Skocz do zawartości
linar10

TUTORIAL Jak wrócić do Stockowego ROMu z dowolnego Custom ROMu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ja mam problem innej kategorii. Otóz równiez ja wszyscy tu odblokowałem bootloader i bawiłem się romami, natomiast postanowiłem wrócić do oryginalnego softu. Niestety nie zrobiłem backupu mojego softu, co gorsza usunąłem go całkowicie opcja wipe w recovery (wiem, głupota nie zna granic).

Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem backup mojego cida (orangeb10) na rosyjskim forum (jak na złość nie moge teraz znaleźć żeby dać linka) i udalo mi sie przywrócić oryginalny soft,z jednym ale... niestety telefon cały czas jest zrootowany a ja chce go miec w jak najbardziej zbliżonej do oryginału wersji... czy ma ktos pomysł jak "zdjąć" root z mojego telefonu? Wszelkich informacji udzielę w razie czego...

dodam jeszcze, że opcja unroot w Supersu nie do końca działa bo po reboocie znowu aplikacja sie pokazuje... i wszystko jest ja wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj JB OTA, zniknie Ci root i już. Nie zmieni to natomiast faktu że masz odblokowany bootloader. Pytanko takie jaki chcesz mieć soft po powrocie 4.0.3 czy już JB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Jak umiesz posługiwać się komendami to masz

adb remount

adb root

adb shell

cd /system/app

rm Superuser.apk

cd /system/xbin

rm su

i jest unroot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

copernicus wolałbym ics jakby się dało jakoś.... no i nie wiem jak wrzucić ota ale o tym sobie poczytam. chyba że polecicie jakiś konkretny rom na s3 ale wiem że to już nie ten temat....

linar10 czy te komendy to to samo co usunięcie aplikacji z poziomu np root explorera? jeśli tak to po rebootcie z powrotem będę miał root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda sprawa powrotu do stock , w momencie kiedy mam super cid i s-off?

procedura wygląda tak samo w całości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up jak masz ww rzeczy to możesz sobie wgrać system przez RUU i będzie po problemie, możesz też zmienić hboot tak żeby nie pokazywał UNLOCKED czy RE-LOCK, na takie rzeczy pozwala S-Off :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wnioskuję po Twojej odpowiedzi że nie muszę blokować bootloadera ani dokonywać innych procedur, tylko poprostu wgrywam oficjalne RUU np JB i tyle?:) piszesz również że mogę zmienić hbooot, masz jakiegoś tutka na jaki powinienem zmienić i jak dobrze to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hboot jest uaktualniany przez RUU, ale jak masz S-Off to możesz np usunąć z niego wiadomość że był odblokowany. Tu masz link na zmianę tego napisu przy starcie systemu. Dawniej w Desire uruchomienie RUU nadpisywało wszystko co zmieniłeś w systemie, czyli recovery i reszta była kasowana i nie patrzyłem czy mam stockowe recovery czy bootloader zablokowany (wtedy jeszcze tego nie było). Wątpię żeby HTC w tej materii coś zmieniło - RUU pomija recovery i programuje bezpośrednio wszystkie partycje itp. Szkoda że do S3 nie ma RUU, przydało by się :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem na różne sposoby wrócić do stocka JB, choć przed zabawą z custom romem miałem ICS-a.

Pomimo s-off nie udawało się mi to, przy każdym uruchomieniu Ruu dostawałem info o jakimś błędzie, zablokowałem więc bootloader i ponownie uruchomiłem Ruu JB ale dalej nic. Dla odmiany uruchomiłem Ruu ICS i bez problemu się zainstalowało.

Byłbym jednak w pełni szczęśliwy gdybym mógł teraz zainstalować JB. Czy ktoś jest w stanie mnie oświecić co powinienem zrobić?

Mam supercid, s-off

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqbnc

Wiec tak zmien Cid na HTC__001 . wgraj ICS przez RUU . i przez OTA powinna Pojawić sie aktualizacja do JB . chyba ze sie myle ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi