Skocz do zawartości
CybulPL

TUTORIAL [S4]Powrót do stock Jelly Bean 4.1.1 z najnowszym HBOOT.

Rekomendowane odpowiedzi

POWRÓT DO STOCK JELLY BEAN 4.1.1 Z NAJNOWSZYM HBOOT

JELLY BEAN 4.1.1 3.16.401.8 DOSTĘPNY DLA HOS Z NUMERAMI CID:
    HTC__001, HTC__E11, HTC__203, HTC__102, HTC__405, HTC__Y13, HTC__A07, HTC__304, HTC__M27, HTC__032, HTC__016

Posiadasz najnowszy HBOOT, który uniemożliwia ci zainstalowanie stockowego romu JB? Jeśli tak to właśnie tutaj dowiesz się jak go zainstalować bez zmiany CID, downgrade'u hboota i innych niebezpiecznych metod.

PAMIĘTAJ!
    Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, ani portal android.com.pl, jak i autor tego poradnika nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody.

By wykonać tą operację musimy mieć odblokowany bootloader, być zaopatrzeni w custom recovery oraz posiadać zainstalowane sterowniki do naszego HOS (instalacja HTC Sync). Ja używałem TWRP Touch Recovery w wersji 2.3.3.0, która jest dostępna do pobrania TUTAJ.

1. Zaczynamy od pobrania MaximuS ROM i pliku FASTBOOT KIT, który jest dostępny TUTAJ.
    (Ten ROM pozwala na otrzymywanie informacji od producenta o aktulizacji Twojego HOS'a, w tym przypadku aktualizacja do JB)

2. Wrzucamy spakowany ROM na kartę SD.

3. Wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie bootloadera (POWER + VOLUME DOWN)

4. Przechodzimy do FASTBOOT i podłączamy telefon kablem USB do komputera.

5. Wypakowujemy wcześniej pobrany FASTBOOT KIT i uruchamiamy plik: Install Boot.img
    Powinniśmy dostać komunikat o pomyślnym zainstalowaniu pliku BOOT.
    UWAGA! Jest to niezbędne do uruchomienia naszego MaximuS ROM!

6. Instalujemy TWRP Touch Recovery. Jak zainstalować dowiemy się TUTAJ.

7. Wracamy do BOOTLOADERA i wybieramy RECOVERY. Tym sposobem uruchomimy nasz TWRP Touch Recovery.

8. Przyciskamy MOUNT i w tym miejscu odmontowujemy SYSTEM, DATA i CACHE. Pozostawiamy zamontowaną JEDYNIE kartę SD.

9. Wracamy do głównego menu TWRP, następnie przechodzimy do sekcji WIPE i wykonujemy wipe data i wipe cache oraz dalvik cache.

10. Ponownie wracamy do menu TWRP i przechodzimy do sekcji INSTALL. W tym miejscu wybieramy nasz wcześniej wgrany MaximuS ROM i instalujemy go. Uruchomi się kreator, który przeprowadzi nas przez instalację, która powinna trwać kilka minut.
    UWAGA! Jeżeli instalacja MaximuS ROM będzie trwać dosłownie 2-3 sekundy wróć do punktu 8 i wykonaj go ponownie!

11. Jeżeli instalacja przebiegła pomyślnie wykonujemy REBOOT telefonu. Po kilku minutach powinien się on uruchomić. Przechodzimy przez kreator pierwszego uruchomienia i ponownie uruchomiamy telefon w trybie BOOTLOADERA jak w punkcie 3 i przechodzimy do FASTBOOT.

12. W ten sam sposób jak w punkcie 6 instalujemy stock recovery, które znajdziemy TUTAJ.

13. Uruchamiamy ponownie telefon, a następnie przechodzimy w USTAWIENIA -> Informacje -> Aktualizacja Oprogramowania-> Sprawdzić Teraz (SEETINGS-> Information-> Software Updater-> Check Now).
    Powinniśmy dostać informację o nowej aktualizacji dla naszego HOS w wersji 4.1.1 ważącej ponad 600 MB. Pobieramy aktualizację i instalujemy na naszym telefonie.

14. Po aktualizacji telefonu i jego ponownym uruchomieniu przechodzimy do USTAWIENIA-> Kopia i kasowanie danych-> Resetuj Telefon (SEETINGS-> Backup and restore-> Factory Reset).
    Ten zabieg usunie wszystkie pozostałości po MaximuS ROM i pozostawi czysty, stockowy JB!

15. Po resecie telefonu, nasz HOS jest gotowy do użytku ze stock romem w wersji JB!

W pisaniu tego tutorialu wspierałem się tematem z xda, który jest dostępny TUTAJ. Twórca nie wspomniał o odmontowaniu partycji, które w niektórych przypadkach (np w moim) uniemożliwiały zainstalowanie MaximuS ROM.

Edytowane przez baca01
    wstawiono prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sylvas

Kilaka pytań:

1 w menu wipe nie pojawawia sie data mimo ze wczesniej odznaczona - moze chodzi o system?

2 Po instalacji stockowego recovery przy uruchamianiu na bialym ekranie pod HTC pojawia sie czerwony komentarz tak jakby dalej bylo modyfikowane recovery, normalne?

3 po blokadzie bootladera telefon uruchamia się tylko bootladerze i info pod relocked warning seciuriti...

4. bez locka bootloadera sprawdza.... sprawdza aktualizacje i nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Nie wipuj systemu, jest to nie potrzebne. Zrob wipe cache i dalvik cache. Jeśli masz dalej czerwone info pod HTC QUIETLY BRILLIANT tzn że źle wgrałeś recovery stockowe, bo ta informacja jest tylko dla custom. Nie blokuj bootloadera bo w tym zabiegu nie jest to potrzebne a jesli nie znajduje ci aktualizacji tzn, że jej nie ma dla Twojego numeru CID. Upewnij się jaki masz CID i powoli wykonaj jeszcze raz wszystko krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszedłem wszystkie kroki do instalowania romu MaximuS ROM v2.5, po reboot jest melodyjka napis HTC ONE i beastaudio i tak stoi ! czekałem 10 minut. Mam pytanie czy w TWRP w mount przy dada,cashe ... ma być "krzyżyk" ?

bo niewiem kiedy jest włączone a kiedy wyłaczone i pewnie to jest u mnie problem.

edit-----------------------------------------------

Wgrałem jednak recovery CWM , wgrałem rom i poszło :)

Edytowane przez mayek74
    aktualizacja postępu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaznaczony ma być krzyżyk JEDYNIE w SD Card. Wgrywałeś plik boot.img przed instalacją?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wgrywałem, okazało się to dziwne że jak odpiełem kabel usb to odrazu ruszyło (ciekawe ?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

linki do pobrania MaximuS ROM i pliku FASTBOOT KIT są już nieaktywne. Można prosić o aktualizację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

A do czego Ci ten poradnik potrzebny, jest ruu dostępne, wtedy jeszcze nie było.Tym bardziej jest s-off i zmiana cida bez problemów

HTC One S & Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ponieważ mam Hboot 2.15 a andka 4.0.4 z superCIDem i nijak nie mogę w żaden sposób poradzić sobie z instalacją stockowego ruu. Zawsze wyskakuje bład 132 błąd sygnatury

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maximuss83 masz TU stockowe recovery prosto z ruu 4.0.4 spróbuj może pójdzie. Jak nie to jeszcze spróbuj wgrać RUU w wersji 4.0.4 może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi