Skocz do zawartości
braziew

Zaszczep Swój Sprzęt - mobilny F-Secure

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczęła się kampania edukacyjno-informacyjna firmy F-Secure, producenta oprogramowania ochrony danych dla firm i użytkowników indywidualnych przed wirusami oraz wszelkimi innymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Kampania skupia się na promowaniu bezpieczeństwa urządzeń mobilnych.

62513_150853791621371_146290552077695_243586_6528742_n.jpg

Centralnym punktem kampanii jest strona na www.facebook.com/ZaszczepSwojSprzet, skąd internauci mogą pobrać udostępniony za darmo program F-Secure Antyzłodziej, umożliwiający zdalną kontrolę nad telefonem, który został zgubiony lub skradziony. „Mając na uwadze, jak wiele ważnych i poufnych danych, współcześnie przechowujemy w telefonach komórkowych, w dużo większym stopniu należy pilnować, by nasza komórka przypadkiem nie dostała się niepowołane ręce. Jeśli dopuścimy do takiej sytuacji F-Secure Antyzłodziej pozwoli na zlokalizowanie telefonu, a w ostateczności zablokowanie go i usunięcie wszelkich danych, które mogłyby zostać wykorzystane przez złodzieja” – mówi Karolina Karwowska, PR & Markieting Manager F-Secure Poland.

Strona na portalu społecznościowym będzie także pełnić rolę centrum informacyjnego o nowych zagrożeniach pojawiających się w sieci. „Chcemy przekazywać Internautom wiadomości, dzięki którym zrozumieją skalę zagrożenia i będą mogli ochronić swój sprzęt. Wraz z rozwojem i popularyzacją technologii mobilnych twórcy szkodliwego oprogramowania szybko zorientowali się, jak bardzo dochodowy jest to rynek i szybko nauczyli się na nim zarabiać. Obecnie w sieci ilość złośliwego oprogramowania tworzonego na urządzenia mobile rośnie w zastraszającym tempie„ – mówi Karolina Karwowska.

źródło: F-Secure

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

Lista obsługiwanych modeli

F-Secure Anti-Theft for MobileTM

Android 1.6, 2.0, 2.1, 2.2

- Google: Nexus One

- HTC: Desire, Dream (G1), Hero, Legend, Magic, Tattoo, Wildfire

- Motorola: Droid

- Samsung: I5800 Galaxy 3, I900 Galaxy S

- Sony Ericsson: Xperia X10, Xperia X10 mini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luinek

jest jakies ograniczenie w tej wersji ktora sciagamy czy trafilismy na dobra promocje i bedzie full version bez limitu czasowego? wlasnie sie zasysa napisze pozniej cos wiecej o appie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

miałem tą wersję dawno i była darmowa, ale nie wiem czemu ją wywaliłem, czy byłą obsługiwana lokalizacja w polsce, czy po prostu lock pattern mnie denerwował, aha, i pobawcie się lokalizacją, i zobaczcie ile płatnych smsów za około 50gr (międzynarodowe) się wam nabije na konto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam problem z usunięciem tej aplikacji :( zainstalował sobie wersję trial i mi nie pasuje więc chciałem usunąć ale podczas usuwania wywala mi komunikat że nie usunięcie nie powiodło się :( pomocy... htc desire, stock ROM 2.2 bez brandu...

ps. a propo tych sms'ów to wystarczy przy uruchamianiu nie pozwolić aplikacji na ich wysyłanie... czytać trzeba że zrozumieniem :P

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

przy uruchamianiu ? ja nie widziałem gdzie. Każda aplikacja tego typu jeżeli ma funkcję lokalizacji wysyła międzynarodowe smsy. To norma. Jeżeli mówisz o uprawnieniach przy instalce to wiem, czytałem, ale co z tego wynika. Masz sposób jak zabronić jej wysyłać sms ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no dobra flup, masz rację przy uruchomieniu tylko się pyta o 1 smsa do finlandii :P ale sprawdziłem dziś saldo konta (PLAY) i nie zauważyłem aby mój telefon wysyłał zagraniczne smsy. Może to inna aplikacja Ci je wysyła ?

ps. A już się pozbyłem tego syfnego programu F-Secure !!! WIPE przyszedł mi z pomocą :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

Raczej rozpoczęli kampanię dezinformacyjno-reklamową. Piękny model siedzący na kiblu ma dla nas przekaz iż pojawiło się niebezpieczeństwo i trzeba się zaszczepić. Inaczej twoja ' komórka' nie będzie bezpieczna.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A ja mam problem z usunięciem tej aplikacji :( zainstalował sobie wersję trial
    o jakiej aplikacji dokładnie mówisz - Antyzlodziej nie ma wersji trial - jest darmowy. Ja miałem z nim problemy jak zaaktualizował mi się ROM do 2.2, anti-theft nie polubił Froyo - ale odinstalował się bez zbędnych krzyków - potem zainstalował wersje dedykowaną 2.2 i już wszystko ok.

Z smsami nie wiem o co chodzi - o finlandii na początku to było zabawne - oczywisćie nie zezwoliłem - i nie mam w bilingach żadnych "nieznanych" smsow. A teraz opórcz antyzłodzieja mam też zaintalowaną całą wersją mobile security - skanuje karte pamieci i podczas przegladania www ale smsów nie wysyła :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Djmarynarz masz racje gdzies to bylo, ale nie wiem juz gdzie. Zainstalowalem ponownie i o zaden sms do finlandii sie nie pyta ale nie dziala mi tez funkcja lokalizacji, moze cos namieszalem, ale moim zdaniem obsluga jest tak beznadziejna i program do bani moim zdaniem.

Edit: wy sciagacie mobile security, ja sciagnalem anti theft, moze stad ta roznica. Interesowala mnie tylko lokalizacja ktora i tak nie dziala (pewnie w polsce) takze dno.

(tapatalk)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x