Skocz do zawartości
Karolcio

i5700 i geotagi w exifach zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie - chce kupić i5700, jednym z istotnych powodów jest używanie go do notowania określonych lokalizacji geograficznych i geotagowanie zdjęć teoretycznie jest do tego świetnym rozwiązaniem.

Ściągnąłem sobie z Sieci trochę przykładowych zdjęć z tego telefonu i mam pewne wątpliwości. Na żadnym ze zdjęć gdzie tagi są wpisane nie wyglądają one np. tak: 50° 3′ 41″ N, 19° 56′ 18″ E lub podobnie, co pozwoliłoby mi określić lokalizację, a jest tam dziwny ciąg znaków - np.: NAN -92233720368547 itd. - nie wiem jak zinterpretować te dane, nie potrafią również określić lokalizacji programy takie jak Google Earth czy Picasa. O co chodzi z tymi danymi? - moduł PGS jeszcze nie złapał fixa jak były robione te zdjęcia? I związane pytanie - w syt. kiedy nie ma jeszcze fixa, jest możliwość, żeby te dane zawierały przybliżoną lokalizację na podstawie danych z nadajników GSM?

W sumie nie widziałem żadnej foty z i5700 z poprawnymi geotagami, jeżeli ktoś ma takową i może podlinkować w tym wątku będę bardzo zobowiązany...

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

a wiesz moze jak mozna na windowsie zobaczyc dane tego geotaga w zdjeciu, bo we wlasciwosciach nie ma. Ogolnie jak w galerii (w telefonie) dam opcje pokaz na mapie to wszystko wyswietla w porzadku.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jest ok, geotagowanie działa.

Tu masz screena z telefonu, w przypadku wybrania informacji o obrazku podaje współrzędne w takiej formie:

seogsw.jpg

I to samo możesz zobaczyć w danych EXIF obrazka:

3499jzr.jpg

Mam nadzieje, że wyjaśniłem wszelkie wątpliwości. Oczywiście, wpisując te współrzędne chociażby w "Mapy Google" wskazywały na miejsce w którym było wykonane zdjęcie ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi