Skocz do zawartości
taki_jeden

[4.1.2] Slim Bean 3.1.1 / Taki_jeden_rom (11.06.2013)

Rekomendowane odpowiedzi

Rabbit

Pytanie, który ROM wgrywacie?

1) Slim Bean 3.1.0 Final (07.12)

czy

2) SLIM Defy 3.1.2 (13.12)

I który byłby godny polecenia na już?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slon11

kernel taki jak wchodzi wraz z SB 3.1.2. ,ale jaki to jest to nie pamiętam ,wifi tetheringu nie używam więc nic nie powiem.

Jeśli 9.11 mnie zawiedzie w jakimś innym aspekcie niż bateria to przeskoczę na SB zaczynając od czystego systemu i zobaczymy.

Dość istotne jest pojęcie "normalnego używania" co to znaczy, dla każdego co innego ,dla mnie jest to :

- synchronizacja 3 adresów mailowych od 7 do 22 mniej więcej

- odebranie i nawiązanie kilkudziesięciu (powiedzmy 20-40) rozmów dziennie

- kilka smsów (mało znacząca ilość)

- nie korzystam z gier

- z internetu, tapatalk sporadycznie według potrzeby, ale raczej rzadko ,czasami w ogóle w danym dniu

- wifi tylko jesli zgłasza się aktualizacja aplikacji

- zainstalowane ogółem około 110 aplikacji (licząc te co weszły z systemem czyli większość ) i te doinstalowane przez mnie

Przy takich "wymogach normalnego używania chciałbym aby bateria wytrzymała 2 dni

Wiadomo że smartfony i android to ciągłe połączenie z netem więc liczne procesy zżerają baterie ,wiadomo też że baterie nie są za wielkiej pojemności (swoją drogą są możliwość na o wiele pojemniejsze do 30 dni ale pewnie jeszcze droga technologia) ,więc trzeba znaleźć kompromis ,jak widać z moich "wymagań" nie potrzebuje wodotrysków ,nie robię praktycznie w ogóle zdjęć ,nie nakręciłem ani jednego filmu.

Szkoda że poucinali w SB dzwonki do których się przyzwyczaiłem ale to nie problem trzeba sobie dograć z Quarxowych wersji ,jedynie nie wiem jak dograć tapete ,chyba że to tylko był mój problem z brakiem możliwości zainstalowania tapet z Google sklepu spowodowane brakiem wipe data.

Używam tylko i wyłącznie ADW Launcher ,przyzwyczajony jestem.

Póki co posiedze na 9.11 ale bacznie będę czytał ten temat ,czy aby nie ma bugów ,jak nie będą zgłaszane to przeskoczę w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

*miziel

Lepiej zrobić full wipe bo mogą występować problemy.

Tethering nie działa. Trzeba użyć zewnętrznej aplikacji.

Kernel mam standardowy. Nie testowałem innych.

*Rabbit

Oba romy są praktycznie takie same z tym, że Slim Defy ma kilka ulepszeń i poprawek względem Slim Bean więc lepiej wybrać Slim Defy.

*slon11

Dosyć nietypowe masz swoje "normalne użytkowanie" ;) Do takich wymagań nie wiem czy w ogóle telefon z androidem to najlepszy wybór.

Dzisiaj znowu miałem problem z Update Me. W ogóle nie chciało się włączyć gdy miałem włączone wifi. Gdy wifi wyłączyłem to apka się włączała ale bez połączenia z netem nie ma podglądu na wszystkie foldery. Reebot dopiero pomógł. Zauważyłem że jest teraz nowy folder "tweaks". Wygląda jakby wszystkie problemy z Update Me były związane z połączeniem do sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

No to lecimy :) Masz linka moze do tego programu do tetheringu który na penwo działa?:) Bo chciałbym go mieć na wierzchu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aj przepraszam mój błąd. Nie sprawdzałem u siebie tetheringu a info znalazłem na xda. Na szybko źle przetłumaczyłem. Dokładnie pisze tam, że jeśli nie działa tethering to wtedy należy użyć zewnętrznej aplikacji. Więc być może działa bez dodatkowych apek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

ok sprawdzimy i damy znać :) zainstalowałem póki co leci backup z titanium :) Zobaczymy jak bd :) Póki co jeden restart już był na początku nie wiem czemu o.O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mizel, podczas 1. uruchamiania? bo jesłi tak to ja tak mam na kazdym JB, a potem jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

Nie, ale już jest ok :P Jakis problem z gappsami był wysatrczyło je pobrac z update me na nowo i zainstalować teraz wszystko śmiga, zobaczmy :) Póki co jestem zadowolony i wydaje mi się, że bateria zdecydowanie lepiej niż na 30.12 quarxa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Satin

Zainstalowałem wersje SilmDefy, wszystko ładnie, bardzo mi się podoba. Pewnie dlatego, że przesiadam się z CM7.

Napotkałem pewien problem z tymi SlimGapps, pobrałem je z UpdateMe. Gdy chce je otworzyć w Recovery wyskakuje mi komunikat 'E:Can't mount /sdcard'.

Na włączonym telefonie karta normalnie działa, można wszystko z niej odczytać.

Jakieś wskazówki co można z tym problemem zrobić? ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już ktoś na forum miał podobny problem przy romie Quarxa. Z tego co pamiętam pomógł format karty z poziomu telefonu (Ustawienia>Pamięć>Wyczyść kartę SD). Przed tym warto zrobić kopię danych z karty.

Edytowane przez taki_jeden

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi