Skocz do zawartości
fisty

Programy do zliczania transferu

Rekomendowane odpowiedzi

fisty

3 programy 'zresetowane' w tym samym czasie i takie wyniki:

- NetTraffic - WiFi: 57,97MB + Mobile: 278,55KB,

- NetCounter - WiFi: 106,42 MB + Mobile: 209,2 KB,

- NetSentry - WiFi: 117MB + Mobile: 531KB.

Przez długi czas w WiFi NetCounter i NetSentry pokazywało identyczny wynik, teraz pojawiała się jakaś rozbieżność. Używanie telefonu to WiFi + odebranie kilku mmsów, bez internetu przez gsm.

Dlaczego aż takie różnice w WiFi między NetTraffic vs NetCounter/NetSentry oraz w 2G/3G NetTraffic/NetCounter vs NetSentry?

No i najważniejsze pytanie - który program pokazuje prawidłowy transfer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kurdak

O proszę za chwilę zainstaluje te aplikacje i do testów !!! Podaj tylko jakieś QR do programów ;] :D

NetSentry search?q=pname:com.googlecode.netsentry

NetCounter search?q=pname:net.jaqpot.netcounter

Roiding NetTraffic search?q=pname:com.roiding.netraffic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kurdak

(piszę w osobnym poście bo to nie dotyczy poprzedniego)

Na razie tylko testy WiFi:

NetCounter 117.69 MB (Odebrano: 114.50 MB, Wysłano: 3.91 MB)

NetSentry 117 MB (Odebrano: 114 MB, Wysłano: 3MB) <- Bardzo słaby program zero dokładności jeżeli chodzi o to co jest po przecinku, nic nie pokazuje

NetTraffic 117.62 Dwie sesje:

(Odebrano: 28 B, Wysłano: 96 B)

(Odebrano: 114.45 MB, Wysłano: 3.17)

Więc jak widać różnice są. Jeszcze tylko trzeba sprawdzić który program pokazuje bardziej wiarygodne zużycie transferu.

A przy okazji jakie jeszcze znacie programy to może by zrobić jakiś test ;] :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fisty

Po dzisiaj:

- NetTraffic - WiFi: 65,94MB (+7,97MB),

- NetCounter - WiFi: 127,95 MB (+21,53MB),

- NetSentry - WiFi: 126MB (+9MB).

@kurdak: poużywaj kilkanaście dni, po kilka 'sesji' dziennie, bo tak po 30min, to IMHO nie jest najbardziej miarodajne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kurdak

Wiem, mam kilka programów o których Ty nie pisałeś ale jeszcze nie używałem transferu poprzez sieć mobilną. Po 19 okaże się który jest najlepszy. 19-go kończy mi się okres rozliczeniowy i wtedy się okaże który z programów jest najbardziej dokładny i czy Play zaokrągla czy nie.

A tak a propo, Jak łącze się z apn korzystam z netu, załóżmy pobieram 2 KB po czym się rozłączam, to w tym momencie zalicza mi pełne 100 KB czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak a propo, Jak łącze się z apn korzystam z netu, załóżmy pobieram 2 KB po czym się rozłączam, to w tym momencie zalicza mi pełne 100 KB czy nie ?

ZTCP to w abonamentach OnePlay rozlicza po 100kB lacznie wyslane i pobrane a w Play dla firm po 10kB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Burag

A nie łatwiej byłoby testować te aplikacje przez internet komórkowy?

Zerwać sesję, sprawdzić stan pakietów na internet, wznowić sesję, pobrać kilka plików itd., zamknąć sesję, porównać stan pakietów z danymi z w/w aplikacji?

BTW, do testwanych aplikacji moglibyście też dołączyć 3G Watchdog oraz sprawdzić ile zasobów pobiera każda z aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kurdak

I tak właśnie zamierzam zrobić. Co do sprawdzania zasobożerności jaki program do tego polecasz ??

Jednak czekam na fakturę, żeby mieć dokładne i realne dane ;].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kurdak

A więc tak, wszystkie te programy liczą transfer z różnym skutkiem.

Podaję dane uzyskane ze strony Play

Sesja:

1. 70 kB

2. 340 kB

3. 40 kB

Łącznie: 450 kB

Play liczy za każde rozpoczęte 100 kB. Więc za sesje 1 liczy mi 100 kB, za sesję 2 400kB, za sesję 3 również 100 kB. Trzeba by było znaleść program który będzie kontrolował również sesje i zaokrąglał do równych 100 kB za każdym razem gdy rozłączymy sesję, wtedy używanie takiego programu będzie miało sens.

A teraz programy których używałem i wyniki:

3G Watchdog: 412,3 kB

NetCounter: 441,7 kB

NetSentry: 441 kB

NetTraffic: 388,95 kB ( do tego wykrył tylko jedną sesję, stanowczo odradzam !!! )

TrafficAlert2: Pokazał mi że zostało mi z 500 MB, 499,55 MB, czyli wychodzi na to że pobrałem 450 KB.

Więc zwycięża jak na razie TrafficAlert2 jednak aplikacja ta jest płatna ( €2.39 ).

Zwracając uwagę jednak na to jak operatorzy rozliczają pakiety. Przydało by się aby aplikacja zaokrąglała po rozliczeniu każdy pakiet do 100 kB. Jak na razie nie znalazłem takiej aplikacji, przez co jeżeli mamy wiele sesji które do tego są po kilka kilobajtów, to taka aplikacja jest zbędna, ponieważ opłata za internet będzie wielokrotnością naszych sesji. Więc polecam trzymać sesję ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja osobiście używam NetTraffic i jestem z niego zadowolony dane z licznika i z play są niemal identyczne, wiec ja go polecam. :super:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi