Skocz do zawartości
Unexpected0ne

Po zrootowaniu GB w Arc S nie można zaktualizować systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż niedawno pokusiłem się na zrootowanie mojej Xperii Arc S. Aby to zrobić trzeba było:

1.Zflashować system z andka 2.3.4 4.0.2.A.0.62 na 2.3.4 4.0.2.A.042 <--- zrobione

2. zrootować telefon <--- zrobione

3. Zaktualizować system przez wifi znów na 4.0.2.A.0.62 bez utraty roota

W punkcie 3 mam problem. Kiedy klikam Update Center mówi mi on, że jest dostępna ta aktualizacja, którą chce. Klikam to i wyskakuje błąd (dosłownie po milisekundzie): "Nie można pobrać" nie mówiąc jaka jest tego przyczyna.

Dodam, że mając roota nie usuwałem żadnych systemowych aplikacji (mam go dopiero od dziś). Mam simlocka na Orange (o ile to jest ważne). Czy możliwe jest to, że nie ma miejsca na pobranie aktualizacji (chodzi mi oczywiście o pamięć wewnętrzną, której niestety ten telefon ma mało)?

Proszę o pomoc.

A tak poza tym wie ktoś jakie są różnice między 0.42 i 0.62? Bo jeśli są one bardzo znikome to mogę usunąć Update Center to nie będzie mnie spamował powiadomieniem o updacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko to nie wyjaśnia niestety mojego problemu w żadnym stopniu, gdyż zrobiłem wszystko tak jak należy i tak jak było w tutku... było tam też napisane, że po zakończeniu roota można zaktualizować andka przez wifi nie tracąc roota, czego ja (niewiem czemu) nie mogę zrobić, a na pasku powiadomień mam cały czas napis "4.0.2.A.0.62 Nie można pobrać"

Dodam, że chce zostać przy GB.

Edit: Czy jak zaktualizuje ten soft flashtoolem to stracę roota? (odhaczyłbym wipe data, wipe apps log i wipe cache)

Edytowane przez Unexpected0ne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie wstrzymaj się z aktualizacja. Czasami trzeba poczekać trochę dłużej, aż aktualizację będzie można pobrać.

Wyłącz i włącz telefon, upewnij się, ze data i godzina są poprawnie ustawione. Na serwerze sony też bywają przerwy bo wychodzi jakas aktualizacja i jest tłok albo prace administracyjne.

Jeśli do jutra ci się nie uda wtedy możesz się zacząć się martwić.

Którym sposobem robiles roota?

Odnośnie zmian między .42 i. 62 poszukaj w moich postach, wklejalem to ze dwa razy.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw flashtoolem wgrałem soft 4.0.2.A.0.42 tak jak pisałem, a następnie (ponieważ u flashtoola wyskakiwał error) zrootowałem Doomlordem v4. Normalnie wszystko się dobrze zrootowało, mam Superusera, choć nie pokoi mnie błąd u flashtoola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki błąd konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żebym ja to pamiętal. Wiem, że było coś Pushing files to [tutaj lokalizacja], a następnie Waiting for coś tam 60 sec left to force... i po 60 sekundach error >_<

---------- Post dołączono o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Dobra temat chyba do zamknięcia, bo właśnie aktualizacja poszła (kilka razy telefon zrestartowałem) :D

Już ściągnałem zobaczymy czy się wszystko dobrze zainstaluje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko żeby Ci się nie zaktualizował do ICSa, bo będzie dramat :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra narazie wszystko wygląda cacy, tylko niech pan admin zaczeka z zamykaniem postu, przez jakieś 2 dni :) bo wszystko możliwe!

---------- Post dołączono o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Przez wifi do ICS-a nie ma takowej opcji xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi