Skocz do zawartości
okrzys

UV / oc 2.6.32 dla Romy Sense (CFQ/UV950mV/OC1113Mhz/EXT4/Audiomod/CIFS + utf8)

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz... To kernel ze starego Sense, a działa na nowym? Skoro były spekulacje, że od tego jest też uzależniony aparat, to może na tym kernelu będzie działać?

Poza tym - Weee! Wreszcie OC na Sense! I będzie 1600 w Quadrancie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po co podkręacanie szybkie Desire? Serio. Co to daje?

Jeśli masz roota i używasz innych romów które są robione przez ludzi to takie przetaktowanie procka daje niezłego kopa systemowi dla tego uważam że OC w desire jest bardzo potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artsza

Parę pytań:

1.

Kernel 2.6.32 (Overclocked i Undervolted)

Max 1113Mhz (na razie)

Minimalne napięcie @ 950mV

maksymalne napięcie @ 1300mV (tylko @ 1113Mhz)

Harmonogram CFQ

Pershoot w audiomod (głośność).

EXT4

tun.ko moduł

CIFS (+ utf8)

NFS

Czy EXT4 w tym zapisie oznacza że ten kernel obsługuje czy też wymaga EXT4 (czy można mieć EXT2 lub EXT3)?

2.

a skad pliczek do setcpu???

Edit: Miałem już jakiś na karcie,...

Nie wszyscy mają na karcie bo ja na przykład nigdy do tej pory SetCPU nie używałem więc bym się ukłonił nisko o udostępnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeśli masz roota i używasz innych romów które są robione przez ludzi to takie przetaktowanie procka daje niezłego kopa systemowi dla tego uważam że OC w desire jest bardzo potrzebne

Jak wszystko "for fun" nie rozumiesz bo może za stary jesteś już na takie zabawy;)

Działa na standardowym romie po roocie czy muszę mieć wgrany jakikolwiek inny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artsza
    Cytat:

Napisał artsza Zobacz post

Nie wszyscy mają na karcie bo ja na przykład nigdy do tej pory SetCPU nie używałem więc bym się ukłonił nisko o udostępnienie.

SetCPU for Root Users [2.0.3] It's over nine thousand 09/03/2010 - xda-developers

A o wspomniany wcześniej plik tekstowy do SetCPU? O co z nim biega?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Przy tym Kernelu nie jest potrzebny plik .txt. Wystarczy po uruchomieniu wybrać opcję autodetect i będzie działać. Na starcie będziecie mieli 1113Mhz max i min 245Mhz. Skalowanie zostawiacie na ondemand i wszystko działa jak należy.

Zaraz... To kernel ze starego Sense, a działa na nowym? Skoro były spekulacje, że od tego jest też uzależniony aparat, to może na tym kernelu będzie działać?

Nie do końca. Desire HD ma aparat 8 mega pixeli więc to nie jest tylko kwestia Kernela ale także wrzucenia odpowiednich sterowników. Jeżeli byłoby to takie proste to myślę, że mielibyśmy już rom z działającym aparatem. Co do samego Kernela będzie on działał na starym jak i nowym SenseUi bo oba te telefony mają ten sam Kernel tylko inne sterowniki do podzespołów.

---------- Post dołączono o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Po co podkręacanie szybkie Desire? Serio. Co to daje? W grach przyspiesza coś? Ktoś kompiluje coś na desire? Ogląda filmy full hd? Kompletnie nie rozumiem podkręcania procków w telefonach

Spróbuj mieć włączonych kilka aplikacji działających w tle, do tego odtwarzacz muzyki, pobieraj jakiś plik np z Youtube i miej otwarte kilka kart w przeglądarce. Odpal jeszcze nawigację lub Google Maps. Zobaczysz wtedy ile daje to 113Mhz ;) wszystko działa trochę płynniej. W romach AOSP gdzie było 1267Mhz jeszcze lepiej to było widać. Wszystko zależy od tego jak intensywnie używasz telefonu ;)

---------- Post dołączono o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Działa na standardowym romie po roocie czy muszę mieć wgrany jakikolwiek inny?

Powinien działać na każdym romie z Androidem 2.2 i SenseUi. Nic prostszego jak zrobić sobie nandroid backup wgrać ten Kernel i zobaczyć jak to działa. Jeśli będzie coś nie tak lub telefon się nie uruchomi po prostu przywrócisz sobie backup i po sprawie.

---------- Post dołączono o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Czy EXT4 w tym zapisie oznacza że ten kernel obsługuje czy też wymaga EXT4 (czy można mieć EXT2 lub EXT3)?

Działają również. U mnie działa bez problemu na ext3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym chciał zapytać o samą aplikację SetCPU. Z tego, co rozumiem, to dla Desire powinienem włączyć "Perflock Disabler". Ale, że z angielskim u mnie kiepsko, wolę się upewnić, czy w romie Robocika z SenseHD również trzeba to włączyć? I czy mógłby ktoś opisać w kilku słowach, co to w ogóle jest?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu
    A ja bym chciał zapytać o samą aplikację SetCPU. Z tego, co rozumiem, to dla Desire powinienem włączyć "Perflock Disabler". Ale, że z angielskim u mnie kiepsko, wolę się upewnić, czy w romie Robocika z SenseHD również trzeba to włączyć? I czy mógłby ktoś opisać w kilku słowach, co to w ogóle jest?

Pozdrawiam!

Nie. Nic nie włączasz. Perflock Disabler jest domyślnie włączony jeśli wybierzesz autodetect. Sposób uruchomienia tego na Desire i tym Kernelu:

- instalujesz SetCpu

- uruchamiasz, wybierasz opcję "Autodetect"

- zatwierdzasz dostęp do roota

- ustawiasz częstotliwości, które Ci pasują najlepiej min 245Mhz max 1113Mhz, skalowanie ondemand, następnie "Start at boot"

- opcjonalnie definiujesz profile - wygaszony ekran, poziom baterii, podłączony do ładowarki itp - ja tego nie używam. Działa wystarczająco dobrze.

- to już koniec, jeśli chodzi o skonfigurowanie programu.

Perflock Disable - ma zapobiec powrotowi po restarcie urządzenia do wartości domyślnych.

Jest już nowa wersja Kernela v3

V3:

WiFi PM FAST module posted (nmode also) (see this thread)

V3:

Added interactive scheduler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi