Skocz do zawartości
glaziu

Android 4 a pisanie ze słownikiem T9

Rekomendowane odpowiedzi

glaziu

Jeśli ten wątek tutaj nie pasuje, to proszę o przeniesienie...

W androidzie 2.x.x nie było żadnego problemu z dodawaniem słów do słownika T9, niestety w androidzie 4 nie widzę opcji dodawania słowa do słownika... Czy ktoś wie jak to zrobić? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakul

Przynajmniej u mnie w ustawieniach klawiatury samsung, wchodzę w przewidywanie tekstu, a dalej jest moja lista wyrazów gdzie mogę dowolnie dodawać i usuwać nowe słowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    glaziu

Tak, w samsungu tak...

I nawet nie tyle chodzi o samo dodawanie słów bezpośrednio do słownika, co ich dodawanie przy pisaniu sms. W samsungu było tak - słownik podpowiada przy wpisywaniu, na dole listy była opcja "dodaj wyraz"... i tego właśnie mi brakuje w androidzie 4...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak przytrzymasz na zaznaczonym wyrazie to co sie pojawia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zauważyłem że nie ma jako takiego dodawania do słownika jak w 2.3....

Wpisz na głównym ekranie wpisywania wiadomości litera po literze, daj spację i słownik zapamięta nowe słowo.

---------- Post dołączono o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

A jak przytrzymasz na zaznaczonym wyrazie to co sie pojawia?

Pojawia się "wklej"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    glaziu
    Wpisz na głównym ekranie wpisywania wiadomości litera po literze, daj spację i słownik zapamięta nowe słowo.
    Właśnie też do tego doszedłem! Dzięki wielkie.

Jednak 2.3.x był w tym zdecydowanie lepszy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wręcz przeciwnie, jakoś bardziej ta metoda przypadła mi do gustu, a w 2.3.4 po pewnym czasie nie chciało mi dopisywać nowych wyrazów w czasie pisania sms.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    parart

Po wielu próbach mi się udał. Otóż pisząc poprzez słownik T9 gdy telefon mamy pionowo:) nie znajdujemy odpowiedniego słowa w słowniku to należy skasować to które próbowaliśmy wprowadzić poprzez T9 a nie wyszło (bo go nie było) i przekręcić telefon w pozycję poziomą. Wówczas pojawi się klawiatura qwerty. Tu właśnie wprowadzamy słowo które nas interesuje i na linijce podpowiedzi na pierwszej pozycji po lewej pojawia się to słowo. Teraz dotykamy go i wówczas obok tego słowa mamy informację "<-Dotknij ponownie, by zapisać". Jak to zrobisz to już będzie dodane do słownika. Obracamy telefon do pionu i piszemy dalej. Następnym razem przy wpisywaniu poprzez T9 już się pojawi to słowo w słowniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak samo mam trudności z dodaniem słów do słownika jednak w 2.3.6 było lepiej bo przy pisaniu się dodawało a w 4.1.2 to już nie ogarniam ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi