Skocz do zawartości
RedScorpio

RCSMix HD

Rekomendowane odpowiedzi

RCS Mix HD (aka RCMix 2.0 Final) by robocik

Opis

ROM stworzony przez robocika z naszego forum. Podstawą ROMu jest końcowe oprogramowanie z HTC Desire HD. Działa wszystko.

Informacje

• Kamera i aparat działają, łącznie z nagrywaniem 720p!
    • Baza - WWE 1.72.405.3
    • Deodexed
    • Jądro Non HAVC CFS 2.6.32.28
    • Domyślna prędkość taktowania procesora 254-998.4 MHz.
    • DSP Manager
    • Busybox, Root, Superuser...
    • Skrypt A2SD Cyanogena, przesuwa aplikacje i dalvik na ext
    • Skrypta Data2Ext v8.4 od Ownhere
    • Zipaligned
    • Działające odtwarzanie 720p
    • Działający streaming video
    • Gingerbread IME
    • HD IME bez strzałek! Edytowanie słownika już działa
    • Rozpoznawanie pisma odręcznego
    • Zmodyfikowane Power Menu
    • Zmieniony, półprzezroczysty pasek powiadomień
    • Rom Manager
    • Skalowanie taktowania procesora:
      - wyłączony ekran - ondemand
      - włączony ekran - ondemand
    • ext4, tun, cif, etc... wszystkie moduły załączone, w razie potrzeby - insmod
    • Plik Host z 4. grudnia. Przesunięty do data/etc/ w celu prostszej aktualizacji
    • Przesunięte bootanimation/downanimation do data/local dla prostszego zmieniania, jest prostsze?
    • Języki:
      angielski, niemieski, hiszpański, francuski, włoski, duński, holenderski,
      polski, słowacki, rosyjski, rumuński, węgierski, norweski, fiński, szwedzki,
      czeski, grecki, turecki, chiński, tajski, japoński, koreański, wietnamski,
      słowacki, chorwacki...

Błędy i braki w ROMie

- brak! Chyba wypadałoby skasować ten punkt? :D

Instalacja i wymagania

Wymagania

- Pełny Wipe (zalecane)

- A2SD+ - Partycje: FAT + EXT4 (zalecane 0.5-1.5GB)

- DATA2EXT - FAT + EXT4 (1GB) + EXT4 (0.3GB) + SWAP (100MB)

Flashowanie pliku zip poprzez Recovery - tak jak każdy inny ROM

Changelog

Wersja 2.0:

• dużo poprawek, odświeżenie ROMu

Starsze wersje:

Wersja 0.14:

• Jądro zmienione na j2.6.32.25-ck2 [email protected] #12 (wszystkie moduły w jądrze, nie trzeba nic insmodować)
    • Skrypt DATA2EXT (przenosi na kartę nie tylko aplikacje, ale także dane aplikacji, nic nie zostaje w pamięci telefonu)
    • Usunięte: Adobe Reader, Facebook, Quickoffice, SoundHound, AmazonMp3
    • Zaktualizowany Market
    • Przywrócono standardową klawiaturkę(Z IME)
    • HD IME dostępny jako patch
    • Plik host przeniesiony na partycję systemową, ale zaktualizowany do najnowszej wersji (4. grudnia)
    • Naprawione lagujące odtwarzanie 720p

Wersja 0.13:

• Dodany spatchowany aparat i kamerę
    • Dodany DSP Manager
    • Przywrócono klawiaturę HD IME z powodu FC podczas edycji własnego słownika w Z IME
    • Dodano kilka języków (słowacki, chorwacki i kilka innych)
    • Przesunięto animacje uruchamiania na sd-ext/local dla prostszej podmiany (jeśli chcesz odtwarzać własny dźwięk, musisz go dodać samemu)
    • Przesunięty plik hosts z systemu, żeby ludzie bez S-OFF mogli korzystać z AdBlocka (do robocik ma S-OFF)
    • Naprawiony ROM Manager (?)
    • Zmieniony governor (ekran włączony) na smartass (do przetestowania)
    • Zaktualizowane jądro do RCKernel b46 (takie jak w RCTouch v03), związane z kombinowaniem z GPU fixem.

Wersja 0.12:

• Nowa baza - WWE 1.32.405.6
    • Aktualizacja niektórych aplikacji
    • Wyrzucona Galeria 3D (Nexus)

Wersja 0.11:

• Podstawa - WWE 1.28.405.1 spatchowane przez OTA_Ace_HTC_WWE_1_32_405_3
    • Jądro z undervoltem/overclock - 2.6.32.15RCKernel_B33
      - Prędkości @254-1305.6MHz
      - Poprawiona prędkość odczytu z karty pamięci
      - Kompresja LZMA - teraz plik boot.img jest mniejszy, dzięki czemu ROM zainstaluje się poprawnie na niektórych telefonach, które wcześniej wyrzucały błąd podczas instalacji.
      - Teraz jądro potrafi na prawdę dociągnąć do 1305 MHz - bądźcie ostrożni przy podkręcaniu, Desire od robocika pracuje stabilnie do 1190 MHz, powyżej tej prędkości programy wyłączają się bez ostrzeżenia lub telefon restartuje się.
      - Domyślnie jądro działa z prędkościami 128-1000 MHz.
    • Automatyczny Zipalign
    • Kilka pomniejszych usprawnień
    • Nowy układ klawiatury (jak w naszym oryginalnym sofcie)

Wersja 0.10:

• Nowa baza - RUU_Ace_O2_DE_1.32.207.1
    • Kernel z undervoltem:
      2.6.32.15RCKernel_v2 - prędkości: 128-1300MHz
      Prędkości w standardowym jądrze: 128-1000 MHz
    • Zmodyfikowany Lockscreen, pierwsze naciśnięcie wybudza, drugie odblokowuje
    • Cyanogenowy A2SD, przesuwa aplikacje i dalvik cache na partycję ext

Wersja 0.09a

• Naprawione A2SD
    • Nowa podstawa - RUU_Ace_HTC_WWE_1.31.207.1
    • Nowe jądro - RCKernel v1 OC @1213MHz
    • Zmodyfikowany Lockscreen, pierwsze naciśnięcie wybudza, drugie odblokowuje
    • Wyrzucona niemiecka nawigacja od O2.

Wersja 0.08:

• Nowa baza/podstawa - RUU_Ace_HTC_WWE_1.28.405.1
    • Nieco oczyszczony (od RedScorpio: między innymi z tego powodu zalecam wipe - będzie szybciej chodzić)

Download

AKTUALIZACJA Marzec 2013

RCMixHD_v3.6.1_DeSense .zip

RCMixHD_v3.6.1_ROT_ _CM7HBoot.zip

RCMIxHD_v3.6.1_ROT_D2EXT.zip

rcmixs_2.0.1_update.zip

RCMixS_v2.0_A2SD_CM7Hboot.zip

https://mega.co.nz/#F!bcwDwCIS!AxaeYxhWmDU11yLoa49Esg

Jeszcze dodatkowe linki na 10 innych serwerach

rcmixhd_v3.6.1_desense__.zip

RCMixHD 3.6.1 Rotating++ CM7Hboot

RCMixHD:3.6.1 Rotating D2EXT

Inne

1. Link do xda: RCMixHD - xda-developers
    2. ROM na początku może być bardzo powolny, gdyż po zalogowaniu się na Konto Google, Desire zaczyna pobierać wszystkie poprzednio zainstalowane aplikacje z Marketu.
    3. Z Titanium Backup korzystaj z rozwagą - po przywracaniu ustawień systemowych mogą wystąpić błędy FC (nie przywracać Kontaktów!)
    4. Jeśli coś nie działa to spróbuj jeszcze raz zrobić wipe, zrepartycjonować kartę pamięci i zainstalować jeszcze raz
    5. Zalecam instalację przez ClockworkMod'a, albo AmonRa - przy próbie instalacji przez zwykłe Recovery mogą wystąpić błędy.
    6. Teraz jądro potrafi naprawdę dociągnąć do 1305 MHz - bądźcie ostrożni przy podkręcaniu, Desire od robocika pracuje stabilnie do 1190 MHz, a moje do 1280 MHz, powyżej niektórych prędkości programy wyłączają się bez ostrzeżenia lub telefon restartuje się.
    7. RCMix HD 0.14 korzysta z DATA2EXT, zamiast z A2SD+. Rozwiązuje to wszystkie kłopoty z brakiem pamięci w telefonie, gdyż dane aplikacji są trzymane na karcie pamięci, zamiast jak to miało dotychczas miejsce, w telefonie. Pierwsze uruchmienie zajmuje bardzo dużo czasu, także nie przejmujcie się parominutowym oczekiwaniem zanim zobaczycie napis "quietly brilliant".

Screeny

Album na Imageshack

*Informacje o starszych wersjach ROMu zostały usunięte - chyba nikt z nich nie korzystał.*

Edytowane przez linar10
    Aktualizacja - wersja 2.0 (wreszcie zaktualizowane :D )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RCMix HD 0.5 by robocik

Opis

ROM stworzony przez robocika, na podstawie pracy ownhere z dużym wkładem własnym. Podstawą ROMu jest końcowe oprogramowanie z HTC Desire HD. Działą wszystko z wyjątkiem aparatu/kamery - HTC Hub teraz też działa.

hehe wszystko sie zgadza, tylko od wersji 04, ten rom juz niema nic wspolnego z romem ownhere ;)

przeportowalem oryginalny HD RUU... ale to szczegol :)

niemoglem sie zebrac do stworzenia osobnego tematu, fajnie ze to zrobiles :)

dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu
    Dla w pełni działającego A2SD:

- Zainstaluj Terminal z Marketu

- Uruchom go

- Wpisz "su"

- Gdy Superuser wyświetli monit - potwierdź

- Wpisz "a2sd cachesdreset"

- Poczekaj chwilę, po samoczynnym restarcie telefonu wszystko powinno działać

Z tego co się orientuję należy wpisać

/system/bin/a2sd cachesdreset

Tak jest w oryginalnym Darktremor Apps2SD. Robocik zmieniałeś coś z tym??

---------- Post dołączono o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

ROM może być bardzo powolny, gdyż po zalogowaniu się na Konto Google, Desire zaczyna pobierać wszystkie poprzednio zainstalowane aplikacje z Marketu

Ale to tylko wtedy jeśli przy wcześniejszym wgrywaniu romu zaznaczyłeś opcję backupu z kontem Google. Jeśli tego nie zrobiłeś nie będzie tej aktualizacji. Przynajmniej w każdym romie tak zawsze było i u mnie w tym też tak jest. Bardzo szybki, przyjemny i stabilny romik.

Robocik czy jest jakaś szansa na usunięcie skalowania CPU i pozostawienie go tak jak fabrycznie chciało HTC?? Mam lagi po wybudzeniu ekranu - nie są duże ale fajnie byłoby gdyby ich nie było ;)

Dziękuję Ci za wielką pracę, którą wykonałeś. Przez Ciebie nie mogę patrzeć na stary SenseUi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gi-Zi
    Dziękuję Ci za wielką pracę, którą wykonałeś. Przez Ciebie nie mogę patrzeć na stary SenseUi :)

A no ;-D Tylko ta kamera... Mimo że rzadko korzystam to czuje dyskomfort z braku pełnej funkcjonalności.

W czym jest problem z ta kamerą? Wiem że to banalne ale czy z "naszych" romów nic nie pasje... i ciekawe czy z Zetką będzie łatwiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za uwagi, poprawię pierwszy post jak dorwę się do kompa.

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

ROM świetny, własnie wrzuciłem. Aplikacje na karcie juz działają po zabiegu w terminalu. Naprawdę polecam, aha, nie zauważyłem lagów po wybudzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Zabieg w terminalu nie jest potrzebny do pełnego działania apps2sd. apps2sd działa domyślnie. Komendą w terminalu przenosisz dalvik - cache na kartę SD. Osobiście nie używam. Po dłuższym czasie potrafi zamulić telefon.

Co do lagów po dłuższym - 30min 1h - czasie gdy telefonb ma wygaszony wyświetlacz to gdy go wybudzam przez kilkanaście sekund pulpity przewijają się jak w Windows mobile ;) i wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

A widzisz, u mnie nie zadziałało poprawnie. Tez tego nie używałem do tej pory ale podczas instalacji kolejnej aplikacji dostałem komunikat o braku mijesca w pamięci. Dopiero wtedy zrobiłem powyzsze i wszystko zaczeło działać tak jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Jest już wersja v06

Naprawiony Market - pokazuje mi już wszystkie aplikacje, które miałem zakupione a były zabezpieczone.

Bardzo dobry pomysł powrotu do apps2sd Cyanogena - aplikacje i Dalvik na karcie SD ;)

Zmieniony ponownie pasek powiadomień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arzah

Można prosić o jakiegoś linka do pobrania lub tematu,z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi