Skocz do zawartości
linar10

TUTORIAL Jak wrócić do Stockowego ROMu z dowolnego Custom ROMu.

Rekomendowane odpowiedzi

linar10

Jeśli masz brand Orange to ściągnij backup i plik boot.img z forum tam wszystko działa

Nexus 7 & Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RUU to tylko program uaktualniający, nie ma nic do rzeczy jak wgrywasz przez fastboota. Co do update'a to ja bym zrobił troszkę inaczej. Pobierz update, zapisz go gdzieś na dysku (żeby mieć kopię tak na wszelki), następnie zmień nazwę tego update'u który pobrałeś na update.zip i wrzuć do głównego katalogu pamięci (luzem inaczej mówiąc). Wgraj oryginalne recovery i uruchom je. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to recovery sflashuje Ci plik update.zip (wgra wszystko jak należy) i po tym zrobi restart do nowego systemu. Ja tym sposobem u siebie robiłem bo OTA update nie chciał wystartować bezpośrednio z systemu, a jak już wystartował to nie flashował niczego tylko reset robił do recovery, chwilę pomielił i znowu wstawał z tym samym systemem co wtedy. Swoją drogą podaj jaki masz CID żeby wiedzieć jaki masz w tej chwili system bo ja robiłem to wszystko na fonie z Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak mowilem moj cid to orangb10 (czyli orange Polska). Czy istnieje możliwość, żebym pobrał ten update przez komputer bezpośrednio a nie kabelkiem przez telefon? Jeśli tak to prosiłbym o link. I jeszcze link do stockowego recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo OTA mogę wrzucić nie ma problemu, recovery także tylko czy linar nie będzie miał nic przeciwko? Jeśli wrzucać to gdzie, do tego wątku czy zrobić następny żeby nie było że OT robimy.

Notatka od Moderatora: linar10
    wykrzyk.png Wrzuć do nowego wątku
    Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna nowa rzecz w tej sprawie. Kiedy przez fastboot uzywam komendy fastboot getvar version-main wtedy wyswietla sie "version-main:" i nic wiecej. Co to oznacza? Czy ma to wpływ na to, że nie mogę flashować boot.img?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię żeby to na coś wpływało. A czyściłeś cache po wgraniu boot'a? Najlepiej zrób jak linar10 napisał, czyli wgraj tą kopię systemu która jest na forum i z niej podnieś system. Ja z niej przywracałem system i działa normalnie. Jedynie co to WiFi nie działało od razu ale wgranie boot.img i czyszczenie cache'u pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem tą kopie co była na forum. Nie działa wi-fi i internet mobilny. Zrobiłem nawet factory reset całego telefonu w hboocie. I nadal nie da się flashowac boot.img :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Dobra po kolei

Napisz co masz w bootloaderze

Odinstaluj wszystko co masz w kompie zwiazane z htc i zainstaluj sterowniki od nowa

Backup masz w fonie ?

Jakie masz teraz Recovery

Nexus 7 & Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bootloader jest na hboocie 2.09. Recovery mam TWRP 2.3.3.0 bo tez nie da sie flashowac zwyklego recovery. Backup jest na fonie. To wygląda tak jakby nie dalo sie flashowac nic co jest stockiem, bo boot.img od venoma i trickdroida mozna :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    119955

Cid: orangb10

HBOOT: 2.09.0001

unlocked

Ja mam znowu taki problem, ponieważ gdy przywracam stockowy rom (narazie bez recovery i bez blokowania bootloadera) w informacji o oprogramowaniu nadal widnieje informacja o TrickDroidzie v3.0.0 :/ Czy poprzez aplikację TrickDroid Tweaks można to jakoś odinstalować ?

[EDIT]

Teraz jeszcze spróbowałem z factory reset, restore, flash boot erase cache i reboot. Teraz telefon nie chce wstać, zatrzymuje się na "htc One (na dole beats audio)" i dalej nie chce pójść...

Czy może to być spowodowane tym, że telefon był rootowany a w opcjach SuperSU widziałem opcję "czysty unroot" ale jej nie użyłem ?

A może jest to spowodowane istnieniem starych plików na karcie pamięci?

[EDIT2]

Ponownie wgrałem ale tylko TrickDroid v2.0.0 i spróbowałem restore, flash boot, erase cache, reboot. Telefon wstał ale nadal w informacjach o oprogramowaniu widnieje informacja: "Wersja oprogramowania: TrickDroid v2.0.0". Wi-fi nie chce się włączyć lecz gdy go uruchamiam nie ma już tych czerwonych napisów "This build is for...". Gdybym teraz wgrał stockowe recovery, zablokował bootloader to poszłaby aktualizacja? Gdy próbuję wyszukać aktualizację oprogramowania, to ikonka przesyłu internetu mobilnego nie pokjazuje, aby jakiekolwiek pakiety internetowe były wysyłane lub pobierane.

[EDIT3]

YEAH! Problemem był root telefonu. Gdy zrobiłem unroot wszystko zaczęło działać :D

Edytowane przez 119955

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi