Skocz do zawartości
jbl485

Zamiana SDCARD <> EXTERNAL_SD

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jak podłączam do komputera to pokazuje mi pamiec wewnetrzna i karte sd jako 14gb także sformatować nie idzie tego , a przywrócić jako kartę znów to jak? Musiałbym stworzyć ten katalog extrenal_sd w faktycznej orginalnej pamieci telefonu a teraz ni jak nie mam tam dostepu jak pokazuje mi 14gb w obu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jbl485

Usuń skrypt i zobacz co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok usunąłem skrypt zresetowałem wszystko bylo po staremu. Wrzuciłem ponownie, reboot i wszystko jak po staremu dzieki za pomoc.

--------------------------------------------------------------------------------

Mam pytanie mogę usunąć po podłączeniu do komputera wszystkie foldery oprócz external_sd i będę miał praktycznie wolną całą pamięc telefonu jako karta sd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jbl485

Jeżeli ktoś ma recovery to można wgrać paczkę, która doda obsługę init.d . Zbędne będzie używanie smanager lub innych podobnych programów.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    minol

Przeczytałem wszystkie posty i jednej rzeczy nie rozumiem. Mianowicie wszystkie programy instalują się gdzieś w systemie, jedynie nieliczne jak właśnie duże gry mają swoje dodatkowe pliki w sdcard/android/data lub obb. Teraz używam directorybind'a i właśnie tylko te pliki mogę wyemulować na kartę zewnętrzną. Pytanie brzmi, czy metoda z tego pradnikia będzie instalowała mi na zewnętrznej karcie poza plikami sdcard/android również te aplikacje, które siedzą gdzieś w systemie? Jeśli tak, to zaraz zabieram sie do roboty i usuwam directorybind. No a jeśli dalaje to ten sam efekt co directorybind to jednak nic zmieniać nie będę. Dlatego też proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie też nie wiedziałem jak ugryźć ten problem, gdyż zamierzam kupić tego fona a informacja jakie znalazłem są sprzeczne, udało mi sie dorwać L9 z rootem i root explorerem, a zatem

partycja użytkownika, czyli wspomniane już 2,3GB jest zamontowana standardowo jak w androidzie, czyli /data/

zatem:

aplikacje instalują się:

/data/app/ - pliki apk

/data/dalvik-cache/ - dalvik cache

/data/data/ - pliki danych aplikacji

oraz dodatkowo - dane zewnętrzne aplikacji

/sdcard/Android/data/

/sdcard/Android/obb/

co do L9

pamięć wewnętrzna która widzi user czyli /sdcard/ to tak naprawdę punkt montowania a dane są na partycji użytkownika w folderze /data/media/ folder ten jest zamontowany do /mnt/sdcard/

nasza fizyczna karta pamięci montowana jest w /mnt/sdcard/external_sd/

zatem zamiana /sdcard/ z /sdcard/external_sd/ NIE SPOWODUJE INSTALOWANIA APLIKACJI _ PLIKÓW APK I DALVIK-CACHE NA KARCIE PAMIĘCI!

w ten sposób na karcie pamięci uda nam sie umieścić zewnętrzne dane, swoją drogą sporo, bo jeśli chodzi o gry to jest to kikaset MB albo nawet GB

co do apk,

myślę że można to zrobić przez link2sd, tworząc 2gą partycje typu ext3 lub ext4 na karcie pamięci, przetestuję to jak będę miał własnego L9

puki co Defy, i do przenoszenia aplikacji na kartę pamięci także używam link2sd,

udało się przenieść apk, dalvik-cache oraz pliki lib

pliki lib to biblioteki aplikacji przechowywane w /data/data/nazwa_pakietu/lib/

działa wyśmienicie, bez żadnych problemów

pozdrawiam!

Edytowane przez zyga856

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    minol

OK! Dzięki ogromne za rzetelną i szybką odpowiedź. Wszystko jasne, więc zostaję przy DirectoryBind bo u mnie działa wyśmienicie, a jutro popróbuję z dodatkową partycją i link2sd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matay

Mam problem z tym skryptem. W pamięci pokazuje że mam wolne 12 GB. Jednak w aplikacjach pamięć wewnętrzna wynosi 2.1 GB (wolne 260mb). Kiedy próbuję ściągnąć coś ze sklepu wyskakuje komunikat o braku miejsca.Chyba jednak to nie takie doskonałe jak się wydawało ;( Czy może ja coś źle robię ?

Edytowane przez Matay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie sprawa prosta. Dokupiłem kartę 16GB class 10 i po uruchomieniu skryptu wrzuciłem do fona kilka kupionych gierek w tym Nova 3 itp. Po ich wrzuceniu na karcie ubylo mi około 9 GB zaś w pamięci wewnętrznej widzianej jako karta zewnętrzna ubyło mi okolo 300 MB. Więc działa co ma dzialać. Zabawa w DirectoryBind moim zdaniem jest zbędna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matay

Wrzucałeś te gry z kompa czy ściągałeś z marketu z poziomu telefonu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi