Skocz do zawartości
maciu

Android 4.1.2, CyanogenMOD 10, Free Xperia Project

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem trochę zielony w androidzie, dopiero zaczynam, moje pytanie , czy obojętne który ściągnę plik z podanego linku w pierwszym poście ? są tam pliki o nazwie fxp od 140 do 152 i później gdy wejdę w określony , różnią się jeszcze rozmiarem i nazwą. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UP UP - Tak mozesz wgrac niebrandowany soft co zwiekszy twoja wydajnasc, ale w tym przypadku nawet ja mam zwiazane rece i nie odblokuje BL, poniewazntez ma tego simloka. Musimy poprostu czekac, az jakis developer z xda wezmie sie za to. Jak nie to sprzedam ten telefon i tyle. A cm10 przydalo by sie wgrac, poniewaz jako jedyny costum rom zwiekszy nasza wydajnas poprzez doglebna konfiguracje telefonu. Free Xperia nie robi nacisku na podkrecanie procka, a wiec na CM nie podkrecicie

A co do UP

Kwestia czytania i zapamientywania roznych szczegolow. Jesli przejrzysz dobrze post nr 1 to jest napisana w nim nazwa telefonu "jlo" i taka wersje musisz sciagnac dla swojego telefonu.

Zawsze sciagac najnowsza wersje, czyli w tym przypadku fxp 152

A co do tej waszej dyskusji z kartami pameci. Powiem wam, ze pamiec wew. 2Gb nie ma takiej dobrej, szbkiej predkosci. Gdy kopiuje na nia co kolwiek, lub z niej, to musze czekac szmat czasu.. Gdzies w googlach znalazlem jej predkosc, lecz nie pamietam juz gdzie. Ogolem ja postawilem na swoja karte pamieci, ze jest szybsza od pamieci wewnetrznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ab76

A jak u was na jotce spisuje się wogóle cm10 u mnie niestety działa to dość słabo (przycięcia telefonu, szczególnie na klawiaturze, czasem też blokuje się pasek powiadomień). Posiadam też arc s i tam też mam zainstalowany cm10 ale w arc-u działa świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie nalezy spodziewac sie po pierwszych wydaniach ze system bedzie stabilny i bez bugow,przyklad z cm10 dla neo v tam problem stabilnosci nie zostal rozwiazany do dzis a rom juz gosci od cos ok pol roku.prace naprawde wolno sie posuwaja do przodu,nie mowiac juz co bylo w fazie alfa i tuz po przejciu dalej.dobry cm10 bedzie pewnie dopiero gdy sony wypusci jb i fxp bedzie tez korzystac z tego bulidu do usprawnienia swoich wydan na jke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chcę zainstalować cm, ale mam pewny problem już przy insalacji cwm . Robię jak w instrukcji z xda

[Jlo][20121217] Clockwork Mod & CyanogenMod 10 for Xperia J - xda-developers

gdy wpisałem w konsolę polecenie fastboot flash boot ClockworkMod-6.0.1.9-jlo.img mam komunika 'waiting for device' cały czas. Wrzuciłem do jednego folderu cwm i plik fastboot.exe, inaczej mi nie chciało odpalić. telefon podłączony w trybie fast, w menadżerze urządzeń wyświetla go jako android phone z sterownikiem sony ADB interface. Gdzie tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fastboot.exe jak i wszelkie pliki[kernele,cwm]z rozszerzeniem .img powinienes miec w C:\fastboot

oraz zainstalowane stery do fastboota ktore sa we flashtoolu w drives

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maciu

W jaką konsole wpisujecie to polecenie ? w telefonie ? :eek:

Róbcie to przez wiersz poleceń (CMD) na windowsie.

A co do zamulania, ustawcie sobie procesor na "performance".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mam komunika 'waiting for device' cały czas.

A wprowadziles urzadzenie w tryb flash? Wynika z tego, ze nie widzi Ci telefonu. Brak sterownikow albo cos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demson

ja u siebie wczoraj zainstalowałem cm10 i jak na razie zauważyłem zacinającą się klawiaturę i brak Swype...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UP: Czyli nie polecasz CM?

UP UP: Mam wszystkie zainstalowane stery. Wprowadziłem go w tryb flash, świeci się niebieska dioda, ekran wygaszony.

Edit: Wygląda na to że rzeczywiście nie widzi mi telefonu. W menadżerze urządzeń wyświętla jako sony adb interface jednak w konsoli nie wykrywa. Instalowałem sterowniki z flashtoola już kilka razy, nadal nic .

Edytowane przez kopytek1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi