Skocz do zawartości
stipe23

Brak możliwości instalowania ROMów z karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbuję już od jakiegoś czas dać sobie radę z tym problemem, ale niestety jestem zmuszony zwrócić się o pomoc. Za chiny ludowe nie mogę zainstalować żadnego romu z karty sd. Probowałem kilku kart, na każdej to samo. Liczę na szybką pomoc, gdyż Defka mi nie działa, zawiesza się na białym logo Motoroli i tyle z użytkowania telefonu mam;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

Napisz co dokłądnie robisz bo coś mi się wyadaje, z epróbujesz wgrać rom rpzez sockowe recovery :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż taki "sprytny" nie jestem (mam nadzieję;p).

Korzystałem z tego: Krok po kroku: Motorola Defy | MIUI Polska

Robiłem wszystko po kolei aż do punktu 21. W tym momencie stanąłem i za nic w świecie nie mogłem wgrać zipów z karty. Jak już wspomniałem, próbowałem różnych kart SD, różnych plików - efekt ten sam.

Defy działa, RSD wskrzesiło trupa ale ochota na wrzucenie innego niż stockowy ROMu cały czas pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

nie chce mi się sprawdzać teraz (jest 1:00 rano xD) ale zajrzyj do naszego FAQ czy tam jest podana tam sama wersja 2nd init, wgraj tam wersję stable. To raz :P

Dwa bardziej polecam WIUI bo jest lepiej dostosowana pod Defy i ma kilka przydatnych dodatków z CM to dwa

jak zrobisz wipe wszystko spróbuj którąc kartę sformatować z pozycji bootmenu (tzn jak włączasz, i neibieska dioda -> strzałka w dół i gdzieś tam musisz mieć mieć opcję formatowania karty ( nie pamiętam dokłądnie, znjadziesz) i sformatuj ją.

Jak to nie zadziała to póki co nie mam pomysłu ;p

PS. Tak przyznam się nie czytałem dokładnie poradnika na stronie MIUI ale zrób to wg faq u nas na forum bo tak na 100% działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie robię koledze Motorole Defy i mam chyba ten sam problem recovery nie montuje karty sd. Znalazłem na xda że aby działało 2ndInit potrzebne jest Froyo o czym nigdzie nie jest wspomniane na forum :mad:[Q] - CustomRecovery error mounting SD card (MB525). - xda-developers

Jeszcze tego nie sprawdzałem ale myślę że to jest przyczyną :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aż taki "sprytny" nie jestem (mam nadzieję;p).

Korzystałem z tego: Krok po kroku: Motorola Defy | MIUI Polska

Robiłem wszystko po kolei aż do punktu 21. W tym momencie stanąłem i za nic w świecie nie mogłem wgrać zipów z karty. Jak już wspomniałem, próbowałem różnych kart SD, różnych plików - efekt ten sam.

Defy działa, RSD wskrzesiło trupa ale ochota na wrzucenie innego niż stockowy ROMu cały czas pozostaje.

Jaki sbf wgrywasz wgraj oficjalne froyo dla Polski, zrób wipe i powinno być ok ;D Jak formatujesz karty ??? Czy możesz przeglądać i odtwarzać pliki znajdujące się na niej ? Możesz sprawdzić czy gniazdo karty jest w stanie takim jak powinno tzn czy żadne z blaszek nie są pogięte ani nic ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smitas

Mam to samo, tak samo chce zainstalować kumplowi i zanic nie chce wykryć karty ... ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi