Skocz do zawartości
CarlosCarbones

Karta MICRO SDHC SanDisk Ultra 32BG

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem kilka opinii, każda mówi, że podawane prędkości są zawyżane, i zarówno ani odczyt ani zapis nigdy nie osiągnie 30 MB/s. I to wcale nie przez podłączenie przez telefon.

Wobec tego czy warto inwestować w class-10?

Sam miałem kupić właśnie tę kartę, lecz poczytałem, i jak zwykle po przeczytaniu czegoś mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Drizzt

Warto, prędkość i tak będzie znacznie wyższa na karcie klasy 4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś z tymi Sandisk 32GB class10 jest na rzeczy, bo mnie padły 2 nowe karty

w przeciągu miesiąca. Co prawda nie na Xperii, ale na LG 4X HD, na dwóch

różnych telefonach.

nelson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tą kartę w neo v. Ten sam problem. Foldery się tracą, albo cała karta robi się pusta. Czy ktoś reklamował i coś to dało?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tą kartę od 2 dni. Zauważyłem, że nigdy zapis nie przekroczył 6 MB/s a odczyt 12 MB/s. Karta powinna spełniać normy class 10. Czy to powód do oddania na gwarancję? Może trzeba jakoś specjalnie kartę przygotować/sformatować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem soft i kernel w Neo na Ultimate HD, kartę sformatowałem telefonem, zapełniłem do połowy, zdjęcia czasem wczytują się w podglądzie normalnie, ale zazwyczaj lagują (soft mam od wczoraj). Co jakiś czas zapełnia mi się folder LOST.DIR, znajduje tam pliki o łącznej wielkości około 2 GB, są to głównie fotografie, które znikają z karty. Co jakiś czas znikają pliki i znajdują się w tym folderze. Czasem trzeba restartować telefon i wyciągać, wkładać kartę, bo zamiast folderów np. Fotografie, telefon widzi plik Fotografie, po wyciągnięciu i włożeniu karty zamienia się plik na folder, ale znikają pliki lub całe foldery. Niestety ale odsyłam kartę na gwarancję, inne karty w tym telefonie działają normalnie, a ta miała być lepsza, a jest dno, chociaż na komputerze prędkość zapisu i odczytu jest na wysokim poziomie. Może to wina telefonu, nie wiem, ale odsyłam i tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie kupiłem tą kartę, czekam aż do mnie dojdzie.

No mam nadzieje że nie spotkają mnie problemy wyżej wymienione.

Inna sprawa, widziałem że są wersje Ultra i Ultra Mobile.

Z tego co przeczytałem, Ultra - bez Mobile są nowszym modelem.

Ceny są śmieszne - w Avansie 104 zł, a Komputronik bodajże 170, Media Expert 160.

Tosz to ponad połowa ceny przebicia.

Nie spodziewałbym się, że w jakimś 'markecie' RTV AGD znajdę ją taniej niż w typowym komputerowym sklepie.

Komputronik w ogóle ma wysokie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem ją za 99zł w arest.pl and i am happy now:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i z tą kartą jest coś nie tak.

Podczas słuchania muzyki często zaczyna przerywać, i całkowicie przestaje grać.

Często gubi poszczególne foldery. Gdy coś z tego się dzieje, telefon nadaje się jedynie do restartu.

Mam ją jakiś tydzień, od razu zwracam ją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam identyczną kartę od 2 tygodni, wolnego na niej średnio koło 8-10GB i jak na razie sprawuje się dobrze. Mam na niej standard, muzykę, filmy, gry, zdjęcia... Niezależnie od systemu GB, ICS czy Żelek nie miałem opisanych przez was objawów. :o Kumpel ma identyczną kartę w swoim arc s i również niema problemu.

Co do class 10 to źle to interpretujecie, prędkość zależy od wielkości plików. Średnia prędkość to 10MB. Łatwo to jest sobie sprawdzić, odpalacie HD tune i robicie test karty, standardowy blok danych to 64KB, po teście widać ze karta śmiga 25MB/s A teraz zmieńcie blok na 4KB, zauważcie że prędkość drastycznie spadła i jest np. 2MB/s a teraz ustawcie blok na 1MB i zobaczycie ze prędkość np. wzrośnie do 29MB/s

Tak wiec szybkość zależna jest wielkość plików, czym mniejsze pliki tym wolniej kopiuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi