Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wakacyjny konkurs fotograficzny Czytaj więcej.. ×
zenon21

Jaka bateria do zetki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam DZ od ponad roku, i ostatnio zaczęły mi się problemy z baterią. Wcześniej wytrzymywała 2-3 dni bez ładowania. Teraz po odłączeniu od ładowarki wytrzymuje ledwie 16-20 godzin. Straciła wydajność w ciągu jednego dnia. Czy szukać jakiegoś zamiennika, czy lepiej kupić oryginał?

Michał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto
    Teraz po odłączeniu od ładowarki wytrzymuje ledwie 16-20 godzin

To i tak bardzo dobrze. Te 2 -3 dni wcześniej to chyba jak leżała na półce wyłączona?

Ja swoją muszę podłączać w pracy już ok. 15 pod kabel przy naładowanej na full rano baterii - no ale ja bardzo dużo rozmawiam....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wujek22

Najlepiej kupić oryginalną ponieważ będzie w miarę trzymała i za 2 tyg nie będziesz musiał znowu kupować nowej bateri bo zamienniki się do niczego nie nadają

Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy korzystał już ktoś z baterii Andida? Swego czasu miałem w G1 i była o wiele lepsza od oryginalnej, przez długi czas, natomiast Zetke mam od niedawna i zastanawiam się nad kupnem podobnej baterii.

edit: już znalazłem odpowiedź :)

http://forum.android.com.pl/f245/kra-tki-test-baterii-andida-1750mah-86997/

Edytowane przez peterkovic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mats

Kup baterię do desire s. 150 mAh więcej do wykorzystania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzieś mi się jeszcze o oczy obił tekst, że bateria od Incredible S pasuje do DZ. Ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe, że na kilku aukcjach nie ma wzmianki o ich kompatybilności, cenna wiedza.

Mniej więcej ile będzie droższa od tej dedykowanej do Ztki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mats
    bateria od Incredible S pasuje do DZ. Ile w tym prawdy?
    Całkiem możliwe, ale też ma 1450, więc żaden zysk względem desire s.

Obie baterie obok siebie: http://i.imgur.com/z08u9.jpg

Bateria z DS w DZ: http://i.imgur.com/LsLBF.jpg

Baterie praktycznie są takie same, tylko mają odwrotnie napisy, bo w DS inaczej wchodzi bateria niż u nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

A akumulator BG32100 (ten od DSki) prawidłowo raportuje stan? Nie ma problemów z ładowaniem przy wyłączonym telefonie?

Nie jestem pewien czy te 1450 mAh nie jest "przereklamowane". Może być tak że z większą pojemnością jest inna rezystancja wewnętrzna i inne cechy ogniwa. Jak to się sprawdza przy maksymalnym lub skokowym obciążeniu?

W kewstii akumulatorów to mam doświadczenie ze spicą, że zamienniki nie zawsze są wpełni kompatybilne z urządzeniem. W przypadku spicy musiałem zamiennik ładować poza telefonem (z zasilacza laboratoryjnego + LM317) lub w telefonie gdy był włączony. Gdy chciałem ładować przy wyłączonym wyświetlał "Battery disconected" mimo że w rzeczywistości ładował. Jednak po takim ladowaniu pojawiały się pionowe pasy, które znikały dopiero po wyjęciu akumulatora nawet na dwie doby. Pozatym na zamienniku obraz lubiał migotać (widoczne przy potrząsaniu telefonu).

Poza tym działał całkiem normalnie tzn. prawidłowo raportował temperaturę, nie rozładowywał się nieliniowo.

Ja z ciekawostek wypatrzyłem takie coś.

Przetestuję to z dwóch powodów. Po pierwsze z ciekawości. Po drugie dlatego, że mnie się przyda na wypady w teren/wyjazdy. Jeśli będzie odpowiedno dłużej trzymać to super. Jak będą kłopoty z współgraniem akumulatora z moją DZetką, to "przeszczepię" elektronikę z oryginałki :DDD

Edit:

Ktoś wcześniej wypatrzył (link). Ni mniej sam przetestuję.

Edytowane przez tom91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi