Skocz do zawartości
Jakec

Jaki modem do Note 10.1

Rekomendowane odpowiedzi

Jakec

Hi!

Jaki modem na pewno pójdzie na Note 10.1 N8010?

Próbowałem dwa (jakiś włoski i Huawei E156G) - według tabletu obydwa potrzebują za dużo energii i nie chce ich obsłużyć :(

Do innych modemów nie mam dostępu...

3mcie się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Modem potrzebuje do inicjacji prąd od 100 mA do 200mA i taki prąd dają mu w zasadzie zawsze gniazda USB w PC wiec raczej tego nie osiągniesz.

Można by było spróbować podłączyć przez jakiś zasilany zewnetrznie hub, ale głowy nie dam uciąć że będzie działać

Samsung nie na darmo wypuścił N8000 chcesz modem płać.

Najsensowniejsze co przychodzi mi do głowy to zastosować jakiś telefon jako modem, połączysz się bez problemu przez wifi

Edytowane przez La Chupacabra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No też przestałbym liczyć na obsługę jakiegokolwiek modemu. Po pierwsze 'zvierzak' ma rację a po drugie wsparcie techniczne Samsung Polska twierdzi, że te tablety po prostu nie obsługują (programowo) modemów. Prawdopodobnie bez unikalnego sprzętu, który przeskoczy problem prądu potrzebny byłby jeszcze root i/lub dogranie kodu obsługującego modemy.

Jak coś wymyślisz to daj znać, proszę. Ja odpuściłem i w najlepsze używam telefono-modemu przez wifi tak jak sugerował przedmówca (przedpiszca)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    def102
    Jak coś wymyślisz to daj znać, proszę. Ja odpuściłem i w najlepsze używam telefono-modemu przez wifi tak jak sugerował przedmówca (przedpiszca)

Zamiast telefonu można też użyć mobilnego AccessPointa 3G np. takiego http://allegro.pl/huawei-e586-modem-router-gw-nowe-wloclawek-i2936364794.html

Używałem podobnego swego czasu z lapkiem i całkiem nieźle się spisywało, po WiFi można połączyć do 5 urządzeń. Pewnym ograniczeniem jest czas pracy na baterii, moja wytrzymała jakieś 3h.

Wysyłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakec

Dzięki za odpowiedzi... Czyli zostaje mi telefon jako modem. Spoko - dam radę :)

To i tak w sumie tylko do sytuacji awaryjnych...

A nie mogłem kupić modelu z modemem, bo... to po prostu (baaaardzo udany) prezent - czyli nie ja wybierałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi