Skocz do zawartości
Sassin

Utrata skasowanych danych z HOX'a!

Rekomendowane odpowiedzi

Sassin

Mam poważny problem. Chciałem przenieść z mojego HOX'a cały folder ze zdjęciami z wyjazdu. Podłączyłem smartfona pod kompa i otworzyłem go przez ten beznadziejny program od HTC, bo po aktualizacji inaczej się nie da. Otwieram folder DCIM, a tu jest on pusty! Odłączyłem HOX'a, wszedłem w DCIM z poziomu telefonu i zdjęcia są! Podłączyłem ponownie do kompa, i chciałem skopiować mimo wszystko ten folder, bo może program nie widzi tych zdjęć, ale jak skopiuje to będzie ok. No i chyba przez przypadek wziąłem "wytnij" zamiast "kopiuj". Przeniosło z HOX'a na kompa pusty folder, a na smartfonie nie ma ani folderu, ani zdjęć i zwoliło się mieejsce tak, jak bym usunął te zdjęcia. To było sporo ważnych zdjęć, bardzo chciałbym je odzyskać.

Jest w necie sporo programów do odzyskiwania skasowanych plików i piszą, że nie ma problemu. Jest tylko jeden wielki haczyk. HOX'a nie da się podłączyć do kompa tak, by było go widać jako pamięć przenośna, jak każdą kartę pamięci, tylko przez ten beznadziejny program od HTC, po przedostatniej aktualizacji.

Ma ktoś pomysł jak odzyskać te zdjęcia? Albo jakiś program, który odzyska utracone pliki i nie będzie musiał mieć przypisanej "lterki" dysku np. F:\, albo jak obejść ten beznadziejny program od HTC przy podłączaniu HOX'a do kompa?

A może jakiś program do tworzenia kopii posektorowej, by odzyskiwać pliki z kopii? Ale podejrzewam, że takie programy mogą mieć ten sam problem, nie będą widziały telefonu.

Edytowane przez Sassin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Bootloader odblokowany? Jeśli tak, to tryb pamięci masowej można swobodnie uzyskać przez CWM - jeśli nie, to raczej nic się nie da zrobić. Zresztą odzyskiwanie usuniętych plików rzadko kiedy kończy się powodzeniem, chyba, że robi to profesjonalna firma.

A, tak przy okazji, MTP to nie żaden "beznadziejny program od HTC" - to tylko protokół, w całości obsługiwany przez system operacyjny. No chyba, że próbowałeś to zrobić przez HTC Sync Manager, wtedy faktycznie nie był to najlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A konta na Dropboxie kolega nie ma?Nie odbierz tego za ataka na swoja osobe ale po to nas HTC uraczylo tym kontem zeby wlasnie takie zdjecia tam ladowaly.Jesli nie masz to zaloz bo to potrafi uratowac nasze dane.Jesli chodzi o odzyskanie takich danych to marne szanse no chyba ze jak kolega KunDun wspominal zajmie sie tym profesjonalna firma.Kiedys interesowalem sie takimi ofertami i mysle ze taka usluga to koszt rzedu 400zl

Jeszcze tu masz podobny watek to moze cos pomoze http://forum.android.com.pl/f199/jak-przywra-ciae-usuniae-te-pliki-65374/ Probuj to moze sie uda.

O jeszcze jeden link.Mam nadzieje ze moderator go nie usunie /ciach/

Notatka od Moderatora: Smogg
    wykrzyk.png A jednak:

3.7. Na forum panuje bezwzględny zakaz podawania adresów oraz reklamowania stron konkurencyjnych o tematyce powiązanej z system Android, Windows Phone, Bada itp. Zakaz ten dotyczy awatarów, sygnatur, nazwy użytkownika, pól profilu, podawanego źródła informacji itd. Złamanie tego punktu grozi natychmiastowym banem (nie dotyczy stron obcojęzycznych - np. XDA-Developers).

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szajka

Nie wiem, czy to pomoze, ale sprobowac nie zaszkodzi :) Ja w razie problemow zawsze daje rade tym programem PhotoRec - CGSecurity

Pamiętaj tylko, żeby nie zapisywać odzyskiwanych danych na dysku, z którego je odzyskujesz. Tzn. Jeśli odzyskujesz dane z dysku F: to zapisuj je na dysk C:

Daj znać, czy pomoglo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sassin

|Regulamin forum, pkt 4.6|

Niestety nie pomogło :/ Ale dzięki za radę.

Bootloader odblokowany? Jeśli tak, to tryb pamięci masowej można swobodnie uzyskać przez CWM - jeśli nie, to raczej nic się nie da zrobić.

Do tego potrzeba roota? Bootloadera mogę odblokować, (jeszcze nie da się inaczej niż przez HTCdev?) skasuje się tylko partycja z programami. Poprawcie mnie jeśli źle myślę.

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marko22

Spróbuj tego..... - Data Recovery Software, Solutions, Tutorials, Forum - ZAR Data Recovery Soft shareware.....

Edit: Z tego, co tutaj wyczytałem - http://android-photo-recovery.com/tutorials/android-4.0.html - NIE MA opcji odzyskiwania danych (dla telefonów z niewymiennymi kartami) w trybach MTP/PTP... dlaczego HTC uraczyło nas taką nowinką, tego nie rozumiem ;/

Edytowane przez marko22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sassin

Niestety nie pomogło, poprostu HTC dało ciała i zmusiło nas do korzystania z MTP. Najlepszym rozwiązaniem by była możliwość wyboru przed podłączeniem do kompa. No nic, zdjęcia poszły w kosmos. Dzięki za chęci pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi