Skocz do zawartości
XQS

Rozwiązanie problemu z aktualizacją po rootowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

XQS

NIE ODPOWIADAM ZA EWENTUALNE SZKODY I PROBLEMY Z TELEFONEM

Wiele osób ma problem z aktualizacją po rootowaniu telefonu.

Podczas próby aktualizacji gdy pasek postępu dojdzie do 3% na ekranie pojawi nam sie error telefon uruchamia sie ponownie, i dostaje informacje: To urzadzenie jest podejrzane o uzyskanie prawa superużytkownika. Aktualizacja oprogramowania nie jest dostepna dla urządzenia na któtym uzyskano prawa dostepu super uzytownika.

1. Instalujemy jeszcze raz ROM V10A: http://forum.android.com.pl/f709/instalacja-roma-w-kdz-updater-fix-win7-236841/

2. Rootujemy telefon

3. Zabezpieczamy roota programem: http://play.google.com/store/apps/details?id=org.projectvoodoo.otarootkeeper&hl=pl

4. Robimy aktualizacje

Edytowane przez XQS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak aktualizacje przez OTA? W tym programie nie ma takiej funkcji, jedynie zabezpieczenie roota, kopia etc, a po zrobieniu tego wszystkiego i tak się nie da zaktualizować wiec jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XQS

OTA to domyślny program do aktualizacji w telefonie.

Zabezpieczasz w RootKeeper i normalnie aktualizujemy. Ważne żeby soft był podstawowy 10a inne mają jakieś zabezpieczenie chyba że to blokują.

Wysyłane z P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak ja miałem oryginalnie v10b i później zrobiłem downgrade do v10a to nie da rady zaktualizować ? Wyświetla ze mam najnowsze oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sorki

JEZUS MARIA, pisałem o tym setki razy V10b to soft brandowany w Twoim wypadku przez Play więc jeśli wgrasz coś innego niż soft brandowy Play to NIGDY nie zrobisz aktualizacji przez OTA. OTA wybiera nam soft po IMEI, więc jeżeli sprawdzi, że masz soft który wg. OTA jest nie zgodny z IMEI to Ci nie wyświetli aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Skoro V10b to soft brandowany to jak wyjaśnisz to że ja mam obrandowany V10a?

Po zabezpieczeniu roota nadal nie mogę zaktualizować.

---------- Post dołączono o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

@up

Skoro V10b to soft brandowany to jak wyjaśnisz to że ja mam obrandowany V10a?

Po zabezpieczeniu roota nadal nie mogę zaktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sorki

Bo Plus obrandował V10a? W ogole to nie wiem po co to pytanie. A jeśli chodzi o to, że masz V10a a nie możesz zrobić aktualizacji do V10c, to zrób unroot i spróbuj ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jbl485

Po pierwsze nie sprawdza nic po IMEI!!!!!!!!!!

W samym sofcie są zawarte informacje czy soft jest OPEN czy Brand.

Gdyby sprawdzało po IMEI to na v10a open i np.Orage to by aktualizowało do v10f od orange.

To że masz v10a i brand to niestety ale tmobile i plus miały v10a.

Nie przejdzie Ci z brand na open i odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sorki

V10a bez brandów sieciowych traktowany jest jako "brand LG" dla danego kraju, więc jakim cudem miałoby aktualizować do brandu orange, zastanów się trochę i doinformuj się w googlach na jakiej zasadzie OTA LG szuka aktualizacji.

P.S http://forum.android.com.pl/f358/poradnik-jak-sprawdziae-czy-mamy-brandowany-soft-oraz-jego-ostatniae-wersjae-dla-naszego-imei-142176/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam inny problem. Wróciłem do wersji 10A zrootowałem fon. Podziałałem chwilę na nowym sofcie tzn. Wgrałem parę programów pod zrootowany fon. Zabezpieczyłem roota OTA RootKeeperem i przystąpiłem do aktualizacji. Niestety wyskoczył błąd i po ponownym uruchomieniu komunikat o braku możliwości zaktualizowania bo OTA widzi root. Jakieś sugestie?

Na root checkerze po zabezpieczeniu roota jednostka jest nie zrootowana po ponownym uruchomieniu LG-ka root widoczny normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi