Skocz do zawartości
zimon10

Nie działający tablet, w wyniku złego wgrania romu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zdaję sobie sprawę że być może podobny temat gdzieś już był, znalazłem kilka ale to nie było to czego szukałem. Forum to zostało mi polecone, dlatego właśnie piszę w nadziei na uzyskanie dobrych rad :).

Mój problem polega mianowicie na tym, iż posiadam tablet S73, wersja z 3 przyciskami na obwódce obudowy i przyciskiem "home". Jakieś pół roku temu wgrałem jakiś rom.., nie pamiętam już jaki, ale wczoraj zaczęły się z nim dziać różne dziwne rzeczy, a 2 sprawa znudził mi się i postanowiłem wrócić do fabrycznego. Robiłem tak jak w instrukcji Gooclevera...., pisało tam że po wgraniu tablet automatycznie się wyłączy, gdy zaczął się wgrywać wyszedłem na chwilkę, gdy wróciłem ekran był czarny... Pomyślałem że się wyłączył, lecz... nie daje się go od tamtej pory włączyć, być może pomyliłem wersje oprogramowania którą należało wgrać, na stronie producenta są 3 wersje. Rozebrałem tablet, sformatowałem wewnętrzną kartę, wsadziłem na nowo, na zewnętrzną nagrałem nowe programowanie, ale tablet wgl nie zaskakuje, ekran czarny... ;/ . Nie wiem co mam dalej robić, a gdy myślę że straciłem 700zł to nie krew zalewa...;/. Dlatego proszę was o pomoc, na pewno nigdy jej Wam nie zapomnę :). Pozdrawiam :)

Edytowane przez zimon10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem to samo, tylko że ja akurat przez przypadek wyłączyłem taba podzczas wgrywania softu.:facepalm: Powinno dać sie naprawić.

Kroki : 1 -przygotowanie karty ext sd,

2- przeniesienie dowolnego softu na przygotowane sd, ja użyłem Genesis,

3-należy usunąć plik : utscript_sd

4-zmieniamy nazwę pliku utscript na utscript_sd

5-wkładamy sd do taba i naciskamy Menu + Power

Poradnik do przygotowania microSd : [The new Guide] Revive your dead tablet - SlateDroid.com

Wykonujemy czynności tylko z podpunktu : Part 2 - External SD Method

Edytowane przez Maxximal11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh..., nie ogarniam tego;/. Gdy wykonuje krok 7, to nie widać tam mojej karty ;/ lista jest pusta. I nie rozumie o co chodzi z 9 i 10 krokiem :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem, okazuje się iż to ta sama paczka którą pobrałem już wcześniej, i nadal gdy otwieram WinImage ( krok 6 i 7 ) i wybieram opcję 'Disk > Restore virtual hard disk on physical drive', lista jest pusta i nie można na niej nic wybrać ani zaznaczyć, nie wiem, może robię jakiś błąd :(

niemae.jpg

Edytowane przez zimon10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już raczej coś związanego z kartą albo sterownikami w kompie, powinen wyskoczyć pasek z nazwą karty. Korzystasz z adatera do sd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam od zawsze takiego czytnika kart http://http://www.skapiec.pl/site/cat/80/comp/351732 .

Na laptopie w reszcie znalazł mi tę kartę ten programik, lecz wyskakuje takie okno po zaznaczeniu tego pliku z genesis :

post-168204-14255715528199_thumb.jpg

Zaraz zrobie i tak format na kompie, to spróbuje ponownie, może u mnie jest coś nie tak, ale nie rozumie dlaczego wyskakuje komunikat, że " proces nie może uzyskac dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozamykaj wszystkie inne programy jak korzystasz z WinImage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej!! Udało się!! Natomiast co zrobić w kroku 15 ?Gdyż nie rozumie go ;/

Edit :

skopiowałem genesis do tej partycji i zrobiłem jak mi napisałeś :

"Kroki : 1 -przygotowanie karty ext sd,

2- przeniesienie dowolnego softu na przygotowane sd, ja użyłem Genesis,

3-należy usunąć plik : utscript_sd

4-zmieniamy nazwę pliku utscript na utscript_sd

5-wkładamy sd do taba i naciskamy Menu + Power"

Tablet odpalił, i sie zainstalowało i się wyłączył.

Gdy go załączam to wyświetla się napis genesis w tle logo androida i te chmurki kolorowe itp..., tylko załącza sie, załącza i końca nie widać, ile to może trwać ?

Edytowane przez zimon10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jest okej. Teraz tylko wgraj sobie soft jaki tam chcesz i powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi