Skocz do zawartości
KunDun

TUTORIAL Aktualizacja HBoot dla każdego

Rekomendowane odpowiedzi

musisz czekać aż pojawi sie update OTA do JB od orange...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda procedura jeśli telefon nie miał odblokowanego bootloadera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Nie wygląda - żeby to zrobić najpierw musisz go odblokować.

Tutek do tego masz kilka tematów niżej.

Wysłane z mojego Note II za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp9ldu

Witam Panowie!

To mój debiut na tym forum ale mimo iż czytam je od dłuższego czasu to sytuacja zmusiła mnie do zarejestrowania sie i napisania co mi na sercu leży ;)

Mianowicie podkusiło mnie aby w swoim HTX One X upgradeować hboot z wersji 1.29 do 1.36 wg instrukcji z poprzedniej strony....

Wszystko cacy tylko chyba z podniecenia nie dopatrzyłem jak ważny jest CID. Mój to ORANGB10. Hboot już mam 1.36 ale telefon po włączeniu wyświetla logo Orange, potem HTC na białym tle i tak wisi..... Mogę wejść jedynie do fastboota i próbować załadować jakiś RUU ale żaden z tych które próbowałem wgrać nie chce się załądować. Wyskakuje błąd na kompie w połowie 10minutowego procesu i lipa....

Podejrzewam, ze ten hboot 1.36 nie był konieczny..... Czy jeśli nie ja i Wy, może jakiś oficjalny seriws HTC Janki da rade downgradeować hboot to wersji takiej abym mógł ponownie normalnie korzystać z telefonu po wgraniu odpowiedniego RUU adekwatnego do CID? Może być nadal brandowany przez Orange lub nie. Nie ważne. Byle działał stabilnie. Za stary już chyba jestem aby się uczyć androida .... choć w latach '80 w podstawówce kiedy koledzy grali w gry na PC XT ja klepałem w Asemblerze... Starość nie radość a jednak by się chciało :(

Rozpacz mnie ogarnia bo nie stać mnie od stycznia na nowy telefon o ile ten już jest cegłą..... :/

Edytowane przez sp9ldu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie. na pewno nie uwaliłeś fona.

Jeśli masz hboot 1.36, to spróbuj wgrać jakiś custom rom z JB wg tutka ze strony autora (w postaci zip'a a nie RUU).

Downgrade'u hboot'a nie zrobisz jeśli masz model S-ON (a taka jest większość).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majan

Czy zielony pasek powinien zniknąć aby przejść do odblokowania bootloadera? Hboot się zmienił ale niestety telefon wpadł w pętle ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Nie zielony pasek powinien zostać :) wgrywałeś hboot 2x ? teraz musisz odblokować bootloader wejdź w fastboot i odblokuj bootloader/ wgraj recovery/ wgraj jądro z romu/ wyczyść cache/ i flashuj rom :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majan

wgrałem firmware 2x (o dziwo nie miałem żadnego komunikatu o błedzie) ale jak wpisałem komendy do unlock bootloader to nie pojawilo mi sie to okno ktore pojawia z kłódka do odblokowania bootloadera. Teraz mam problem bo nie wiem czemu ale jak chce wgrać rom przez cwm to mam komunikat ze na karcie sd nie ma żadnych plików a miałem tam ROM. Dodatkowo jedyna opcja to RUU ale mam poniżej 30 % baterii. Telefonu nie mogę naładować bo jak tylko podłącze do ładowarki to telefon wpada w pętle. Póki co ładuje go za pomocą podanego na forum low batery fastbot. Ma ktoś inne rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Miałem tak samo jak Ty bootloader odblokowałeś w trybie fastbootRUU czy w trybie fastboot ? Ja próbowałem w trybie fastbootRUU i była lipa dlatego upewnij się czy jak wejdziesz do fastboot na telefonie to jest UNLOCKED.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi