Skocz do zawartości
kris555777

Custom kernel dla XperiaJ ICS[FW 11.0.A7.5]oraz JB[FW 11.2.A.0.21]

Rekomendowane odpowiedzi

sledze temat na xda i to nie jest finalna wersja kernela,trzeba to przeksztalcic w obraz .img ,koles ktory probowal to zrobic mial fail

w ogole to napisalbys krotkiego tutka jak wgrac o ile dziala.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzis Rachit Rawat wydal finalowa wersje testowa,czyli ze prace zblizaja sie ku koncowi.moze ktos w koncu przetestuje kernel dla jki i sie podzieli opinia:

Kernel_Vengeance_JLO.zip

polecenie ktore nalezy wpisac wgrywajac przez fastboot;

fastboot flash boot kernel_j.elf

---------- Post dołączono o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

update 1 postu

stary watek na xda zamkniety a rozpoczety nowy w innym dziale z kernelem wersja alfa.

Edytowane przez kris555777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sopat

Jakie nowe możliwości daje ten kernel?

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elo!

Ostatnio tak myślalem, gdyby tak skompilować kernel i jako plik .sin wrzucić do softu i wgrać przez Flashtoola to może nie trzebaby odblokować BL?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

Ja nie wiem czemu w tych Xperiach jest tak zamieszane z tymi kernelami w innych tekefonach nie ma tego problemu - wgrywa sie po prostu kernel i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up,bo sony ma taka filozofie,polityke rynkowa.

ps.jest juz dostepna wersja alpha3 z wgranym cwm,ale chyba nadal jest problem z niedzialajacym gsm na tym kernelku,pomalu prace ida do pszodu i przyjdzie czas aby odblokowac bl.:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

kris555777 a wiec czeka nas jednak to odblokowanie bootloadera niech tylko dopracuja kernela - troche przy tej ilosci sprzetow na androidzie mam tak ze juz mi sie linki pomieszaly - moglbys mi podac link do odblokowania bootloadera to sobie doloze do ulubionych zakladek w firefoxie zeby nie zginal bo za zboja nie moge znalezc opisu, pomrocznosc jasna czy co :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

llink do odblokowania,prosze bardzo:

Instructions | Sony Xperia

jest juz naprawione cwm dla jki na 7.5

[Tipo][Tipo Dual][Miro][J]Clockworkmod[Locked/Unlocked Bootloader] - xda-developers

zaraz sciagam i instaluje:E,choc najpierw przejrze komentarze i sie upewnie ze dziala.

---------- Post dołączono o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

znalazlem tez to

[Tipo][Tipo Dual][Miro][J] TWRP [Locked/Unlocked bootloaders] - xda-developers

to chyba touch recovery,opis w about TWRP[na gorze strony]

jeden w komencie napisal ze nie dziala na j>:(

---------- Post dołączono o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

kris68 cwm zainstalowalem i dziala,system sie normalnie bootuje,najpierw zrobie backup softu a pozniej sprawdze czy wgrywa poprawnie zipy.

mala podpowiedz przy instalacji gdy juz klikniesz na install i beda pokazywac sie kolejne kroki instalacji to trzymaj wlaczony ekran jki bo pokarze sie info o przyznaniu uprawnien dla adb shell przez SuperSU ktore zaakceptuj.bez tych uprawnien nie przekopiuje plikow recovery do systemu[wlasnie niektorzy uzytkownicy maja z tym problem na xda bo niby instalacja sie powiodla a nie moga wejsc do cwm bo nie skopiowalo potrzebnych plikow]:cool: pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

kris555777 prosze cie napisz do mnie na gadu gadu na 2392387 jak odblokowac ten bootloader bede ci bardzo wdzieczny, piwo pojdzie a dla mnie angielski to niezrozumialy jezyk, ja uczylem sie rosyjskiego i ang. ni w zab. Chyba ze jest gdzies opis po polsku sciagniecia bootloadera. Jezeli bys bardzo nie chcial na gg to napisz na PW ale mysle ze lepiej by bylo porozumiewac sie online a nie z opoznieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi