Skocz do zawartości
Ostatni

ROM [ROM]Jellybean 4.2.1 AOSP Build[dowolny HBOOT] 29.12.2012

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni

post-51317-14255714451805_thumb.png

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność- twórca romu czy ja nie odpowiadamy za to co się stanie z twoim telefonem

NIE JESTEM TWÓCA ROMU- tylko przetłumaczyłem tekst, oryginał można znaleść pod tym adresem [ROM][Dec 20] Jellybean 4.2.1 for Endeavoru AOSP Build [bT Tethering] [ANY HBOOT] - xda-developers.

Zanim będziesz mógł/mogła podjąć się czegokolwiek związanego z modyfikacjami softu na tym poziomie, musisz odblokować bootloader swojego HTC. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś/aś, polecam skorzystać z mojego tutoriala, w którym w najprostszych słowach staram się wyjaśnić jak to szybko i bezpiecznie zrobić: http://forum.android.com.pl/f556/odblokowanie-bootloadera-dla-poczae-tkujae-cych-167022/

Ponadto, potrzebny Ci będzie ClockworkMod Recovery - to z kolei sflashujesz z pomocą mojego tutoriala: http://forum.android.com.pl/f556/flashowanie-clockworkmod-recovery-root-167029/*

Twórca romu jest pabx i rogro82, to oni zaczeli prace nad tym systemem i wszystkie podziękowania czy "nagrody" należą się im.

Co działa:

• Wi-fi
    • Wykonywanie połączeń
    • Dane komórkowe
    • Dźwięk
    • Nagrywanie wideo/oglądanie wideo (włącznie z HD)
    • Kamera (nie photosphere -za to trzeba winić google:))
    • GPS
    • NFC
    • Działa z każda wersja HBOOT
    • Bluetooth-wysyłanie plików, udostępnianie internetu, słuchanie muzyki

Co nie działa:

• udostępnianie internetu przez USB(?)

Instrukcje flashowania

1. Zrób backup systemu(używając CWM)- może się przydać podczas problemów które mogą się pojawić)
    2. Ściągnij paczkę z ROMem
    3. Wypakuj plik boot.img
    4. W trybie fastboot flashujemy plik boot.img- których wcześniej wypakowałeś
    5. W trybie fastboot używamy komendy fastboot erase cache- żeby uniknąć bootloopów
    6. W trybie Recovery robimy wipe wszystkiego- factory reset, wipe cache partition,wipe dalvik cache.
    7. Na samym końcu flashujemy paczkę z ROMem

Adnotacja na temat pamięci SD.

Android 4.2 znacznie zmienił obsługe pamięci wewnętrznej ze względu posiadania paru użytkowników na telefonie.

Należy pamiętać, że Rom przeniesie dane z /sdcard/ do /sdcard/0 przy pierwszym uruchomieniu( katalog 0 jest odpowiedzialny za "katalog domowy- dla domylśniego użytkownika). Jeśli masz zamiar wrócić do stockowego romu albo jakiegokolwiek 4.1 bądź 4.0, nie zapomni, aby przenieść dane z 0 do "korzeni" katy SD.

Wracając do 4.1.2

Jeśli wracasz do starego systemu 4.0 bądź 4.1 nie zapomnij ponownie wgrać starego boot.img. Kiedy już to zrobisz należy przenieść pamięć telefonu z /sdcard/0 do dawnej lokalizacji. Można to wykonać za pośrednictwem tych komend(należy być w trybie recovery-CWM):

uruchom start-> cmd- wpisz następujące komendy

adb shell

cd /sdcard/0/

mv * ../

mv .* ../

cd ..

rmdir 0

Changelog

RC9 (20121229)

• Dodano "volume rocker" (bazowo wyłączone -> ustawienia -> dźwięk)
    • Bluetooth Audio (A2DP) w końcu działa(można słuchać muzyki przez słuchawki bluetooth)
    • urządzenia BT powiny się w końcu powiązać(łączyć)

RC8 (20121225)

• Naprawiono udostępnianie internetu przez wi-fi
    • Zmieniono halo background

RC7 (20121220) Dzień Sądu Ostatecznego:d

• Udostępnie internetu przez Bluetooth
    • Zmieniono zachowanie "szybkieustawienia: Krótkie naciśnięcie = przełącznik / długie naciśnięcie = Otwórz ustawienia
    • Reboot + Screenshot options dodane do Power Manu (podziękowania dla lownoise2)

LINK DO POBRANIA(NIE ZAPOMNIJ SFLASHOWAĆ BOOT.IMG)

Do romu:

http://blinkenlights.ch/static/android/endeavoru_42/latest/

Do paczki z gappsami

Goo.im Downloads - Downloading gapps-jb-20121212-signed.zip

*-tekst skopiowany od KunDun- dziękuje za to i przepraszam jeśli uraziłem twoją osobe używając tego.

Edytowane przez Ostatni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Czy na tym romie działają mmsy? Na CM 4.1.2 nie potrafiłem zmusić telefonu do odebrania wiadomości. Szczerze mówiąc szukam dobrego stabilnego romu bez sense (multitasking to wielka kpina nawet po użyciu dobrze znanego wszystkim skryptu zeppelinroxa, a prędkość działania w porównaniu do cm i pewnie aosp woła o pomstę do nieba). W hox widać doskonale jak sense potrafi zamulić nawet najlepszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ostatni

|Regulamin forum, pkt 4.6|

Powiem tak system chodzi jak dla mnie stabilnie, nie zdarzył mi sie żaden random reboot a używam go juz 2 dzień. CO do MMSów nic CI nie powiem bo ich nie użytwam:d i nikt do mnie nie wysyła, ale jak znajde chwilke czasu to poprosze dziewczyne żeby wysłała jakiegoś a ja wyśle do niej:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co to za ICS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ostatni

Full wipe jesli przechodzisz z sense rom:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy napotkaliście się na problem z GPS'em, dokładnie gubi mi zasięg po tym jak go złapie. I tak w kółko (testowałem na AM)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ostatni

Nie nie mam takich problemów:). Robiłes full wipe? Spróbuj zrobic backup i full wipe, jak zadziała to znalazłes odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi