Skocz do zawartości
kris555777

Custom kernel dla XperiaJ ICS[FW 11.0.A7.5]oraz JB[FW 11.2.A.0.21]

Rekomendowane odpowiedzi

później podrzuce link do tutka

ok, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tutek z innego dzialu ale instalujesz tak samo

http://forum.android.com.pl/f670/instalacja-kerneli-przez-flashtool-fastboot-236690/

w sumie sa 2 metody, ja zawsze instalowalem przez fastboot.

daj znac jak dziala po instalacji i czy wogole dziala,jesli nie to mozesz wgrac stock kernel z softu ktory masz na telefonie przez flashtool.czyli musisz miec soft ktory masz w telefonie ale w pliku .ftf ,przy wyborze softu do wgrania zaznaczasz w opcjach po prawej[flashtool] ecxlude[wyklucz] wszystko oprocz kernel,wyzej nie zapomnij odznaczyc wipe data bo jak tego nie zrobisz to ci usunie wszystkie dane i ustawienia a w srodkowej czesci zaznacz opcje load kernel.sin

gdy juz przygotuje kernel do wgrania wyskoczy okienko by podlaczyc wylaczony fon pod usb z wcisnietym vol-

z powrotem wgra ci stock kernela,bez koniecznosci wgrania ponownie calego softu.

tylko musisz pamietac ze na sofcie .28 jest inny kernel niz na 7.5 aby wgrac kernel adekwatny do softu ktory masz na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dałem komendę : fastboot flash boot kernel.sin i poszło, ale w Ustawienia/Informację o telefonie dalej bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może custom ma nie zmieniona nazwę i po wgraniu nadal widnieje ta sama wersja.

a którą wersję wgrales z testu 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zmxnp
    nie, kiedy trzeba to wpisać ? chodzi ci o wiersz polecenia ?

jak byś mógł to opisz mi jak zainstalować krok po kroku ten kernel, bo chyba coś źle robię.

Otwórz sobie w wierszu poleceń folder, w którym jest kernel a pożniej wpisz komendę.

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdzilem linki do test 5 i pliki nie istnieja ,wiec nie wiem co tam kolega probowal wgrac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sprawdzilem linki do test 5 i pliki nie istnieja ,wiec nie wiem co tam kolega probowal wgrac.

no niestety nie działają z testu 5 , 4 , 3...

wgrałem to:

post-81883-14255716403765_thumb.jpg

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1646388&d=1358233894

Edytowane przez Kanczyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up,to co jest w zip to jest stock kernel dla 7.5 ktory koles umiescil w temacie by dev mogl go skompilowac wprowadzajac zmiany z changelogu zmieniajac w custom kernela.:facepalm:

dla ulatwienia rozroznienia stock kernela ,ten posiada rozszerzenie .sin natomiast custom .img lub o ile sie nie myle .elf

miedzy innymi nie bylo cwm ktore chciales wlaczyc.

zapewne kernele z testow zostaly usuniete bo nie bootuja systemu >:( i dev nie ma na to rozwiazania w dalszym ciagu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    up,to co jest w zip to jest stock kernel dla 7.5 ktory koles umiescil w temacie by dev mogl go skompilowac wprowadzajac zmiany z changelogu zmieniajac w custom kernela.

dla ulatwienia rozroznienia stock kernela ,ten posiada rozszerzenie .sin natomiast custom .img lub o ile sie nie myle .elf

miedzy innymi nie bylo cwm ktore chciales wlaczyc.

zapewne kernele z testow zostaly usuniete bo nie bootuja systemu i dev nie ma na to rozwiazania w dalszym ciagu.

no i to by wyjaśniało dlaczego nie widziałem zmian w Informację o telefonie...:E

No nic pozostaje czekać aż pojawi się jakiś stabilny kernel (ROM lub cokolwiek innego) na tą J-kę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam i mam dobre wieści .jest już fix dla kernela i można się w krótce spodziewać działającego custom kernela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi