Skocz do zawartości
LeszekTG

Problem z SMS - połowa wiadomości nieczytelna

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem kiedy wysylam smsa polowa smsa dochodzi neczytelna. Na telefonie odbiorcy wyswietla sie polowa smsa normalnie a druga polowa to same kwadraciki. Po przeslaniu z powrotem do mnie wyglada to tak jak na foto. Telefon to SE k800i a drugi na ktorym to sie tez raz wydazylo to tez jakis SE. Tez tak macie? Druga sprawa to czy nie da sie zrobic tak zeby smsy wychodzily bez polskich ogonków?

200908292149.th.jpg

<baggus>tytuł wzbogacony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smutny

również problem u mnie zaistniał - odbiorca do motorola troszkę starsza ( nie znam dokładnie modelu ) jednak wyszło to tylko raz i jak teraz przesyłam to nie mam problemów

EDIT: również podpinam się pod możliwość wyłączenie polskich znaków w słowniku ponieważ telefon liczy polskie znaki jako 2 znaki w telefonie ( przez to kłamie licznik smsów i po niby szóstej wiadomości zmienia mi sms'a na mms'a )

Przy okazji da się włączyć zmienianie smsów n mms'y ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuba84

u mnie tez tak raz bylo. odbiorca odpisal, ze pol wiadomosci to same kwadraciki. nie znam powodu. co do polskich znakow - wystarczy wylaczyc slownik i podpowiedzi. ja pisze esy bez tych wspomagaczy i mam bez polskich znakow ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p0lak

Problem faktycznie występuje i jest bardzo uciążliwy. Wysyłam smsy na k800i i dość często się to zdarza ;/ jeśli ktoś dojdzie do tego co go powoduje albo jak go usunąć bardzo proszę o podzielenie się info:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również u mnie zaistniał ten problem. Ale dlaczego tak się dzieje to nie mam pojęcia... :mur: I już mnie to trochę wkurza, wiec jak ktoś ma jakiś pomysł jak to zmienić to bardzo proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no cóż, potwierdzam błąd. Mamy to samo na linii nokia e90-hero, e51-hero.

nic nie mogę znaleść w sieci na ten temat.

ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    isaak

Polecam aplikacje Handcent Sms ona pomimo włączonego słownika, nie uzupełnia SMS-ów o polskie znaki, i w zasadzie moje problemy z SMS-ami się na tym skończyły, a przy okazji program ten jest zdecydowanie lepszy niż oryginalny klient SMS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuba84
    Polecam aplikacje Handcent Sms ona pomimo włączonego słownika, nie uzupełnia SMS-ów o polskie znaki, i w zasadzie moje problemy z SMS-ami się na tym skończyły, a przy okazji program ten jest zdecydowanie lepszy niż oryginalny klient SMS

ale w niej z kolei zwielokrotniaja sie smsy automatyczne np z bankow. kiedy dostaje info z millennium o wplywie na konto, albo esa z orange, to mam jeszcze dwa dodatkowe puste od tego nadawcy. przedziwne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tez właśnie pojawił się ten problem, wysłałem smsa do koleżanki, która ma Samsunga (nie pamiętam modelu, telefon ma z rok) i odpisała mi, że połowa wiadomości wyświetliła się jako kwadraciki :/.

Handcent Sms wygląda na naprawdę fajną aplikację, dużo lepszą niż standardowy klient SMS, tylko niestety okropnie się z nią 'gryzie'. Pomimo ustawienia Hancent jako domyślnej aplikacji, po otrzymaniu smsa na pasku wyskakują mi powiadomienia od obu aplikacji, skrót na pulpicie do Hancent zmienia swój wygląd na ikonkę aplikacji HTC, a ta wszystkie smsy odczytane w Handcent uważa za nieprzeczytane. Dodatkowo kulka się gubi i pulsuje, nawet po odczytaniu smsa w obu aplikacjach :/. Czy ktoś znalazł może sposób na bezbolesną przesiadkę ze standardowego klienta na inną aplikację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boczi
    Pomimo ustawienia Hancent jako domyślnej aplikacji, po otrzymaniu smsa na pasku wyskakują mi powiadomienia od obu aplikacji, skrót na pulpicie do Hancent zmienia swój wygląd na ikonkę aplikacji HTC, a ta wszystkie smsy odczytane w Handcent uważa za nieprzeczytane. Dodatkowo kulka się gubi i pulsuje, nawet po odczytaniu smsa w obu aplikacjach :/. Czy ktoś znalazł może sposób na bezbolesną przesiadkę ze standardowego klienta na inną aplikację?

Witam,

mam ten sam problem.

Wyskakiwanie dwóch powiadomień przy odebranej wiadomości kompletnie mija się z celem, a program ma wiele możliwości.

Jak temu zaradzić i czy macie to samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi