Skocz do zawartości
ironiq

BubbleUPnP UPnP/DLNA

Rekomendowane odpowiedzi

ironiq

Ca4fpnV5PlFUBBD9vp04RVVyB0QkYC2NUc29OBzBxOMlBXmm24NJGKj5IjJZBSd181c=w300

Free - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp

Unlocker - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp.unlocker

Witam,

dostalem pod choinke ten wlasnie odtwarzacz (jako komplet do tv Panasa), i mam problem:

- nijak nie moge go zobaczyc na tablecie Samsunga jako urzadzenie renderujace DLNA/UPnP.

Telewizor (tez Panasonic) widze spokojnie w BubbleUpNP, i moge na niego przesylac muze, zdjecia i filmy z dyslu sieciowego.

A na BD - nie, bo go w ogole nie widac w Bubble UPnP na tablecie.

Natomiast jak wejde w ocje DLNA, to widze dysk NAS, i moge sobie tam tresci mumtimedialne wybierac.

ale wtedy, zeby zmienic muze, musze wlaczac tv.

Czyli - zeby to zawiklane wyjasnienie uproscic - problemem jest to, ze nie widze odtwarzacza BluRay jako renderera w sofcie sterujacym UpNP na tablecie.

Co wiecej - ten BluRay ma taka opcje, ze moze wylistowac inne urzadzenia w sieci domowej ktore widzi, i mojego tableta Samsunga, ani telefonu HTC (oba Androidy) nie widzi...

Uruchomilem ustawienia sieciowe na BD jak trzeba (instrukcja obslugi i tutoriale w necie), i nic. Co moglem pominac, co jest ukryte gdzies?

Poprzednio uzywalem modelu BluRay 210 chyba, i bylo spoko, ten sam tablet i ten sam Android.

Info o systemie:

Samsung Galaxy Tab 2 GT-5110

Android 4.0.4, jadro 3.0.8-1060237

Blu-Ray: DMP-BDT500, firmware: 1.49

Dodatkowe inwestygacje:

- androidowa apka WiFinspect (opcja UPnP Device Scanner) na tableta pokazuje wszystkie moje urzadzenia w domu, ktore maja upnp/dlna - a tego odtwarzacza blu-ray nie.

Czyli widze:

- router tp-link

- dysk NAS Iomega

- kompa z Win7

- tv panasa

Bardzo prosze o pomoc... Czy to wina Bubble UpNP, czy raczej softu na Panasie?

pozdr

Edytowane przez paaulo
    dodałem linki do PS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tewje

Używam BubbleUPnP na HTC Wildfire do współpracy z foobarem. Jako "renderera" używam amplituner Denona z DLNA. Ale z ciekawości sprawdziłem, czy inne urządzenia z DLNA będą widziane przez tą aplikację. I jest tak jak w twoim przypadku. BubbleUPnP "widzi" TV i amplituner, nie "widzi" blu ray. Blu ray podłączony do sieci "widzi" z kolei serwer postawiony na laptopie (Serviio). TV i blu ray Samsunga. Stawiałbym zatem na problem po stronie blu ray tym bardziej, że jak piszesz z poprzednim odtwarzaczem nie miałeś problemu. Możesz poszukać rozwiązania na forum BubbleUPnP - znajomość angielskiego obowiązkowa. :D Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radas

A czy jest jakiś sposób na odtwarzanie plików *.avi przy pomocy BubbleUPnP UPnP/DLNA na telewizorze sony ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StagG

@up

Jeśli twój tv posiada DLNA, to wystarczy, że jest w tej samej sieci WLAN lub LAN.. W apce jako render wybierasz tv i już.

Jeśli plik jest niewidoczny w aplikacji, to przejdź do pliku np.poprzez es file manager, i wybierz otwórz w buble upnp.

U mnie działa dobrze z sgs3 i Samsung smart tv, generacja z 2012r, podłączonego przewodowo z livebox'em 2.0.

Problem jest tylko z niektórymi plikami video HD z kodekiem h.264 - jedne są odtwarzane bez problemu nawet, gdy mają ponad 7gb, a przy innych pojawia się błąd -albo w aplikacji albo na tv.

------------------------------------------------------------------------------

| Send from Samsung Ga!axy S3 using tapatalk 4 |

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radas

Telewizor moj posiada DLNA. Gdy chce wyswietlic film z tableta (galaxy note2 10.1) wyskakuje mi (na tablecie) : Action setAVTransporterURL failed (code:714). Dodam, ze muzyke odtwarzam bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fatis

Podpowiedzcie mi proszę, szukam generalnie jakiegoś zamiennika tego programu. Postawiłem go na Desire, który służy jako radio/mp3 palyer w domu. Niestety bubble restartuje się co 5 minut.

Najwazniejsze co potrzebuje to program do którego wyślę strumieniowo mp3 przez windows media player. W tym to działa. Z poziomu WMP biorę wyśli do i zaczyna grać w telefonie. Byłby super gdyby nie restarty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suravi

Witam!

Chciałam się dowiedzieć jak działa ten program. W jaki sposób połączyć go z PS3? Jaki ustawić server itd? Chodzi o to by móc oglądać filmy na TV. :)

Nie ma on (w sensie telewizor :D ) dlna, więc dowiedziałam się, że za pomocą tego programu mogę przesyłać na PS3 strumieniowo wszystko. Problem w tym, że nie mam pojęcia jak. :) Szukałam w internecie pomocy, ale nic nie znalazłam.

Proszę o pomoc, ale ze szczegółami, bo dla mnie to czarna magia. :P

Z góry dziękuję. :)

Telefon: Sony Xperia J ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5pirit

Potrzebuję pomocy odnośnie aplikacji BubbleUPnP.

Zacznę od początku.

Posiadam telefon LG L90 i chciałbym z niego puszczać przez WiFi filmy i zdjęcia na telewizorze. Telewizor to Samsung LE-37C630.

Telewizor podłączony jest pod router kablem, natomiast telefon łącze przez WiFi w standardzie "n".

Poszperałem trochę na forum, i przeczytałem, że najlepszą aplikacją do tego zadania będzie wspomniana na początku: BubbleUPnP.

No więc ściągnąłem, zainstalowałem no i puszczam pierwszy, drugi, trzeci ... itd ..... film i praktycznie poleci z 15-20 sekund filmu i zaczyna buforować z 3-4 sekundy, po czym znowu leci z 10-15 sekund filmu i znowu buforuje, i tak przez cały czas trwania filmu, no i wkurza mnie to niemiłosiernie!

Myślałem, że może karta jest zbyt wolna (Sandisk Ultra - oczyt 30Mb/s), ale przerzuciłem kilka filmów na pamięć telefonu i dzieje się to samo - więc kwestia pamięci raczej odpada.

Puszczam filmy z komputera przez router (wszystko po kablu) i filmy lecą normalnie bez zacięć.

Czy ktoś może miał podobny problem i wie jak to rozwiązać? Będę bardzo wdzięczny i stawiam browara!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5pirit

Niestety poddałem się i odpuściłem sobie tą aplikację bo ciągle to samo.

Poszperałem trochę w necie i znalazłem to co potrzebowałem czyli prawidłowo działającą aplikację a zwie się ona: iMediaShare Personal.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.amspersonal

Więc jeżeli komuś się tnie BubbleUPnP to śmiało zalecam go porzucić na rzecz właśnie tej aplikacji.

Wszystko śmiga bez żadnego nawet najmniejszego zacięcia jak i sama obsługa jest wręcz banalna!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marrx

Polecam xbmc. Działa jako serwer i jako klient

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi