Skocz do zawartości
RedScorpio

RCSMix HD

Rekomendowane odpowiedzi

majczu

Jak na razie developerzy walczą o przeportowanie bibliotek aparatu ze zwykłego romu Desire do tego z Desire HD. Wiele im się już udało ale ciągle coś nie działa. Myślę, że ten sposób będzie najszybszy.

Link do wątku: [DEV] Porting HTC Desire Camera to Sense HD ROM's - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slg

jak uda się z kamerką , to będzie to rom idealny a:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jata

generalnie myk polega na tym, ze Desire HD ma 8Mpx matryce, zwykla Deska 5Mpx..

co oznacza inne mikropocesory sterujace, wiec inne sterowniki odpowiedzialne za obsluge..

no i teraz myk w tym, zeby podmienic sterowniki, co moze nie byc takie proste i jak widac do tej pory - jeszcze sie nie udalo..

no ale nie takie rzeczy w linuksopodobnych systemach robiono, wiec pewnie zaniedlugo problem da sie rozwiazac..;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu raczej nie chodzi o to, czy matryca to 8MPix, czy 5MPix, a przynajmniej to nie taki kłopot, jakby się mogło wydawać. Próbowali już zdziałać coś z softem z Desire Z (który ma 5MPix) i kamera też nie działała. Główny problem (moim zdaniem) to nowa platforma (Snapdragon 2G).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy kernel do tego romu z OC 1213 MHz

http://www.mediafire.com/?dagb3mg96gh0o93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jata

RS: procesor wykonany w tej samej technologii co poprzedni będzie obsługiwał te same rozkazy itd... (architektura ARM jeśli się nie mylę, tak? )

Jeśli chodzi o aparat... To tak jak z webcamami.. Co producent to inny sterownik itd.. I to jest sytuacja z którą jest problem, bo tu już nie ma zależności względem jakiejś architektury, jak to ma miejsce w przypadku procesorów... Więc nie ma też uniwersalnych sterowników..

To miałem na myśli pisząc poprzedniego posta....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowa wersja RCMixa!

A w niej:

• Nowa podstawa - RUU_Ace_HTC_WWE_1.31.207.1
    • Nowe jądro - RCKernel v1 OC @1213MHz
    • Zmodyfikowany Lockscreen, pierwsze naciśnięcie wybudza, drugie odblokowuje (osobiście mi się to nie spodobało)
    • Wyrzucona niemiecka nawigacja od O2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nowa wersja RCMixa!

A w niej:

• Zmodyfikowany Lockscreen, pierwsze naciśnięcie wybudza, drugie odblokowuje (osobiście mi się to nie spodobało)

Mi też nie bardzo.. jak noszę w kieszeni w spodniach czy marynarce bądź kaburze to będzie mi się non-stop włączał ekran - szkoda baterii!

Włączanie trackballem jest super (swoja droga dziwi ze w oryginalnym ROMie tego nie było) i w zupełności wystarczy.

PS. Ja lece ciągle na wersji 0.7 od Robocika i jest super.Działa bez zastrzeżeń. Dzięki Robocik.

PS2. Z updatem poczekam chyba na kamerę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mi też nie bardzo.. jak noszę w kieszeni w spodniach czy marynarce bądź kaburze to będzie mi się non-stop włączał ekran - szkoda baterii!

Włączanie trackballem jest super (swoja droga dziwi ze w oryginalnym ROMie tego nie było) i w zupełności wystarczy.

PS. Ja lece ciągle na wersji 0.7 od Robocika i jest super.Działa bez zastrzeżeń. Dzięki Robocik.

PS2. Z updatem poczekam chyba na kamerę

Ja tez nosze telefon w kieszeni i narazie nie zauwazylem zeby sie wlaczal samoczynnie, touchpad jest troche nizej od innych guzikow, i narazie niemialem z tym problemow...

Ale jak bedziecie mieli z tym problem to zrobie paczke ktora to usuwa. ;) Ja sie do tego juz przyzwyczailem i brakuje mi tego jak jest po "staremu" hehe

kurde jest znowu nowy RUU... co dziennie wychodzi jakis nowy hehe... widocznych zmian wcale, tyle ze niewiadomo co HTC naprawilo w srodku :/

Nic tylko musze przeportowac i sprawdzic... a jak juz przeportuje to i chyba udostepnie ;) dla wszystkich maniakow flashowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zrobiłem update (bez wipe) do ósemki i jądra z OC 1215MHz i jest w miarę dobrze... Ale nowe radio mi chyba nawala, bo po straceniu zasięgu telefon nie chce sam ponowić połączenia, tylko trzeba wchodzić ręcznie w ustawienia Wi-Fi i łączyć się z wybraną siecią... Ale będę się z tym bawił jak będzie już aparat, tak jak pan.zupa, bo mam wszystko ustawione, a backup, wipe i te wszystkie czynności robią czasem nawet dwugodzinną dziurę w życiu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi