Skocz do zawartości
Kolos28

Co Wam się nie podoba w Xperia J

Rekomendowane odpowiedzi

Kolos28

Temat założony tak na przekór, gdzie możemy dzielić się wszystkim tym co nam się nie podoba w Jotce.

Poruszamy sprawy techniczne jak i wykonanie, wyglad itp.

Mi się nie podoba wyświetlacz a bardziej chodzi o to że wyłączony mógłby być ciemniejszy tak by się nie odróżniał od obramówki/ramki. Wystarczy porównać to z xperią T ;)

Moim zdaniem telefon na prawdę traci na wyglądzie przez ten szary wyświetlacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słaby moduł gps, słaby aparat, szczególnie od względem kręconych filmów( nie chodzi o rozdzielczość ale ogólną jakość).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Squnix

Według mnie najbardziej ujmuje mnie w tym telefonie jego prosty design. Nie mam się tutaj do czego przyczepić, no może czasami coś, gdzieś tam zaskrzypi, no ale taka wada dzisiejszych smartfonów ;)

Jeśli chodzi o "bebechy" J-tki to mógłby być nieco szybszy i posiadać więcej RAM'u oraz pamięci wewnętrznej.

Co do aparatu, nie przyczepie się, 5 mpx w zupełności wystarczy. Jestem fotografem, ale do profesjonalnych zdjęć używam własnej lustrzanki. Jeśli chodzi o moduł GPS, jak to się mówi, "zależy co dla kogo". Ja sprawdzam na nim tylko albo aż, mapy i lokalizacje budynków, miejsc, nie korzystam z niego podczas prowadzenia samochodu, od tego mam nawigację zewnętrzną. Ogólnie telefon prezentuje się bardzo dobrze, i cieszy mnie fakt że już jest wspierany przez różnego rodzaju modyfikacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie podoba mi się ten nowy standard gniazda słuchawkowego(pomijając fakt że nowa J-ka jest w serwisie bo prawy kanał wogóle nie grał). Stary zestaw jest bezużyteczny, a w przejściówki bawić się nie będę. Nie podoba mi się też ten tandetnie wyglądający plastik pod klapką. Mam wrażenie że to zaraz zejdzie przy byle zadrapaniu. Więcej grzechów nie pamiętam. :-)

Wysyłane z mojego GT-P7310 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

ja co do wydajności nie mogę się przyczepić bo działa naprawdę szybko, ja po zmiaie z SGSIII nie widzę diametralnej zmiany w szybkości działania w codziennej eksploatacji. Fakt SGSIII to inna półka telefonu ale jeśli chodzi o ścinki co niektórzy zauważają to muszę powiedzieć, że każdy telefon z androidem je posiada nawet galaxy s III. Choć fakt troszkę więcej RAM by się przydało i nowszej generacji procek ale przez to cena była by wyższa a do codziennego użytku oraz pogrania w bardziej wymagające gry jotka na razie się nadaję! Natomiast fakt aparat mógłby robić lepsze zdjęcia i więcej pamięci by się przydało ;)

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

brak zapisu na karcie sd(bez roota)

problemy z ostrością aparatu(trzeba sie bawić na nieskończoność i dopiero na auto)

A tak telefon chodzi idealnie na brandzie Orange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brak zapisu na karcie sd(bez roota)

problemy z ostrością aparatu(trzeba sie bawić na nieskończoność i dopiero na auto)

A tak telefon chodzi idealnie na brandzie Orange

No i masz odpowiedź na problemy z ostrością ;-), jednak nie chodzi na nim tak idealnie. Ja po jego pozbyciu się, pozbyłem się właśnie problemu z ostrością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

kmnet czyli jak rozumiem ten brak ostrosci na ktora niektorzy narzekali wiazal sie z tym ze mieli telefon brandowany dla Orange? Bo moj telefon z Plusa nie mial problemow z ostroscia zrobilem male porownanie i jednak tu 5 mpix i w Galaxy Ace 2 5 mpix a jednak Ace 2 robi jednak lepsze zdjecia patrzac ogolnie bo robilem je tez 3 roznymi programami. A co mi sie nie podoba to to ze nie moge miec recovery z backupem jak juz gdzies napisalem - dla mnie naprawde sprzet z androidem bez tego jest jakis kaleki choc ponoc na wszystko mozna sie doczekac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kris68 dokładnie tak wynika z wątków które śledziłem. ORANGE chyba najbardziej ingeruje w soft. Plus w ogóle coś zmienia w nim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

Tak szybko zmienilem ze dokladnie nie pamietam ale raczej bardzo malo no i nie ma tylu problemow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi