Skocz do zawartości
jbl485

Zamiana SDCARD <> EXTERNAL_SD

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, działa jak należy, dzięki pracy autora tutka mam 16GB do wykorzystania a nie 2,5GB.

Jedyny minus jaki na razie zauważyłem to Angry Birds Star Wars wysypują się do lounchera.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez b0b3rPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten skrypt trzeba wrzucic do telefonu czy na karte?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jbl485

Z kompa na kartę a później na telefonie kupujesz do /data

---------- Post dołączono o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Z kompa na kartę z karty do /data

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3
    Jedyny minus jaki narazie zauwazylem to Angry Bieda Star Wars wysypują się do lounchera.

U mnie dziala bez bolu po przeniesieniu i zamianie pamieci. Moze przegrywales z wew na sd przez PC?? lepiej rpzegrac z poziomu telefonu z jednego w drugie miejsce bo przepisuje uprawnienia i wszystkie ukryte pliki.

Heheh no i mam 32GB lux. Zalecam karte 10class do takich celow.

---------- Post dołączono o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Jedyny minus jaki narazie zauwazylem to Angry Bieda Star Wars wysypują się do lounchera.

U mnie dziala bez bolu po przeniesieniu i zamianie pamieci. Moze przegrywales z wew na sd przez PC?? lepiej rpzegrac z poziomu telefonu z jednego w drugie miejsce bo przepisuje uprawnienia i wszystkie ukryte pliki.

Heheh no i mam 32GB lux. Zalecam karte 10class do takich celow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    songo

mam takie pytanie na jakiej zasadzie to dziala?

normalnie L9 ma troche inaczej niz smartfony Sony czy Samsunga. bo ma partycje 2.3GB i na nia instaluja sie appki i pliki, a w smartfonach sony i samsunga sa 2 partycje na appki 1.2gb i na pliki 1.1gb (w przypadku 4GB), po zmianie pliku, vold.fstab partycja z plikami zmienia sie w karte a karta jako pamiec wewnetrzna, w przypadku LG jak to jest?

jezeli dobrze zrozumialem to dalej jest 1 partycja? i na karcie beda sie instalowac appki i pliki do nich?? w takim razie jezeli wlaczymy smartfon bez karty, uruchomi sie on w ogole? bo w praktyce nie ma zadnej partycji. bo karta zostala odpieta a wewnetrzna sie zmienia w karte.. moglby mi ktos to wyjasnic? bo nie chcial bym, zeby w przypadku uszkodzenia karty, nie moc uruchomic L9tki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem i niby wszystko jest ok, bo wygląda jak na załączonym obrazku. Tyle że jak chcę coś pobrać dużego to piszę żę za mało miejsca, a wolnego mam 29 GB, na karcie sd jak teraz pokazuje 200 MB wolnego. Jak wyczyścić tą kartę? Z tego co rozumiem to aplikacje są zdublowane teraz? może jak przywróce ustawienia fabryczne to pomoże? tylko czy wtedy nie stracę tej podmianki kart? przepraszam za tyle pytań, ale nie jestem jakimś zaawansowanym userem

Edytowane przez bongobdg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba za wcześnie pochwaliłem tą metodę. GTA VC nie chce się w ogóle zainstalować, krzyczy przy pobieraniu plików "VALIDATION FAILED"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Ustawienia fabryczne wyczyszcza data czyli program do ladowania skryptu zamiany kart. Wiec powroci ze wew bedzie 2GB telefonu. trzeba by znow robic operacje od nowa. Zapewne lepsze bylo by podmiana systemowego pliku dotyczacego partycji i tam zamienic wowczas reset factory pozostawia zamienienie kart, a tylko nowe fleshowanie usunie do stanu sklepowego. :0

---------- Post dołączono o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

po zmianie pliku, vold.fstab partycja z plikami zmienia sie w karte a karta jako pamiec wewnetrzna, w przypadku LG jak to jest?

No tez jest ten plik w LG ale jak widze jest cos pomieszane bo tylko zalaczona jest opcja external_sd a nie ma opcji montowania partycji wew telefonu (jest zaremowana). Na moim starym andku czy nowym tablecie bez problemu to robilem sam. Mozliwe ze LG w innym pliku trzyma opcje montowania pam. wew. i tam by trzeba zamienic.

Lepsza opcja vold.fstab bo nie trzeba zadnych dodatkowych programow instalowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do autora wszystko ładnie pięknie tylko że jak wejdziemy w opcje pamięci w aplikacje to i tak nam pokazuje miejsce jakie zostało na tel nie na karcie więc coś jeszcze chyba nie tak. W Pamięci zamienia i jest ok ale poprzez aplikacje w ustawieniach nie... czy widzimy jakieś rozwiązanie tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prośba do osób mających juz ten mod, aby napisały czy udało im się zainstalować z powodzeniem takie gry jak GTA VC , NFS Most Wanted czy Max Payne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi