Skocz do zawartości
Kanet

Ładowarka sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

Kanet

Witam,

Wie ktoś może jaka ładowarka pasuje(i ile kosztuje) do i5800?

Moja dołączona do zestawu spotkała zwierzaka domowego,(a użyłem jej tylko raz... przed włączeniem telefonu).

Obszedłem parę serwisów i w końcu w jednym gościu dał mi ładowarkę Blue Star do Nokii e52(zamiennik tani jakiś).

Telefon się ładuje ale w takim samym trybie jak przy połączeniu się z kompem, tzn jak usb i nie umiem go jak telefon używać(aczkolwiek po prostu może ja nie wiem na razie jak włączyć go normalnie gdy jest na usb;p)

W normalnej ładowarce też tak jest?(jak mówię nie udało mi się podłączyć jej do komórki gdy ta działała...)

Czy raczej muszę szukać dalej jakieś orginalnej?

pzdr

edit.

btw, wie ktoś może czy da się reanimować ładowarkę z przeciętym kablem? tzn czy serwisy wymieniają kabelki w ładowarkach?(wiem ,że mógłbym ją sobie sam skręcić i zaizolować ale jakoś boję się o swojego samsunga;p)

Edytowane przez Kanet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej mieć połączony i zaizolowany przez siebie kabel w oryginalnej niż dobijać telefon szajskimi niestabilnymi ładowarkami, którymi naprawde można uszkodzić telefon. Jeśli nie chcesz mieć łatanej kup na allegro oryginalną np: Ładowarka Oryginalna Samsung i8910 Galaxy Monte (1247782285) - Aukcje internetowe Allegro co prawda z wyglądu jest troszkę inna niż ta dołączona do i5800 ale parametry ma takie same.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Czy ktoś próbował testować podłączanie ładowarki od innego modelu telefonu, np. Nokii E52? Tam też jest wejście USB...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co tu testować? Wiadome, że będzie pasować. Po to większość firm idzie w stronę standardyzacji czyli ujednolicenia standardów gniazd kart pamięci, usb, ładowania czy audio żeby była pełna zamienność i kompatybilność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Chodzi mi bardziej o to, czy potraktuje to jak normalną ładowarkę i naładuje w niecałe 4h czy jak ładowanie przez USB i będzie pół dnia się ładować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od jej parametrów ale nokii raczej nie ma więcej mA niż ta samsunga, a nawet jak ma to nie ma co dobijać baterii bo oryginalna i tak już jest mocna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kanet

Ja mam zamiennik do noki e52 i ładnie ładuje i5800.

Parametry ma takie same

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiennikami strach ładować telefony, często są niestabilne i mają przekłamane parametry. Nie raz trafiały mi się telefony z padniętymi bateriami po takich ładowarkach albo nawet padały układy ładowania bo realne parametry miały znacznie wyższe i do tego marną jakość wykonania. Troszkę szkoda takich lepszych telefonów, jak już inna ładowarka to firmowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co zrobić jak się chce używać telefonu w samochodzie? Czyli po prostu chodzi mi o ładowarkę samochodową. Jeśli nie oryginalna, to czy jest jakaś warta polecenia firma która robi w miarę dobre i nie psujące "baterii"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kanet

NightRider,wiem tyle ze w październiku gdy szukałem żaden serwis w krakowie/sklep gsm nie posiadał orginalnych do samsunga(nie wiem dlaczego).

Musze się skoczyć bo już powinni mieć dostawę;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x