Skocz do zawartości
Gabrielx

Pierwsza Polska (przetlumaczona) książka o Andoidzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w przygotowaniu bez podanego terminu, będzie trzeba jeszcze trochę na nią poczekać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac

Do nauki Androida, polecam książki Marka Murphy'ego. Obecnie są 3 książki dostępne za 40 dolarów (subskrypcja na rok, można zawsze pobrać najbardziej aktualne wersje).

Książki napisane są bardzo prostym językiem angielskim, więc nawet jeśli ktoś kiepsko sobie radzi w tym języku powinien dać radę i przy okazji podszkolić jego znajomość.

Te książki mógłbym porównać do Symfonii i Pasji C++ (pod względem prostoty tłumaczenia zagadnień)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w.p.

Cena książki z kosmosu. Oczywiście - jest to rodzaj inwestycji. Ale mam parę już podobnych książek i po jednym przeczytaniu idą do kosza. Po prostu lubię czytać z papieru ale potem jak już się pracuje to lepiej i szybciej korzystać z google/SDK/helpa.

100 za książkę?

Ostatnio widziałem ceny ebooków (w Polsce). Myślałem że będą na poziomie nie wiem.. może 20 zł. Okazuje się że cena jest porównywalna wg mnie do wydania papierowego. A przecież wydawać by się mogło że koszt wydania książki papierowej jest sporo wyższy no i jednak papierowa książka to taki bardziej wyrafinowany przedmiot (niedługo już exclusive) niż jakieś bity na sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Książka wyjdzie na dnaich. Cena w przedsprzedaży: 85 zł

Postaram się ją kupić i ocenić, jako osoba programująca w PHP (Na co dzień), JS i C++(hobbistycznie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem ta książkę w amazonie, ale jeszcze czytałem bo czytam Begining Android 2. Do zakupu skłoniły mnie pozytywne opinie na amazonie więc chyba zła książka nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobra książka. Jestem po angielskiej lekturze. Porównałbym ją do wydań Helionu z serii "Biblia"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie się przez przebijam przez jej polską edycję. Książka napisana dla ludzi obeznanych z Javą, więc nie cacka się z podstawami języka. Co mnie w niej urzekło - autorzy piszą o podstawowych cechach aplikacji na androida, a przy okazji w każdej aplikacji pokażą zastosowanie jakichś mniejszych lub większych funkcji systemu. Co prawda brakło kilka szczegółów (na przykład pominięcie zastosowanie TabHosta i TabActivity), ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dowiedziałem sie dzis, ze jest planowany dodruk na maj/czerwiec z powodu ponoć rekordowym zainteresowaniem tą pozycją. Tak jak poinformowała mnie pani z Helionu - początkowo nie było planów do druku, ale z racji ze ksiązka cieszy sie tak wielkim zainteresowaniem - zostanie dodrukowana!

Pijawy na allegro sprzedają teraz tą ksiązke po ok 200zł - nówki niesmigane. Troche przesada ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczególnie że książka ponoć taka se, sam nie czytałem ale sugeruje się opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi