Skocz do zawartości
Adammo

[3.062013] VJ CM10.1 | Jelly Bean 4.2.2 - v6.3

Rekomendowane odpowiedzi

Mayki

Szanowne koleżanki i koledzy :)

Temat, jak się domyślam, mógł być wałkowany, ale próby odnalezienia odpowiedzi spełzły u mnie na niczym i stoję w jednym punkcie, a mianowicie mam problem z zainstalowaniem a2sd. Stworzyłem partycję ext3 i swipe(na wszelki wypadek), zrobiłem wszystko zgodnie z intrukcją. Rom się zainstalował, ale w momencie próby instalacji a2sd(po su) wywala mi komunikat:

"whoami: unknown uid 0

This script must be run as root

Aborting"

Po wpisaniu su, aplikacja superuser zapytała o zezwolenie, które potwierdziłem. Próbowałem zainstalować tak jak jest to opisane tu, ale wywalało mi jakiś błąd.

Gdyby jakaś dobra dusza podesłała mi linka do rozwiązania tego problemu, lub napisała tu, byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdro, Mayki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Instalujesz ROM, później a2sd i Gapps czy robisz to w innej kolejności? Jeśli to drugie to może nie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mayki

Udało się odpalić a2sd, ale dalej mam problem. Robiłem wszystko od nowa(kilka razy). Sformatowałem kartę SD, towrząc 3 partycje(fat32, ext4 i swipe), zrobiłem factory reset, zainstalowałem ROM, odpaliłem a2sd, ale po reboocie dalej widzi mi oryginalny internal storage telefonu a nie powiększony o partycję ext4. Trochę kiepsko, bo miejsca jest zdecydowanie za mało...

Przepraszam, jeśli moje pytania są głupie i jestem wdzięczny za każdą odpowiedź na temat :)

Edit

Chyba jednak działa, chociaż nie pokazuje prawdziwej wartości ;)

Pozdro, Mayki

Edytowane przez Mayki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zainstalowałem rom, wszystko działa bardzo fajnie. Baterie rzeczywiście zjada bardzo szybko, ale to w końcu smartphone, więc wystarczy mi jeden dzień.

Ale, w sofcie Froyo 2.2 bez problemu używałem synchronizacji numerów z facebooka. Tutaj opcja jest włączona, jestem połączony do facebooka i co? Numery się nie dodają do listy kontaktów. Dodam, że kontakty z kont google dodały się bez najmniejszego problemu.

[MOD][CM10.1] Enabling Facebook Contact Sync In CM10.1 JB and maybe AOSP ROMs - xda-developers - tutaj mamy rzekomy fix tego problemu. W moim przypadku nie pomogło, może u was zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sformatowałem kartę SD, towrząc 3 partycje(fat32, ext4 i swipe)

nie "swipe" tylko "swap" :) i jest to zbędna partycja, w ogóle nie używana :)

ale po reboocie dalej widzi mi oryginalny internal storage telefonu a nie powiększony o partycję ext4

nigdy nie było to powiększenie o partycje na karcie SD :) Mogę się mylić[bo dawno nie siedziałem w temacie], ale to INT2SD[internal to sd] przenosi Ci w pełni pamięć wewnętrzną na kartę SD i wtedy masz informacje, że pamięć wewnętrzna telefonu to 1Gb :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bloksi

Witam :-)

A czy jest możliwość wyedytowania któregoś pliku tak żeby softkey na ekranie z ostatnimi aplikacjami działał jak menu? Jeśli tak to, jaki plik wyedytować?? :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon po 2 dniach pracy znacznie zwolnił. Sam nie wiem czy lepszy resetujący czy wieszający się system przy zbyt dużym obciążeniu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wlodar

v4.3 jest, całkiem spoko śmiga, wie ktoś jak wyłączyć te skróty przy zablokowanym ekranie ? jedyne co zauważyłem to nie da się uruchomić zaawansowanych ustawień wifi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy ktoś wie czy mając wersje 4.3 a dziś wyszła 4.4 to trzeba robić full wipe czy można jakoś inaczej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam problem tak błahy że aż wstyd pisać, ale przyzwyczajenie to druga natura człowieka.

Zainstalowałem ten rom i brakuje mi dwóch rzeczy:

Jedną z nich jest

- Widzet kalendaża, tego zwykłego który był w androidach, we wszystkich które do tej pory miałem a może ja po prostu żle szukam.

-W poprzednich romach zawsze był w miarę obszerny zbiór widzetów, tu jakoś tego mało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi