Skocz do zawartości
smdp

Aktualizacja htc one x z vodap102 do Android JB

Rekomendowane odpowiedzi

smdp

Witam.

Posiadam Htc one x a którym chciałem zainstalować androida JB w chwili obecnej mam wersje oprogramowania HTC One maXimus v2.1. Hboot w wersji, 0.95.0000, s-on, cid-vodap102. Wiem że hboot trzeba podnieść do 1.36 i to bez możliwości downgrade. Jest to pierwszy telefon z którym nie mogę dać sobie rady. Chciałem zrobić to za pośrednictwem RUU by puźniej zaktualizować . Mam odpowiedni pod mój cid tj. RUU_ENDEAVOR_U_ICS_40_S_Vodafone_UK_2.17.161.4_Rad io_2.1204.137D1.21_release_280390_signed.exe Zrobiłem wszystko tak jak jest napisane w instrukcji (http://forum.android.com.pl/f556/jak-wra-ciae-do-stockowego-romu-z-dowolnego-custom-romu-187864/) do momentu fastboot flash system system.img bo na tym etapie wyskakuje błąd failed: 00000006. Błąd niby odpowiada za duzy plik. Pominąłem ten krok i uruchomiłem ruu. Bateria naładowana w 90% procentach a ruu przed flaschowaniem daje mi komunikat błąd 120 odpowiadający za niedoładowanie baterii ze ma mniej niż 30%.

Czy jesteście w stanie mi jakoś pomóc?

Z xda wnioskuje że jest już możliwość mojego htc z tym cidem vodap102 aktualizować do Androida JB tylko jak ktok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

A wyszła już aktualizacja dla Twojego CIDa do wersji 3.14? Bo podlinkowane przez Ciebie RUU 2.17 to Android 4.0.4.

Tak czy inaczej - nie możesz sobie ot tak zignorować faktu, że plik system.img Ci nie przechodzi - często spotykam się tu z tym problemem, ale nie znam rozwiązania - sam nie napotkałem na takie trudności. Do rozpakowania używam 7-zip'a, może warto nim spróbować?

Powtarzam po raz 4326680293141414ty - plik system.img powinien ważyć kilka megabajtów, jak waży około 1GB to nie przejdzie procesu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smdp

Czy z tą aktualizacją to o to chodzi?

x.xx.161.x - Vodafone UK (United Kingdom)

cidnum: VODAP001

cidnum: VODAP304

cidnum: VODAPD18

cidnum: VODAP006

cidnum: VODAPE17

cidnum: VODAP405

cidnum: VODAP034

cidnum: VODAP102

Download:

firmware.zip with hboot 1.36

[23.12.2012] Jelly Bean firmware collection for different Carriers ID (CID) - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

To teraz namieszałeś... ;)

Chcesz mieć JB w jakimś custom ROMie czy oficjalne?

Jeśli custom - sflashuj firmware 1.3x (31, 36, 39 jakikolwiek) wg xda-developers - View Single Post - [ROM] Android Revolution HD 18.0 | High Quality & Performance | Sense 4+ | BEST STOCK (tu masz firmware: [23.12.2012] Jelly Bean firmware collection for different Carriers ID (CID) - xda-developers) a potem flashuj customa jakiego chcesz.

Jeśli chcesz oficjalny update, to musisz to zrobić przez jakieś RUU - a do tego musisz poradzić sobie z plikiem system.img, który wcześniej zignorowałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smdp

Podczas wykonywania operacji w wierszu polecen wyskakuje mi komunikat.

C:\fastboot>fastboot flash zip firmware.zip

sending 'zip' (12876 KB)...

OKAY [ 1.780s]

writing 'zip'...

FAILED (remote: not allowed)

finished. total time: 1.980s

C:\fastboot>

Czy da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jeżeli w moim przypadku mam cid T-MOB005 to mogę sobie podwyższyć hboot na np. 1.36 bez czekania na aktualizację w t-mob? Dodam że interesują mnie tylko custom romy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smdp

Myślę że jeśli cid znajduje sie już na liście to można. Też mam z tym problem więc pytam tu osób bardziej doświadczonych.

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Powiem tak - jeśli Wasz CID jest na liście: [23.12.2012] Jelly Bean firmware collection for different Carriers ID (CID) - xda-developers

To możecie to zrobić. Instrukcja w tym poście: xda-developers - View Single Post - [ROM] Android Revolution HD 18.0 | High Quality & Performance | Sense 4+ | BEST STOCK - nie tłumaczę, bo takie rzeczy robić powinni naprawdę ogarnięci ludzie, którzy i tak to zrozumieją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smdp

A co z błędem jaki u mnie wyskakuje.

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Wybacz, nie zauważyłem - bootloader odblokowany? Wygląda jakbyś nie miał praw do zapisu, czyli zablokowany ('relocked') bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi