Skocz do zawartości
masters

Pomoc w rozpoczęciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Pobrałem całą paczkę od Google( Android SDK + Eclipce)

Dodatkowo ściągnąłem Eclipse ale jest w najnowszej wersji i szybko się rozwija, a w Polsce większość poradników jest na starszych wersjach.

Próbowałem robić część druga lekcji z poradnika

Android | Opolski Portal Programistyczny

Pierwszy program w Android. Omówienie Activity i View. | Kurs Java i Android

II Programowanie na Androida: Struktura kodu oraz rdzeń programu | Szymon Motyka

Korzystanie i przepisywanie/wklejanie kodu z tych poradników kończyły się na tym że wyskakiwały błędy pewnie z powodu starszych zastosowań. Mam pytanie do was czy znacie jeszcze jakieś inne poradniki/ tutoriale /ebooki które są tworzone na najnowszych środowiskach?

Z angielskim u mnie średnio (2 klasa Technikum) ale gorzej z słówkami technicznymi. Programować dopiero uczymy się w Turbo Pascalu( o ile można nazwać to nauką 3g tygodniowo a na razie 7-8 lekcji max przerobiliśmy :))

Na początek chciałbym zrobić prostą aplikację w której powiedzmy wpisuje się swoje imię i nazwisko a po kliknięciu ok wyświetla się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marekF

Powiem tak. Ctrl+c Ctrl+v to nie jest nauka.

Polecam to, z czego ja sie uczylem

List of videos for Android Application

Jest tam 200 lekcji, ktore jak przerobisz(nie ogladajac, tylko w eclipse wpisywac kod ktory widzisz na video) napiszesz w 1 godzinie kursu ta pierwsza aplikacje, gdzie "wpiszesz imie i nazwisko i po nacisnieciu OK ci sie wyswietli" .

Otworz projekt w eclipse tak jak na video i po kolei pisz.

Ja przerobilem narazie 150 lekcji, do nastepnych wroce. Jak przerobisz te lekcje, to bedziesz mial project (TheNewBostonTravis) w eclipse (kod) do ktorego bedziesz wracal szukajac rozwiazan juz we wlasnych projektach.

Oczywiscie to za malo, nauczysz sie szukac w dokumentacji cos tam ..android developers itd.

Niestety musze Cie zmartwic, do nauki potrzeba cierpliwosci. Do przerobienia tego kursu tez(bo to video, nie ma Ctr+c, Ctrl+v), ale poznasz przynajmniej jak podpowiada eclipse i tam takie rozne inne. Angielskiego nie musisz specjalnie znac co Travis na tym kursie gada(nie przejmuj sie, jak nie rozumiesz), patrz co pisze(zrozum kod, co pisze).

Pozdrawiam

marekF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi