Skocz do zawartości
linar10

TUTORIAL Jak wrócić do Stockowego ROMu z dowolnego Custom ROMu.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbyś mi podać link to tego pliku boot.img który będzie pasował do mojego stockowego romu (mam cid orangb10 i androida 4.0.3)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wrzucam, do pobrania tutaj.

MD5: 3DC9F28304F8E63D9F9FF68178D47A3D

Edytowane przez copernic_us
    zmiana adresu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qrzy

Przydałoby się w przyklejonych ;)

Notatka od Moderatora: linar10
    wykrzyk.png Done
    Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybaczcie moją ignorancję bądź niewiedzę ale nadal mam ten sam efekt. Do czego jest potrzebny ten hash? Czy jeżeli po prostu zflashuje ten plik to nie powinno działać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobierasz plik, wypakowujesz i w trybie fastboot wgrywasz. Hash podaje żeby po pobraniu można było sprawdzić czy nie pobrał się plik z błędem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, a backup masz w dobrym folderze? Z tego co przeczytałem chcesz przywrócić stockowy rom, który pobrałeś z forum. Wszystko jest pięknie ładnie do momentu gdy TWRP przywraca partycję /system, /data oraz /boot. Po tym robisz restart i system nie wstaje jak powinien? Jeśli tak to spróbuj przywrócić sam /system i /data, odznacz /boot i później wgraj go przez fastboot nie zapominając by wyczyścić cache po jego wgraniu. Najlepiej po restore nie rób restartu systemu tylko restart do bootloadera i od razu wgraj zadany plik boot.img.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mówię. Postępując według poradnika (część backup z nandroid, mam swoj backup stocka w TWRP) najpierw powinienem zflashowac boot.img a dopiero potem puścić backup. Tak robię i nie działa. Czy ten plik boot.img nie jest trochę mniejszy niż powinien?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw robisz restore z twrp, a dopiero później wgrywasz boot.img. Co do wielkości pliku to jest to oryginalny plik z RUU dla WWE więc taki jak powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to nie będzie miało znaczenia, że mam brandowany system i inne ruu? I jeszcze jedno pytanie. Zrobilem backup z TWRP (wczesniej mialem trickdroid v3.0) i nadal nie moge wgrac boot.img :/ Sam system co prawda działa, ale nie działa w nim ani siec komorkowa ani wi-fi. Wyszukałem aktualizację do JB poprzez internet z komputera i tu lezy pytanie. Czy mogę pobrać tą aktualizację w ten sposób po zablokowaniu bootloadera i naprawi mi się łączność z wifi i siecią komorkowa (kiedy pojawia sie informacje o aktualizacji jest napisane ze aktualizacja zostaje pobrana tylko przez wi-fi)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi