Skocz do zawartości
XQS

Rozwiązanie problemu z aktualizacją po rootowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki

Nie możesz ingerować w pliki systemowe, zanim zrobisz aktualizacje do najnowszego oprogramowania. Robisz downgrade V10a, nic nie instalujesz, robisz root, sciagasz ota keeper o ile jeszcze nie jest zainstalowany, robisz aktualizacje przez ota do V10e a potem do V10g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodatkowo do tej procedury za każdym razem odznaczam w ota opcję automatycznej aktualizacji i przeprowadzam ją ręcznie po zabezpieczeniu roota. I chyba to bardzo ważne aby rom był czysty. Jedyne mody to root i jego zabezpieczenie, mogę się mylić, ale właśnie w takim stanie romu udało mi się zaktualizować do 10g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za sugestie. Jeszcze raz od nowa bez uruchamiania aplikacji potrzebujących su i poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc jak wgram niebrandowany A ( telefon z Orange z orginalnie wgranym f brand)to nie wykryję mi aktualizacji ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli nie wykryje OTA to przez kabel wykryje program na kompie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jesli nie wykryje OTA to przez kabel wykryje program na kompie

Zgadza się ale wtedy strace roota

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ja się zastanawiam po co tracić root dla drobnej aktualizacji która bez znajomości changeloga nie wiadomo co wnosi? Przecież to bezsens. Nikt nie potwierdził że ta aktualizacja odblokowuje bootloader, według mnie lepiej posiedzieć na brandzie i się wstrzymać do łaty z odblokowanym bootloaderem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po KPY ci brand. Dzisiaj miałem ver. 10b.

Zainstalowałem niebrandowany 10a, root, Voodoo OTA.

Potem przez OTA kolejne wersje i teraz mam ver 10h z rootem - mam najnowszą wersje i tez czekam na odblokowany bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak dokładnie z tym romem brandowanym, od początku siedzę na niebrandowanym:) Nawet jak byłby brand to apki leca po roocie do kosza. Też siedzę od wczoraj na V10H. Niektórzy mają problem z wgraniem niebrandowanego i aktualizacjami OTA podejrzewam że Emergency coś tam załatwia sprawę. Nie wierzę że ma na to wpływ IMEI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

heh dziwne trochę to wszystko bo niektórzy twierdzą że po wgraniu niebrandowanego softa nie da rady zrobić aktualizacji ota nie brandowanego bo niby blokuje to nr imei który jest sprawdzany podczas aktualizacji a drudzy twierdzą że bez problemu aktualizują do najnowszych wersji nie brandowanego softa .. hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi