Skocz do zawartości
Krokogator

[CM7]WhiteRabbitNextGen [ver. 2.1.1]

Rekomendowane odpowiedzi

ROM NIEAKTUALIZOWANY

Ostatnia wersja z dnia: 12.01.2013

post-13704-14255714309437_thumb.png

Opis:

Rom stworzony przez TweetyPeety w pełni oparty o ostatnie wersje nightly CyanogenMod 7 Maniaca103.

Łączy w sobie szybkość i stabliność CM7 oraz wygląd najnowszego androida JellyBean.

Zawiera także liczne poprawki i modyfikacje, a działa zarówno na Defy(każda soczewka) jak i Defy+

Features:

Oparty na CM7 od maniac103 07.12

Zawiera Aroma Installer 2.0 wspierający ekran dotykowy

WIFI PowerSave / Bilder compression / Juve's Ram Mod

Zipalign with Database ( DarkyRom )

Different Wifi + GPS Settings ( optional )

VSuite Voice Dealer ( ICS port from maniac103 )

V6 Supercharger (zeppelinrox)

Wsparcie dla Beats Audio 6.2

Dodano zarządce procesora DroidX

Build.prop Tweaks through Aroma

Init.d Tweaks through Aroma

Poprawki TCP

Wsparcie dla Pdroid

Więcej stopni głośności

Bravia Engine Mod

APN Liste and Adfree Host File

Płynniejsze przewijanie

DNS set on Google Server ( SetDNS )

Undervolting

build.prop Tweaks and Fingerprint set MB526

Motyw ICS i JB

JB Makeover for perfect JB Design

Animacje ICS

Second Boot Settings (everything is set automatically)

Custom Recovery 5.0.6

extra Soundfiles / Bootanimation

Launcher Options ( ADW and Go Launcher )

Miui X4 GoLauncher Theme

AppWidgetPicker

Aplikacja Update Me (zawiera dodatkowe aplikacje do pobrania i modyfikacje)

Google Apps direkt Installation ( optional )

Google Play Store, Youtube and Google Music ( optional )

Motorola Apps as options ( optional )

MIUI Ports of known and good Apps ( optional )

Instalacja:

-ROM instalujemy najlepiej na czyste froyo, w przypadku powrotu z cm10 należy pamiętać o sformatowaniu systemu plików z powrotem do formatu EXT3 w bootmenu

-Paczka zawiera instalator Aroma z językiem Angielskim i Niemieckim.

-Polecam instalację standardową, dodatkowe aplikacje i ustawienia zawsze możemy pobrać (lub też usunąć) za pomocą programu UpdateMe

-Pod koniec należy zaznaczyć Full Wipe (zostanie zrobione Wipe Data, Cache i Dalvik Cache)

*Wipe bez data tylko w przypadku aktualizacji Rom'u

-Po odpalniu systemu należy odpalić aplikacje Update Me wejść w zakładkę System Theme i pobrać plik Jelly Bean Design. Potem wejść do recovery zrobić wipe Cache/Dalvik Cache i zainstalować ten plik znajdujący się w folderze UpdateMe na karcie SD

-Robimy restart i cieszymy się rom'em WhiteRabbitNextGen =)

Dodatkowe Informacje

-Rom może nie zawierać aplikacji aparatu (wystarczy takową pobrać z aplikacji Update Me, zainstaluje się automatycznie)

-Warto jest zmienić theme ADWLaunchera na MiuiX4

Download:

WhiteRabbitNextGen Edition v.2.1.1

Dla Defy i Defy + z kernelem Froyo

WhiteRabbitNextGen Edition v.2.1.1 plus

Dla Defy+ z kernelem Gingerbread

Linki:

Oryginalny Temat z XDA

Zrzuty ekranu:

post-13704-1425571431838_thumb.jpg

post-13704-14255714316752_thumb.jpg

post-13704-14255714316967_thumb.jpg

post-13704-14255714317144_thumb.jpg

post-13704-1425571431732_thumb.jpg

post-13704-14255714318055_thumb.jpg

Edytowane przez Krokogator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czyzes

Zainstalowalem z pomocą Krokogatora, rom dziala. Jak z baterią i w ogóle wgl to będzie bd wiadomo za kilka dni :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używałem rom kilka dni, bateria trzyma podobnie jak na czystym cm7, mogę śmiało polecić :)

Ja jednak stwierdziłem, że już nie jestem w stanie rozstać się z JB, wyglądem, płynnością aplikacji (HWA) i multitaskingiem.

Jeśli jednak miałbym wrócić na jakiś rom oparty o starszego androida od 4.0 to tylko na ten lub WajkIUI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

a co z tymi bugami?

RIL Bug. Some Users recognised Mobile Connection drops with CM7 Roms. Maniac103 got a solution for it, but if this isn't working for you I recommend a Stock Rom.
       Call Recording could have some problems with alternative apps
       The normal Dialer and Contact App can't be uninstalled if exDialer is installed. It is only a visual App. If you uninstall the Dialer and Contact App you won't get any calls, even exDialer is installed.

ma ktoś takowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    domal

sformatowalem partycje na ext3 zrobilem wszystkie wipe, dochodzi do loga czerwonego WR i tak zostaje....a z wróceniem do froyo przez RSD chyba moge pomarzyc...bo nagle komputer nie rozpoznaje telefonu...nie ładuje z komputera ani inne rzeczy, wywala nie rozpoznano urządzenia usb...ale znowu jak kabel wepne do ładowarki to ładuje idealnie bez problemów...

Edytowane przez domal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuć na to jakieś inne CM 7.2 np. od Maniaca :) u mnie to pomogło, też czerwone kółeczko bez końca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boos3r

Jak wracamy z cm10 to robimy format na ext3 ale potem nie robimy wipów tylko wgrywamy rom cm7.2 oraz kernel. Restart i dopiero teraz z "nowego" bootmenu możemy zrobić wipy. Nowy rom wstanie bez problemu.

Co do WR to wydaje się być najszybszy w grach ze wszystkich cm7. Jeden minus że nie ma on dsp managera albo cos u mnie sie zle wgralo. Ale dogralem sobie go z innego romu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sądzicie o tym romie? Siedzę na nim od wczoraj (przesiada z WIUI Stable)

Jak dla mnie - najszybszy rom na defy jaki widziałem ;).

Ale też nie jest idealny

Wady:

-Wkurza mnie, że pasek widgetów jest taki mały i znajduje się u góry (nie da się tego zmienic? )

-Na początku miałem problem, ze zmianą tapety - widać ją było tylko przy przesuwaniu ekranu i znikała. Dopiero zmiana na animacje i powrót do stałej tapety pomógł :oczy:

-Co jeszcze - instalowałem 2 razy beats audio, ale ani śladu go w telefonie :wstyd:

-Miałem też drobny problem z WiFi - na FB czy Gmail-u nie chciały mi się wczytywać zdjęcia/obrazki- zmiana sterownika wifi z CM7 na Stable pomogła.

-Ogólnie wygoda obsługi - mam na myśli Dialera, ustawienia i te widgety, na romach MIUI/WIUI jest to o wiele bardziej intuicyjne (ale to jak kto woli)

Plusy

-Na pewno plusem aplikacji SMS jest możliwość usuwania polskich znaków - brakowało mi tego w WIUI (Strip Unicode)

-Szybkość - miażdży inne romy

-Stabilny - jak na razie mi się nie zawiesił ani zrestartował (na WIUI się to zdarzało)

-Mam wrażenie, że % w baterii wolniej spadają w porównaniu do WIUI

-Rom jest czysty - bez zbędnego syfu

Na pewno posiedze jeszcze na tym romie kilka dni, ale mimo szybkości i mega stabilności tego romu ciągnie mnie do starego WIUI :oops:

Może to moje takie wymysły, ale jeżeli ktoś szuka czegoś z CM i wymaga przedewszystkim szybkości i mega stabilności to nic lepszego nie znajdzie ;)

Aha, żeby nie było - moja wersja CM to v.2.1.1 Plus z Gingerbread Kernel

Wersja Defy MB525 z czerwoną soczewką

CustomPacka instalowałem większość poza wyglądem JB, Go Launchera i kllku mniej ważnych pierdół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel
    Wady:

-Wkurza mnie, że pasek widgetów jest taki mały i znajduje się u góry (nie da się tego zmienic?)

To róznica miedzy wiui a cm7

-Na początku miałem problem, ze zmianą tapety - widać ją było tylko przy przesuwaniu ekranu i znikała. Dopiero zmiana na animacje i powrót do stałej tapety pomógł

pewnie jakiś błąd, jakby się zdarzało częściej to gorzej

-Co jeszcze - instalowałem 2 razy beats audio, ale ani śladu go w telefonie

Bo po tym nie widać tylko w teorii słychać różnicę

-Miałem też drobny problem z WiFi - na FB czy Gmail-u nie chciały mi się wczytywać zdjęcia/obrazki- zmiana sterownika wifi z CM7 na Stable pomogła.

:ok:

-Ogólnie wygoda obsługi - mam na myśli Dialera, ustawienia i te widgety, na romach MIUI/WIUI jest to o wiele bardziej intuicyjne (ale to jak kto woli)

Moze przyzwyczajenie po prostu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up nie mam zamiaru hejtować tego romu, co do wygody to dla mnie wygodniejsze jest miui ;)

Zauważyłem przed chwilą dziwną rzecz- podczas ładowania tel na dość długo zaciął się na 87%, po jakimś czasie wskoczyło 88% i akurat przez chwile używałem tel (dalej na ładowarce) i po chwili wskoczyło 100% :oczy:

I jeszcze na plus (w porównanu do MIUI)

Jak podłącze kabel do kompa to dostęp do karty mam od razu, a nie jak wcześniej po 10-15s

Edytowane przez sebool12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi