Skocz do zawartości
linar10

INFO Romy Znalezione w Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Napisać napiszę, co najlepsze jest to że osoba portująca rom na S3 portowała rom prawdopodobnie z HTC Sensation (prawdopodobnie XE). Po głębszym przestudiowaniu specyfikacji Sensation wychodzi że ma prawie identyczną konfigurację sprzętową jak nasz One S (różnica w taktowaniu CPU i RAM). Spróbowałbym wgrać wersję z Sensation z boot'em z przeportowanej wersji ale nie wiem co się stanie w najgorszym wypadku?

Btw bazą dla romu z wątku który podałem jest rom pod Ville C2 czyli naszą S-kę.

-----

Czytam chińską stronkę i wychodzi że paczka do naprawy klawiatury w trybie landscape jest w pakiecie SHM.zip który jest po chińsku - kurna jak pech to pech. More locale pomogło tylko częściowo, nie wszystkie teksty są po ichniemu :(

-----

Chińską paczkę tweaków przetłumaczyłem (skrypt Aroma) teraz jest po angielsku, bardziej to czytelne niż w krzaczkach, poprawiłem też kalibrację (to muszę sprawdzić jeszcze). Napisałem do m0narx'a może się odezwie czy da się uruchomić rom z HTC Sensation XE na naszej One S :)

Edytowane przez copernic_us
    Trochę info o zmianach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tam jest w tych dodatkach?

Wrzucisz gdzieś ten przetlumaczony skrypt?

Moje wrażenia w drugim dniu używania:

Bateria lepiej się trzyma gdy nie używam telefonu.

Wczesniej nawet gdy leżał wyłączony, bateria potrafiła ginąć w oczach.

W tej chwili mam 1d 10g i 57% baterii: około godziny rozmów, kilka maili i sms, troche chrome i marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucę tylko sprawdzę czy działa poprawnie kalibracja dla przycisków, bo w oryginalnej wersji żaden klawisz nie działał. Co do dodatków to głównie kosmetyczne, dodatkowe style (frameworki), przezroczyste widgety, ikony powiadomień i EQS. Szkoda że nie ma jakiejś poprawki na wywalającą się klawiaturę w trybie landscape :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Spróbuj podmienić z S4 niektóre rzeczy może ruszy, to te same apki powinny być

Tapatalk & Htc One S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popatrzę później z tymi apkami, na chwilę obecną wrzuciłem mod z sensation i jest postęp bo się pojawia klawiatura w trybie landscape ale chwilę po tym się wykrzacza. Wrzucam zmodyfikowany skrypt Aroma(podmienić tylko w pliku SHM z pierwszego postu). Od razu ostrzegam żeby nie używać opcji wstecz bo całość zawisa i tylko reset pomaga :( Opcji upiększania jest trochę ale z nimi też ostrożnie. Mi po pierwszej zmianie wyglądu wcięło statusbar i Venom Tweak's, teraz mam statusbar ale Tweaki się nie ładują. Trochę ta paczka od twórców wadliwa, a szkoda bo zielony motyw fajnie się prezentuje. Ogólnie ROM na plus, żeby nie te krzaczki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Spróbuj podmienić to co ci się podoba bezpośrednio w romie przez android comander i restart fona. Na desire tak robiłem, nawet podmieniałem przed flashowaniem w zipie i problem był z głowy, nie trzeba było się bawić. Co do reszty to podejrzewam jakieś błędy w build.prop jak będę miał troszkę czasu to zerknę na niego, może coś wyłapię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż podmiana apek z wersji dla S4 nic nie dała, jeszcze gorzej było, klawiatura nawet się nie odpaliła :) Pogrzebałem trochę w kilku romach i teraz po sflashowaniu romu pokazuje dostępne języki (wszystkie a nie tylko krzaczki i angielski). Uaktualniłem apki które w romie do sensation się pojawiły a są kompatybilne z naszym sprzętem. Jak na razie działa wszystko :) Jak znajdę czas to pogrzebie jeszcze bo ta klawiatura mnie dobija :)

----- 08-01

Szlag by to, klawiatura w ROMie od Viper Team to klawiatura z JB (bynajmniej ma ten sam layout sądząc po screenie stąd) a nie ICS dlatego każda wersja którą wrzucałem wykrzaczała się w trybie landscape. Ehh trzeba poszukać jakiegoś romu z JB :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tych przeróbek (odchudzenie) już sam doszedłem, tyle tylko że za daleko trochę (widgety od wiadomości wcięło ale ramu prawie 420MB jest:)). Zobaczę jak u nich z klawiaturą jest, a nóż widelec działa w trybie landscape to będzie super. Szkoda tylko że changelogu nie zamieszczają nigdzie osoby które to zmodyfikowały. Ani na htcmanii nie ma ani na chińskiej stronie z oryginalnego postu (czytanie to masakra).

-----

I guzik, wgrałem ROM z htcmanii i nadal klawiatura nie działa :( Cóż trzeba kuchnię odpalać i zobaczyć czy coś się z tym da zrobić. BTW jedyne co zmienili to tapeta i kilka widgetów, nic nie zostało dodane a sam system zżera więcej ramu niż wersja od chińczyków.

-----

Klawiatura działa (HTC_IME mod jako zastępstwo), wszystkie tweaki od Venom Team także działają, na chwilę obecną działa to lepiej niż wcześniej. Jeszcze tylko ręcznie pousuwam śmieci i będzie git, bo automat za dużo rzeczy psuje(w chwili obecnej jest prawie 500MB ramu dostępne).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle o ile to rom już ugotowany, wszystko działa bez problemu, nic nie usuwałem w nim więc można spokojnie wgrywać. Po instalacji trzeba HTC_IME mod zainstalować i zmienić klawiaturę z domyślnej na mod inaczej w aplikacji SMS/MMS się wykrzaczy :( Jeszcze co wkurza to brak pełnej Polskiej lokalizacji, część komunikatów jest po Angielsku (np daty) a część po naszemu. Będę miał czas i chęci to poszukam sposobu na podmianę plików wszystkich żeby to działało :) BTW jak miałby ktoś dostęp do ROMu ViperOne S [dla S4] z bazą ICS 4.0.3 to byłbym wdzięczny, bo to co jest na xda jest z bazą 4.0.4 a wiadomo jak jest z fonem od Orange :(

P.S. znalazłem jeszcze jednego chińczyka opartego na sofcie dla Sensation który może da się u nas odpalić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi