Skocz do zawartości
droids

Używany smarfon?

Rekomendowane odpowiedzi

droids

Zawsze chciałem nowy telefon, ale doszedłem do wniosku że używany może być wydajniejszy w tej samej cenie. Co sądzicie o używkach? Warto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    svzuka

Jeśli jest zadbany, na gwarancji to warto, sam kupuje takie używki, bo po tygodniu mój"nowy" telefon stałby się taką samą używką.Ale wiadomo jakieś ryzyko jest zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również kupuje zawsze używane telefony. Z kilku powodów. Kupując używany telefon który na rynku już jest jakiś czas mogę wiele poczytać na jego temat, oglądać recenzje na YT czy pytać na forum. Mogę też uniknąć problemów z nowymi telefonami :) i co najważniejsze można kupić dużo taniej zadbany telefon :) tak jak ja kupiłem swój kalkulator :D

Wysłane z mojego Kalkulatora za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Zależy jak kto to widzi.

Ja kupowałem zawsze nowe, mimo że mógłbym kupić lepszą używkę - stwierdziłem że nie warto.

Po pierwsze jest niepewne co dostaniesz, to że facet pisze że ocenia stan telefonu na bardzo dobry to nie znaczy że pisze prawdę.

Jeżeli jest możliwy odbiór osobisty i masz możliwość sprawdzenie tego czego kupujesz warto, pod warunkiem że egzemplarz jest zadbany, bo zmasakrowanych telefonów na allegro nie brakuje.

Z drugiej strony może czasami zdarzają się takie które są sprawne, mają idealne wyświetlacze tylko zmasakrowaną klapkę, wtedy kupujesz taniej i dokupujesz klapkę ze 30 zł. Też jest taka opcja, z używkami trzeba kombinować bo jest mała szansa że trafisz idealny egzemplarz. :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat warty przyklejenia, więc przyklejam.

Z używkami trzeba uważać.

Ktoś może nie mieć pudełka do smartfona i nienależycie go zapakować. W "trasie" mogą powstać ryski czy zadrapania, które ciężko będzie ewentualnie udowodnić.

W innym przypadku może być tak, że gość napisze gwarancja do xx.xx.xxxx a ty nie dostaniesz dowodu zakupu.

Dużo jest też używek bez gwarancji. Gdzie przykładowo ktoś sprzedaje sprawny smartfon z gwarancją rozruchową 14 dni, a tobie po miesiącu telefon przestanie działać, bo np. ktoś sprzedał działający zalany telefon, który po jakimś czasie tobie wyzionął ducha.

Tak więc kupujcie używki tylko osobiście, bo różnie może to być. Jeśli macie możliwość, to podczas oględzin podejdźcie do jakiegoś lepszego światła, żeby dokładnie wypatrzeć, czy aby na pewno stan urządzenia jest taki jak ktoś podał. Sprawdzajcie, czy śrubki są nienaruszone, czy są plomby oracz czy bezpieczniki mają biały kolor (o ile są).

Edytowane przez drozdaxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nigdy nie kupiłem i nigdy nie kupię używanego telefonu. Po prostu - wolę dołożyć trochę więcej i mieć nowy, przez nikogo nigdy nie używany, albo nie kupować wcale i zostać ze starym telefonem.

Prawda - używany kupisz taniej i można trafić okazję, ale można się też nieźle przejechać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

Zależy gdzie, np w UK gdzie mieszkam z kupnem używek nie ma problemu. Np w CEX kupując używane dostajesz od nich gwarancję na kilka m miesięcy.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jeden argument dla którego nie kupuje nowych telefonów. Podczas używania telefon się rysuje. Jak kupie używany który już jest lekko porysowany to nie boli mnie tak bardzo gdy ja go dodatkowo porysuje :P a w przypadku nowego każda kolejna rysa to jak strzał w kolano :(

Wysłane z mojego Kalkulatora za pomocą Tapatalk 2

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Z drugiej strony też zależy od kogo się kupuje :).

Wiadomo że lepiej jest kupić np od starego znajomego bo znasz przeszłość telefonu, od nieznanego sprzedawcy nie wziąłbym za nic, choćby wyglądał jak nowy. Używka musi mieć jakieś ślady użytkowania, nie ma rocznych telefonów w stanie idealnym :), to po prostu nie możliwe ;).

Warto za to moim zdaniem wyszukiwać tzw nietrafionych prezentów. Ktoś kupuje jakiemuś dzieciakowi na komunię nexusa, ale urządzenie okazuje się zbyt skomplikowane. Wtedy mamy całą gwarancję, telefon prawie nowy w idealnym stanie. Widziałem nie raz taką aukcję, na takie warto polować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wolał bym kupić nówkę, ale jeżeli miałbym już kupować używany telefon to oczywiście musiałbym go wcześniej zobaczyć. Jeżeli nie jest poobijany, porysowany to przywracasz ustawienia fabryczne formatujesz i jak nówka :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi