Skocz do zawartości
Kolos28

[DYSKUSJA] Dlaczego wybraliście xperia J

Rekomendowane odpowiedzi

Kolos28

@up

No a jeszcze jak powiem, że sprzedający okazał się z mojego osiedla to już w ogóle rewelacja.

Tak za jakiś czas wgram tylko czysty ROM i zrobię ROOTa i będzie git. Szczerze nie spodziewałem się po jotce takiej wydajności. GTA III na full detalach dzieła b. dobrze a to tylko pokazuję że adreno200 nie jest takie straszne :D

P.S Myślicie, że warto kupować folię ochronną czy ze względu że jest tu szkło GG to wystarczy tylko etui?

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

kris555777 mały offtopik - przepraszam moderatorze Oba Ma - Tablet ma - Telefon Ma - Dziekuje. Dokladnie jak u mnie. Ale teraz juz powaznie - nie dam o telefonie zlego slowa powiedziec - program do sciagania bootloadera u mnie juz nie dzialal - wygenerowałem sobie na swoje potrzeby kod na stronie Sony - ale dziwie sie ludziom - ty jako Super Member mnie rozumiesz - ludzie jak te przepraszam małpy odblokowywuja ten bootloader i po co ja sie pytam - zebyscie mieli problem z aktualizacja softu jak przyjdzie - inni placza ze nie moga zablokowac bootloadera bo doszli do wniosku ze im niepotrzebny - i szukaja na gwalt programow - a odblokowywujac bootloadera posciagali np. z pamieci pisze bo mnie to nie interesowalo te klucze DRM - ludzie bootloader jest wam potrzebny przy instalacji przede wszystkim custom romow - ktorych na inne telefony jest pelno - my na razie musimy czekac - sprawa druga - niech sie kazdemu nie wydaje - i prosze bez wycieczek ze uwazam sie za guru i szpanuje - siedze pare lat w androidzie - i wgranie custom rom to jedno a ustawienie go odpowiednie i to zeby nie mial bledow to drugie - a ten kto wypusci pierwsze bedzie sie uczyl - i bedzie mial wiecej bugow niz potrzebnych funkcji - uwierzcie mi bo oprocz Xperii J mam dwurdzeniowy smartfon - za te pieniadze za ktore w wiekszosci dostaliscie w komplecie z Tabletem Xperie - nie macie na co narzekac - owszem pewnie powstanie custom rom ktory da mozliwosc krecenia - ale tu tez trzeba uwazac bo mozna miec cegle zamiast telefonu.

I ogolna konkluzja jest taka ze telefon w obecnej formie dla normalnego uzytkownika jest szybki - brakuje tylko dzialajacego poprawnie recovery - nic sie nie tnie chyba ze namieszaliscie z ta zmiana pamieci i co poniektorzy instalowali soft jak leci - wtedy zauwaza spadek wydajnosci - ale dla smsowania , mmsowania - robienia fotek przy dobrym swietle i wreszcie rozmawiania jest bardzo dobry. I przy np. u mnie w mixie ktory wzialem zeby nie placic abonamentu tylko splacic go wczesniej - ze mam oplacone pare miesiecy naprzod - to tej kasy nie jestem w stanie wykorzystac - chyba zebym specjalnie dzwonił po znajomych. Ogolnie fona mamy ok. A jak by sie udala aktualizacja do 4.1 czy 4.1.2 jakie byly plany to mozna byc tylko zadowolonym.

Edytowane przez kris68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kris68 napisales spora prawde odnosnie odblokowania bl.sam mam nadal zablokowany bo nie widze potrzeby by go odblokowac.jesli ktos zrobi custom kernela to moze sie zdecyduje.

zreszta nie kazdy custom kernel jest na tyle dobry by go wgrywac,a co daje taki kernel:daje mozliwosc oc co zwiekszy teoretycznie i na pewno wydajnosc w banchmarkach,w praktyce to jest roznie bo zalezy to od softu z ktorym wspolpracuje,wspiera init.d czyli tweaki majace poprawic wydajnosc,gladkosc pracy,polepszajace szybkosc przesylu danych itd.dobra funkcja jest wsparcie dla wiekszej ilosci zarzadcow kernala co ma wplyw na szybkosc dzialania lub oszczednosc na baterii[u mnie na neo v praktycznie bylo bez roznicy],wsparcie dla swap,bardzo by sie przydalo z uwagi na wywalanie do pulpitu niektorych gier[brak ramu] funkcja otgusb montowanie wszelkiego rodzaju urzadzen zewnetrzych w tym pendriveow lub czytnikow kart pam.

natomiast custom romy nie musza byc tworzone wylacznie na odblokowany bl ale rowniez na zablokowany czyli na stockowy kernel.

no i wcale custom romy nie sa takie ach i och jak to sie wielu wydaje bo zawieraja mase bugow i niedopracowan.

na neo v czesc byla /jest niezla i przewyzsza stockowy ics,ale dlatego bo sony totalnie skopalo ics na xperie 2011 wydajac go na sztuke.mialem ten telefon rok to wiem jak sprawa sie ma.

jce w zasadzie nic nie brakuje moze za wyjatkiem custom kernela dajacego wieksze mozliwosci.

to tyle na ten temat ktory zapoczatkowal kris68,niech sie wszyscy zastanaowaia czy jest sens odblokowac bl bo traca mozliwosc oficjalnej aktualizacji softu producenta.i zostaje tylko flashtool.

Edytowane przez kris555777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

100% racji. Wystarczy ROM bez brandingu oraz ROOT.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przy przedłużaniu umowy w mixie wziąłem ją za calą złotówkę więc wydaje mi się, że dobry interes zrobiłem. Nie chciałem płacić za telefon Bóg wie ile, bo i tak bym jego możliwości nie wykorzystał. Jotka służy mi do dzownienia, smsowania, słuchania muzyki, przeglądania netu i sporadycznie pograniu w jakieś Angry Birdsy czy coś ;) Jak za tę cenę otrzymałem wydajny telefon, z którego jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybrałem jotkę, ponieważ była bardzo tania, 4" ekran to u mnie minimum, ładny desing, słucham dużo muzyki, za wydajna to ona nie jest, ale cena taka jaka była mówi o tym. Lecz kiedyś pisałem na forum, że powoli kroczkami będę developować jotkę, ale jest ona dla mnie mało wystarczała i zamieniam ją na arc s. Głównie z powodu, że nie mogę odblokować BL, a dla mnie to bardzo ważne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku przesądziła wyłącznie cena (kupiłem u operatora) i to, że ma androida 4. Telefon do moich potrzeb wystarczający (dzwonię, wysyłam dużo maili, korzystam z kalendarza, GTD, office, nawigacja), ekran 4 cale jest dla mnie w porządku, choć 3,7 wydaje się być optymalne. ICS w kwestii ergonomii wniósł sporo, wcześniej używałem starszych androidów. Telefon ma niestety wady:

- słaby moduł gps - gubi sygnał w mieście w miejscach, w których inne telefony nie miały z nim problemu,

- aparat ma problemy ze złapaniem ostrości,

- ekran nie rozpoznaje dotyku tak dokładnie jak moje poprzednie telefony z androidem

Telefon ma też zalety :)

- jest lekki jak na ten rozmiar,

- bateria wytrzymuje mi 2-3 dni (kilkanaście minut rozmów dziennie, synchronizacja 5 kont e-mail (kilkadziesiąt maili dziennie), kontaktów, kalendarza, zadań, dropbox, skydrive, nie gram w gry, nie słucham muzyki),

- łatwość zrobienia root, co pozwala mi pozbyć się reklam :)

Zastanawiałem się tez nad nokią lumia 610, bo ma odpowiedniej dla mnie wielkości ekran, bezpłatną nawigację (ale nie wiem czy lepszą od tej z google, tutaj mam alternatywne trasy dojazdu i możliwość wyłączenia płatnych dróg, z tego co czytałem w nawigacji od nokii tego nie ma..., nie wiem czy po tym jak wyszedł WP8 program będzie aktualizowany), bezpłatny pełny pakiet office. W markecie dla WP7 są wszystkie aplikacje, których używam. Lumia pewnie działa szybciej niż lowend z androidem. Problematyczne jest wysyłanie maili z załącznikami, dlatego jednak wybrałem androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej był Galaxy Ace model s5830i. Zmieniałem romy aż trafiłem na rom z launcherem xperii.

Wtedy dosięgła mnie strzała amora :o, wiedziałem już, że tylko Xperia.

Nie miałem za dużo kasy na model flagowy Sony, więc padło na Jotkę. Co najlepsze,

swojego fona kupiłem jako nowego. Po prostu chciałem go mieć (nie ukrywam, że obiecana aktualizacja do JB

też zrobiła swoje). Oparte na faktach autentycznych - pozdro :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    whsK

Dobry wątek, chwała autorowi, ale piwka nie dam.

Ja wybrałem ten telefon z kilku przyczyn:

1. Fundusze mi nie pozwalały na lepszy,

2. Duży ekran, wygoda (oprócz przycisków),

3. Cena adekwatna do podzespołów,

4. Świetny wygląd.

Teraz odkąd słyszałem, że wychodzi aktualizacja do JB 4.1, jeden z autorów Custom Kerneli szykuje (lub będzie szykować) nowy kernel pod nowy system to nie żałuję, że wybrałem ten telefon a nie inny. Sobie pomyślcie jakie modyfikacje systemów będą wychodzić w przeciągu przyszłego kwartału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DżiPi

1.-4 cale:D

2.-dla mnie wystarczająco szybki:ok:

3.-2 sztuki za darmo-to robi swoją robotę;)

Jedna wada-zablokowany bootloader(Orange:mad:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi