Skocz do zawartości
linar10

INFO Romy Znalezione w Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecałem tak i wrzucam. Tutaj ROM. Troszkę cięższy od oryginału bo plik boot.img się powiększył o kilka binarek (np. e2fsck). W miarę wolnego czasu pogrzebię trochę w skrypcie żeby nie instalowało się to na niczym innym poza VilleC2 oraz żeby przed instalacją sprawdzało nam pamięć pod kątem błędów (niby nic ale zawsze to jakieś zabezpieczenie przed błędami). Jakby coś nie działało pisać postaram się poszukać rozwiązania i plik uaktualnić. Instalowałem go przez TWRP w wersji 2.2.2.1 w nim poprawnie wgrywa plik boot.img i nie trzeba go później dogrywać przez fastboot. Miłego korzystania, dzięki dla linar10 za znalezienie ROMU :)

P.S. Nie ponoszę odpowiedzialności za uwalone telefony, flashujesz na własną odpowiedzialność. Wszelkie pretensje możesz mieć tylko do Siebie :P

P.P.S. linar ViperOneS 1.0 ma bazę 4.0.4 czyli buba tego nie przeportuje się na nasze fony póki Orange upka nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super :) Napisz cos wiecej o tym romie, jakis changelog czy cos.Co tam fajnego narobiles ? :)

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dołączono o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

aparat lapie fc czarne tlo

Gdybys mogl przeportowac wersje 4.0.4 to bylbym w siodmym niebie.Wszystkie tweaki Venoma dzialaja.Jezyk mam angielski nie wiem czy ta paczka z poczatku watku bedzie dzialac?

Wielkie dzieki za checi :)

Jesli dasz rade naprawwic aparat to migusiem wracam tutaj po ten romik bo powala na kolana mozliwosciami customizacji

Edytowane przez sneakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde z aparatem to nie wiem co może być, sprawdzałem u siebie i działa poprawnie (możliwe że to przez różnicę wersji hboota), zdjęcia wychodzą bez najmniejszego problemu. Co do portowania wersji 4.0.4 to może być ciężko bo różne hbooty a ja mam ten starszy więc tego nie odpalę u siebie :(

Co do polskiego w romie to przy pierwszej konfiguracji (jeśli zrobiłeś wipe) masz opcję wyboru praktycznie każdego języka spotykanego w Androidzie i innych dystrybucjach więc more locale nie jest potrzebne.

Jeśli chodzi o zmiany to starałem się nie popsuć tego co zrobili Chińczycy ale to sam dodawałem:

• dodatkowe programy w pliku hboot (e2fsck itp)

• odblokowanie bootloadera i persistent adb (ro.secutiy=0 i persistent.service.adbenable=1)

• dodatkowe języki w ustawieniach systemu

• obsługa edytora nano

• możliwość wrzucania animacji uruchamiania do folderu /data/local

• instalacja programów do /data/app

• przywróciłem App Installer od Team Venom (przy uruchomieniu można zainstalować programy z pamięci telefonu)

• lepsze animacje pogodowe (większe pliki ale i jakość lepsza)

• reszty nie pamiętam bo w tej chwili mam inną wersję tego romu w fonie i są inne rzeczy zrobione :)

Edytowane przez copernic_us

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh ja wczoraj siedziałem i kombinowałem ze zdjęciem sim-locka z Orange i pewnie by się udało żebym miał drugą kartę micro-sim a tak buba nie idzie tego zrobić bez innej karty :( A co do TD 4.0 to bym z chęcią zobaczył jak działa na stockowym hboocie żeby wiedzieć czego się spodziewać ale nie idzie tego zrobić :( A i update'ów do naszego fona też nie ma żeby wyciągnąć z RUU potrzebne pliki i przeflashować (chociaż praaaaawie mi się udało wgrać RUU z orange UK).

Edytowane przez copernic_us

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już jest, do pobrania tutaj. Od razu kilka rzeczy zmieniłem:

+poprawny link do automatycznej konfiguracji mms

+usuniete chinskie wpisy do kont mail i błędne wpisy do nieistniejących tapet

+jakość zdjęć ustawiona na 100%

-----

Co do aparatu to daj znać czy po wgraniu tej wersji jest poprawa czy nie. Jeśli dalej będziesz miał FC to podeślę pliki do podmiany aparatu, może to pomoże (są z wersji 4.0.4)

Notatka od Moderatora: linar10
    wykrzyk.png Link i zmiany wrzuciłem do pierwszego postu
    Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kamera w ciagu dalszym fc.

Jak mozesz to te pliki bym prosil na podmianke powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pliki do aparatu masz tutaj.

Nie mam 100% pewności czy zadziała na Twoim fonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiec tak,

Aparat po podmianie plikow wywala do menu, nie chce wystartowac

Zauwazylem teraz tez ze wifi nie umie sie wlaczyc

Mysle ze hboot jest autorem tych bugow.

No nic, musze chyba jeszcze poczekac az dostaniesz aktualke na telefon z orange :)

wyciachane z 1esa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm sprawdzę jakie są różnice w hboocie między 4.0.3 a 4.0.4 jak się uda to je przewalę i podeśle może to coś da. W miarę wolnego czasu zobaczę czy da się wersję 1.6.0 przeportować (ta jest na 4.0.4). Zobacz jeszcze czy TO zadziała (bezpośrednio z wersji 4.0.4)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi