Skocz do zawartości
droids

Używany smarfon?

Rekomendowane odpowiedzi

WKD622
    Jeszcze jeden argument dla którego nie kupuje nowych telefonów. Podczas używania telefon się rysuje. Jak kupie używany który już jest lekko porysowany to nie boli mnie tak bardzo gdy ja go dodatkowo porysuje a w przypadku nowego każda kolejna rysa to jak strzał w kolano

Nie tak do końca :)

Ja dbam o telefon, może aż przesadnie, kazdy który kupię nigdy nie jest jakoś strasznie zniszczony. Ale rzeczywiście tak jest że człowiek sobie później pluje w brodę jak np wyciągnie telefon na chodniku i mu wypadnie, jak niekoniecznie musiał akurat teraz.

Ale właściwie czy bylby to telefon używany czy nowy, to ból i tak będzie podobny :)

Edytowane przez WKD622

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Mi mój poprzedni telefon (iPhone 3gs który miałem 3 lata) wypadł mi jak na rowerze jechałem. 2 tyg po kupnie. Tyle dobrze ze używany kupiłem xD i tak przez następne 3 lata chodziłem z taką rozbita szybką. Zmasakrowaną w sumie :P

Wysłane z mojego Kalkulatora za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez drozdaxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skoor

Ja osobiscie uzywanego telefonu nie kupuje, powiem wiecej, nie kupuje tez telefonow nowych z nieoficjalnej dystrybucji (allegro), cala swoja mobilna elektronike kupuje zawsze pewnym sklepie z ugruntowana opinia. Nie mam wtedy problemu z gwarancja, nie zastanawiam sie czy telefon za miesiac przestanie dzialac...

Generalnie wszystko zalezy od potrzeb i zasobnosci portfela. Jesli ktos potrzebuje super smartfona w niskiej cenie to kupi uzywke na allegro, ja wole doplacic i spac spokojnie.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Generalnie wszystko zalezy od potrzeb i zasobnosci portfela. Jesli ktos potrzebuje super smartfona w niskiej cenie to kupi uzywke na allegro, ja wole doplacic i spac spokojnie.

To ja jestem bardzo pozytywnie myślącą osoba i zawsze wierze w to że sprzedający mający sporo komentarzy na plus sprzedaje Dobry telefon.

Jednak najważniejsze jest czytać opisy i dobrze przyglądać się zdjęciom :) Ja swojego SGS kupiłem na allegro używanego i jestem zadowolony z jego stanu wizualnego :)

Wysłane z mojego Kalkulatora za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skoor

No ja np, dbam o moje telefony i zawsze sprzedaje na allegro i nogdy mi nikt nie dzwonil, ze telefon sie skopal, swoja droga ja sprzedaje jeszcze telefony z okolo roczna gwarancja wiec tez problemu nie ma ;)

Napewno sa uzywki warte uwagi, ale ja obstaje za rzeczami nowymi.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Rynek używek jest bardzo zasobny, właściwie na dzień dzisiejszy nie kupi się SGS I nowego, ale za to w używkach można przebierać.

Ja też zwykle sprzedaję roczne telefony i raz miałem sytuację że telefon sprzedałem i wysłałem ze sprawną klawiaturą, natomiast jakiś tydzień po tym jak wysłałem zadzwonił facet z pretensjami że mu szmelc sprzedałem ;/;/.

Naciągnął mnie na 2 dychy dodatkowo, bo podobno miał wciśnięty klawisz :(.

Pamiętajcie że kiedy kupujemy na Allegro to działa ochrona kupujących do 10 000 zł, więc jeżeli produkt nie zgadza się z opisem a sprzedawca zaginął bez śladu, to na policje i w drodze dochodzeń po jakimś czasie oddają kasę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Wydaje mi sie, ze program ochrony kupującej działa wtedy, kiedy zapłacisz za przedmiot przez PayU. Nie wiem czy jeśli gościowi prosto na konto zrobisz przelew, a ten sie ulotni, allegro wypłaci Ci należytą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Program Ochrony Kupujących - Allegro

Z tego co czytam obejmuje wszystkie metody płatności, dodatkowo PayU ma zwrot kosztów przesyłki.

"Dodatkowo, jeśli płatność została dokonana za pomocą usługi PayU, otrzymasz do 100 zł zwrotu kosztów przesyłki."

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupuję używane telefony tylko z jednego lombardu - gościu mnie kojarzy, dlatego nie dosyć, że dostanę zawsze jakiś rabat, to mam pewność pochodzenia i stanu telefonu. Nigdy nie owija w bawełnę, jak są rysy, to je pokazuje, a przede wszystkim bardzo dokładnie sprawdza każdy telefon przed skupem. Doświadczyłem tego, bo niestety stałem kiedyś 20 minut w kolejce kiedy oglądał fona... nawet zagląda do wejścia micro usb czy w środku czegoś nie ma ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rekon

Ja natomiast nie rozumiem dlaczego ludzie boją się kupować używane telefony. Sam tak robię i 5 ostatnich moich telefonów było kupionych jako używane. Nigdy nie miałem nieprzyjemności się przejechać na tym. Kupując używany telefon zaoszczędzam czasami niemałe pieniądze, a drobne rysy wcale mi nie przeszkadzają bo przecież jak bym kupił nowy to i tak by się z czasem pojawiły. Dodatkowo prawo zezwala na zwrócenie przedmiotu kupionego w sieci w ciągu 14 dni bez podanego powodu, więc jeśli coś nam się nie spodoba w nim (np. wypalony ekran, a w opisie aukcji nic nie było na ten temat wspomnianego) to możemy spokojnie go odesłać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi