy, przy wyświetlaniu czarnego obrazu - miałem taką przypadłość w pierwszym egzemplarzu Motki.

Co jeszcze? Nie wiem.

Chciałem kupić używanego SGS3 Marble White z polskiej dystrybucji, oczywiście z gwarancją.

Będę wdzięczny za porady dotyczące kupna używanego modelu i9300.

1. Problemy z pękająca obudową

Zdarzają się fabryczne egzemplarze z popękaną powłoką lakiernicza, ale to raczej przypadki, a jeśli komuś się zdarzy w używkach to oznacza, że często zdejmuje tylną klapkę, to jest tworzywo sztuczne powleczone lakierem bezbarwnym, który może popękać przy nadmiernym wyginaniu, generalnie problem bardzo rzadki moim zdaniem i jeszcze u nikogo go nie widziałem, jedynie na nowym egzemplarzu raz jedyny.

2. Telefon potrafi wyzionąć ducha po nocnym ładowaniu ;/

Unikaj egzemplarzy z czerwca i lipca 2012 r., sprawdzaj kodem datę produkcji, najlepiej żeby był minimum z sierpnia, są także i z września, a dalej już nie widziałem.

3. Podobno, głośnik jest cichy - wie ktoś czy gra ciszej od RAZR? Z Motki jestem zadowolony.

Czy gra ciszej nie wiem, ale na głośnik nie narzekam tak bardzo jak może na to, że jest on z tyłu. Jeśli położysz telefon na kocu to może być niesłyszalny :)

4. Problemy z AMOLEDEM tzn. czarne plamy, przy wyświetlaniu czarnego obrazu - miałem taką przypadłość w pierwszym egzemplarzu Motki.

Każdy amoled ma te czarne plamy, tylko jeden ma ich bardzo dużo malutkich, inny ma dwie wielkie, albo losowo .. tego normalnie nie widać, także się nie martw. Można to zauważyć na prawdę w ciemną noc, gdzie bardzo ciemny amoled świeci jaśniej od istnej ciemności po przyzwyczajeniu oczu :) no i oczywiście na zdjęciu z długim czasem naświetlania :)

a tutaj rada ode mnie: przy zakupie dość dokładnie przyglądaj się na wyświetlacz, czy aby nie miał on przebarwień w jakiejś części ekranu, czy to różowych, czy to niebieskich, czy to żółtych wszystko to widać na jasnym tle i może być np. na 1/3 ekranu. Lub też może mieć nieakceptowalne nierównomierności jakby tła ekranu widoczne na jasno szarym tle.

Jeśli będzie pozbawiony tych wad to jest perełka :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dexem

Samsung nigdy nie będzie perełką tyle już ich miałem i z każdym było coś nie tak:) obecny sgs3 pęka obudową koło obiektywu aparatu i trzeszczy troche :) perełką jest tylko do 15 minut po wyciągnięcia z pudełka ;)

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem posiadaczem od lipca i powiem szczerze jesli chodzi o wykonanie telefonu najwyzsza polka. oprogramowania jest tyle ze kazdy znajdzie cos dla siebie ale jesli ktos potrzebuje telefonu do rozmow czy do internetu (nie wifi) to odradzam ze wzgledu na ciagle problemy z zasiegiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Planuje zakup S3 w jakimś sklepie z elektroniką żebym mógł pomacać przed zakupem. Planuje sprawdzić która to rewizja i data produkcji jak i pochodzenie. Na forum znalazłem taki kod serwioswy

*#12580*369#
    który pokarze mi rev i date produkcji. Pozostaje jednak jeszcze sprawdzić kraj pochodzenia. Również znalazłem kod serwisowy
    *2767*4387264636#
    niestety nie mam jak sprawdzić jak on wygląda i gdzie dokładnie trzeba szukać info. Prosił bym aby ktoś posiadający s3 przesłał mi zrzut ekranu jak to wygląda. Oczywisce posiadam kody dla Polski

ERA, IDE, PLS, PRT, XEO

Brendu rozumiem ze nie ma prawa byc. Prosił bym jeszcze o rady na co zwrócić uwagę przed zakupem.

(Mam nadzieje ze dobry temat)

Edytowane przez balik150

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy, którzy przymierzają się do telefonu mogą obejrzeć sobie moje filmiki i podjąć decyzję sami. Nic to nie da, że powiem , że telefon jest świetny. Każdemu coś innego pasuje. Telefon ma parę wad.. ale nie zmienia to faktu, że jest wart swojego zakupu. robsoniqe - YouTube

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, żeby nie tworzyć nowego tematu piszę tutaj. Sprawa jest prosta. Do dyspozycji mam max 2000 zł i za tą cenę chciałbym mieć minimum telefon + folie na wyświetlacz. Na alledrogo znalazłem taką aukcję: SAMSUNG i9300 GALAXY S3 NOWY NIEBIESKI RATY SZCZEC (2887845930) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Czy kupował ktoś może już w tym sklepie telefon lub może czy ma ktoś sprawdzony sklep w którym transakcja przebiegnie łatwo miło i przyjemnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slazas

Witam wszystkich, prosiłbym o poradę w sprawie zakupu Galaxy S 3, byłem już zdecydowany na zakup, ale znalazłem Galaxy S 3 LTE, który ma 2 GB ram i obsługę 4G, za to prawdopodobnie nie posiada radia, którego i tak raczej nie słucham. Czy są jeszcze jakieś inne różnice w możliwościach i oprogramowaniu? Bo jeśli nie, to jest niewielka różnica w cenie i wolę trochę dołożyć i być zadowolony. Proszę o szybkie info bo sprzedałem swoją starą S-kę i jestem bez tela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ilcek

Różnią się chyba tylko ramem, oraz z softem może być gorzej

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez ilcek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Gorzej? to znaczy opóźnienia w aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi