Skocz do zawartości
qbus93

MOD [MOD] Naprawa zielonej poświaty przy używaniu lampy błyskowej w romach JB SENSE

Rekomendowane odpowiedzi

qbus93

Hej,

HTC wypuściło już chyba drugą wersję Jelly Beana, ale ciągle niektóry z nas mają problem z zieloną poświatą, która się pojawia przy robieniu zdjęć z użyciem lampy błyskowej. Problem nie dotyczy wszystkich (powiedziałbym nawet, że dotyczy mniejszości) i najprawdopodobniej zależny jest od sprzętu, który został użyty w konkretnym egzemplarzu telefonu.

Niestety ten problem dotknął i mnie. Wczoraj przysiadłem porządnie nad tematem i udało mi się znaleźć rozwiązanie: podmiana odpowiedniej biblioteki na taką, która nie powoduje tego problemu (działa ta z romów do One X+).

Przygotowałem paczkę do wgrania standardowo przez recovery. Dostępna jest tutaj:

Zippyshare.com - green_tint_fix.zip

Paczka powinna działać niezależnie od wersji bazy, oraz romu (ważne żeby był SENSE) aczkolwiek na XDA, gdzie umieściłem wątek już wczoraj parę osób raportowało, że im nie działa.Większości jednak działa (w tym i mi).

Wątek na XDA:

[FIX] Green tint when using flash on some devices with JB SENSE - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wgrania tej paczki chyba trzeba mieć odblokowany bootloader i custom recovery;/

A co zrobić w przypadku stock recovery? czekać na patcha od htc czy ...:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg
    czekać na patcha od htc

Z ust mi to wyjąłeś ;)

Posiadanie zablokowanego bootloadera zawsze trochę ogranicza możliwości zabawy z słuchawką - w tym też niektóre opcje jej "samodzielnej naprawy". Sprawdź, czy w innych aplikacjach obsługujących aparat problem zieleni też daje się we znaki. Jeśli nie - czasowo przejdź na nią. Jeśli tak, to niestety albo będziesz musiał się przemęczyć, póki HTC (lub ktoś inny) nie wyda poprawki niewymagającej odblokowywania słuchawki, albo tę słuchawkę odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbus93

Niestety problem dotyczy wszystkich aplikacji. To wina sterownika aparatu, a nie jakiejś konkretnej aplikacji. Można to obejść włączając tryb HDR w standardowej aplikacji do aparatu lub włączając redukcję czerwonych oczu np w Camera FX.

Edytowane przez qbus93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyna aplikacja jaką udało mi się testować, która nie robi zielonych zdjęć z flashem to fast burst camera, we wszystkich innych trzeba coś zmienić jak pisał kolega powyżej:oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jako, że doszła aktualizacja w naszych HOXach do 4.2.2 i niestety FIX z wersji 4.1 nie działa to postanowiłem dorzucić wersję FIXa do ROMów opartych o wersję JB 4.2.2

Zippyshare.com - Fix_green_tint_camera_OneX_Android_4.2.2_Sense_5.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi